Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Radio nie trzyma pamięci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257686)

Ozi FSU 27-01-2017 14:39

Radio nie trzyma pamięci
 
Witam serdecznie wszystkich fordomaniaków,mam problem z radiem.Otóż włączam radio,ustawiam sobie wszystko jest super.Zgaszę samochód,odpalę i wszystko muszę na nowo ustawiać.Wygląda na to że nie trzyma pamięci.Nie wiem już jak to zrobić.Może ktoś z wam miał podobny problem i go rozwiązał.Samochód Ford Mondeo MK2 a radio to Clarion NX501EAV.W instrukcji jest napisane tylko do grupy VAG.

richi102 27-01-2017 16:26

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Proponuję wpisać w google: " radio nie trzyma pamięci zmiana przewodów " i tam dostaniesz mnóstwo odpowiedzi.

Przerabiałem już ten temat w kilku autach.

Najprawdopodobniej musisz zmienić miejscami ( najlepiej w kostce od radia) przewód czerwony z żółtym. Jeden z nich to +12 stałe a drugi to +12 ze stacyjki - nie pamiętak który to który.

Jesli jest to radio do grupy VAG to na 100% musisz zmienić te przewody.

krzysztofSJZ 27-01-2017 16:44

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Cytat:

Napisał richi102 (Post 2737035)
Najprawdopodobniej musisz zmienić miejscami ( najlepiej w kostce od radia) przewód czerwony z żółtym.

dobrze mówicie panie , też to kiedyś przerabiałem tylko jakoś kolory mi nie pasują, no ale to w kazdym aucie może być mała różnica w kolorach, ale jeżeli mnie pamięć nie myli to nie potrzeba zrobić czasem jakiegoś mostka na pinach w kostce???
to tak dawno było że mogę się mylić
a co takiego może u mnie się dziać w cd6000 w FF mk2 lift przychodzi czasami taki moment że radio samo się podgłośni a za chwilę zjedzie do zera, wiem że może jest taka opcja w tym radiu że w zależności hałasu może się wyciszać lub podgłaśniać, no ale dzień w dzień pokonuję tą samą trasę jak wiadomo różnie się jezdzi ale ta sytuacja zdarza się raz na kilka dni i to niezależnie od stylu jazdy,czasami to się dzieje podczas monotonnej jazdy

richi102 27-01-2017 17:13

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 2737041)
dobrze mówicie panie , też to kiedyś przerabiałem tylko jakoś kolory mi nie pasują, no ale to w kazdym aucie może być mała różnica w kolorach, ale jeżeli mnie pamięć nie myli to nie potrzeba zrobić czasem jakiegoś mostka na pinach w kostce???

Jeśli chodzi o kolory kabli to wystarczy sprawdzić w instrukcji radia który to + stały a który ze stacyjki.

Co do mostkowania kabli to bodajże dawało to efekt działającego radia bez zapłonu, ale też już nie pamiętam co i jak.

Co do twojego radia to ja podejrzewam że to może być coś w ustawieniach, ale mogę się mylić. Ja bym na chwilę odłączył klemę od aku żeby zresetować radio.
Pozdrawiam Rychu

krzysztofSJZ 27-01-2017 17:22

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Cytat:

Napisał richi102 (Post 2737066)
Co do mostkowania kabli to bodajże dawało to efekt działającego radia bez zapłonu, ale też już nie pamiętam co i jak.

no właśnie masz 100% racji

Cytat:

Napisał richi102 (Post 2737066)
Co do twojego radia to ja podejrzewam że to może być coś w ustawieniach, ale mogę się mylić. Ja bym na chwilę odłączył klemę od aku żeby zresetować radio.

nie tak dawno odłączyłem klemę bo w końcu dostałem kod do radia , i kod zadziałał a radio bez zmian. Jeżeli by była ustawiona opcja auto podgłośnienia czy wyciszania to ona działa w określonych warunkach, chyba to jest uzależnione od obrotów. U mnie to się dzieje nawet przy stałej prędkości, powiedzmy 2000 tyś i czasami podnosi głos a czasami wycisza się :mrgreen:

Bump: dodam że latem nic się nie działo:619:

VuZeR 27-01-2017 17:26

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Może to ze względu na temperaturę ujemną gdzie centralny potrafi również zaszaleć choć tak na sucho to ciężko gdybać.

richi102 27-01-2017 17:40

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a jakie masz radio u siebie?
Ja w maju wymieniałem radio w mondeo mk4 i oryginalne zostawiłem u mechanika. Byłem u niego w tym tygodniu i widziałem że nikomu go nie oddał, nadal leży na półce.
Jeśli masz poniższe radio i podejdzie z mondeo mk4 to pokryjesz mi koszty wysyłki i mogę ci je wysłać
http://www.fordclubpolska.org/audio_img/6000_04.jpg
Jeśli się okaże że masz uszkodzone radio, założysz moje

Ozi FSU 27-01-2017 19:45

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Jutro spróbuje pobawić się z tymi kablami,ważne żeby trzymało pamięć bo trochę denerwujące jest to że za każdym razem trzeba wszystko ustawiać na nowo.

krzysztofSJZ 27-01-2017 21:14

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wielkie dzięki za dobre chęci, ale przymierzam się do całkowitej zmiany radia, ale jak to w życiu znajdzie się ktoś co pomiesza szyki, co do radia mam takie same, ale ponoć z Mondeo nie pasuje do Focusa choć zdania na forum są podzielone, jak masz je zbędne daj sygnał w ogłoszeniach może ktoś wezmie,

Roadbart82 26-03-2017 17:02

Odp: Radio nie trzyma pamięci
 
Panowie, mam podobny problem. Radio to Blaupunkt Manchester 110. Spiąłem razem 12V (żółty, czerwony do czerwonego z kostki), po przekręceniu kluczyka działa, po wyjęciu - totalny reset. Auto to Focus Mk 1. Czy ktoś może pomóc? Bardzo ładnie proszę. Bez muzyki w aucie zwariuję ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.