Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53797)

dario200 25-10-2008 12:01

[MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Witam wszystkich forumowiczów. Zdarzył mi się dzisiaj taki przypadek, że koleś na parkingu zarysował mi zderzak. Ja mam foczkę w kolorze srebrnym a kolo miał zielonego mobilka i taki zostawił mi kolor na moim zderzaku. Czym i jak można pozbyć się tego zielonego koloru, bo przed zimą raczej nie będe tego robił tym bardziej, że moja żona dopiero co zrobiła prawo jazdy.Przetarcie może zostać byle ten zielony kolor zszedł.

resonal 25-10-2008 14:23

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Ja na swoim aucie takie cuda usuwam pastą lekkościerną, akurat mam firmy SONAX, parę delikatnych ruchów i gotowe.

Cobretti 25-10-2008 14:43

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
dokładnie tak... pasta lekkościerna :fcp26

dario200 26-10-2008 18:36

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Dzięki panowie, tak też zrobię. A jeszcze jedno czy dostanę taką kredkę w kolorze mojego nadwozia żeby wypełnić te rysy i potem może zapolerować, na pewno będzie to lepiej wyglądać. Jak myślicie?

boa1 26-10-2008 19:31

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Co do kredek to myslę że to nie jest dobry pomysł po kilku myciach kredka schodzi,widziałem kiedyś markera z lakierem samochodowym mozna by spróbować myśle ze bedzie to trwalsze

moons 26-10-2008 21:10

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Cytat:

Napisał dario200
A jeszcze jedno czy dostanę taką kredkę w kolorze mojego nadwozia żeby wypełnić te rysy i potem może zapolerować, na pewno będzie to lepiej wyglądać. Jak myślicie?

Może i przez kilka chwil będzie wyglądać lepiej ale naprawdę szkoda kaski i zachodu. Jak będziesz polerował pastą i przetarcia nie są strasznie głębokie znaczy do podkładu, to może Ci się udać za polerować że nawet te płytkie przetarcia znikną.
Pozdrawiam

zydu 27-10-2008 10:00

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
ja uzywalem gąbki do mycia garów, a potem pasty polerskiej automaxa i bylo zawsze cacy....

damian6984 27-10-2008 22:26

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Na takie otarcia to najlepsza jest benzyna. Możesz kupić lakier zaprawkowy w kolorze auta za 8 zł i delikatnie "podmalować" jeżeli rysy są głębokie.

Cobretti 28-10-2008 01:09

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
zamiast kredek to proponuję wosk w kolorze nadwozia (np. Turtle Wax czy CarPlan)
jak masz grube przetarcie to lekko przetrzyj pastą lekkościerną a potem woskiem

dario200 28-10-2008 15:14

Re: [MKI] Jak i czym usunąć lakier ze zderzaka po przetarciu.
 
Dzięki panowie za porady. Zielony lakier zszedł po użyciu benzynki ekstrakcyjnej. Na razie tak zostaje bo prawie nie widać, ale zajmę się jeszcze wypełnieniem tych rysek, ale to po weekendzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.