Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Uszkodzone wtryski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255130)

Daro26 08-12-2016 21:08

Uszkodzone wtryski
 
Usłyszałem dzisiaj diagnozę uszkodzone 2 wtryski, auto jeździło normalnie, żadnego szarpania lub innych objawów, ale nagle przy ruszaniu lub przy przyspieszaniu gasło, potem odpalało bez problemu i sytuacja się powtarzała.
W 2 wtryskach podobno uszkodzona została min. elektronika koszt regeneracji 1 szt. 700 zł, ale zalecają regenerację wszystkich całość 2,6 tyś. Strasznie dużo, wg mnie. Pompa jest ok. Pytanie czy koniecznie trzeba robić wszystkie 4, czy wystarczy te 2 uszkodzone, i druga rzecz gdzie polecacie zrobić regenerację, ile płaciliście ? W grę wchodzi nawet wysyłka są firmy np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Czy może jakieś 2 używki znaleźć i założyć? Może ktoś z Was ma do sprzedania używane sprawne lub po regeneracji wtryski??

ministerq 09-12-2016 20:24

Odp: Uszkodzone wtryski
 
700pln za sztukę? Za regenerację? To patrz, dokładasz trochę ponad stówę i masz nowy:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy masz tam EJBR1601 czy 2201, ale te wtryski można zamiennie stosować.

Są firmy które za 470pln sztuka zregenerują, wyczyszczą, i jeszcze wygenerują nowe kody.
Jeśli faktycznie są tylko dwa uszkodzone, to można próbować regenerować dwa. Aczkolwiek w moim przekonaniu nie ma to sensu - nowe wtryski będą odstawały znacznie parametrami od starych, i zachowanie silnika może być niepoprawne, bo układ Delphi jest niepełnosprawny od urodzenia, i słabo sobie radzi z takimi sytuacjami.

Daro26 09-12-2016 22:09

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Taką cenę dostałem w Bosh Service Matkowski w Pietrzykowicach koło Wrocławia, po 700 zł za 1 szt. tych uszkodzonych i po 600 zł - za 1 szt. tych jeszcze działających. Gdzie robią w cenie którą podałeś? Zależy mi na zakładzie, gdzie zrobią to dobrze i w miarę tanio, polecicie coś? Zastanawiam się też na używkami lub regenerowanymi jest trochę aukcji na allegro.

ministerq 10-12-2016 07:41

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Zainteresuj się firmą Madluk, oni Ci zrobią w takiej cenie.

Fasoola 10-12-2016 15:30

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Diesel serwis w Stanowicach koło Rybnika. Zajmują się głównie wtryskami, dobrą robotę robią i myślę, że ceny też spoko. U mnie we Fieście wtrysk do regeneracji był to w wiekszości mówili po ok 800 zł, tam mi zrobili za 380 zł i nie odbiega jakością także polecam, warto się chociaż spytać ile za Twój by wzieli ;)

Daro26 10-12-2016 16:08

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Dzięki za podane namiary. Zaczynam powoli zgłębiać temat i regeneracja - regeneracji nie równa, można tylko wymyć i wyczyścić wtrysk i wtedy to może kosztować inne pieniądze, ale pełna regeneracja na oryginalnych częściach musi kosztować, jeśli same bebechy to kilka stów, np. sam zaworek 250 zł: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a reszta i jeszcze nie zapomnijmy o robociźnie. Pytanie co zostało zrobione w cenie 380 zł o której piszesz?

Jester 10-12-2016 19:17

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Bosch Mazanek Woźniki - demontaż, wymiana zaworka, test i wygenerowanie kodu, montaż, kodowanie w ECU - w zeszłym roku 350zł. Naprawa pompy CR - 800zł. Serwisy z autoryzacją mają inne ceny na części. 700zł za sztukę to przesada.

Daro26 11-12-2016 19:36

Odp: Uszkodzone wtryski
 
A czy we Wrocławiu lub okolicach jest jakiś godny polecenia warsztat, gdzie można to zrobić w rozsądnych pieniądzach ?

Daro26 12-12-2016 10:33

Odp: Uszkodzone wtryski
 
A czy ktos robil cos w Granpol diesel w Smolnej 51 kolo Olesnicy?

Bunios 12-12-2016 10:53

Odp: Uszkodzone wtryski
 
Witam dołączam się do tematu , mam małe pytanie bo mi też wtryski padły i chciał bym zasięgnąć waszej wiedzy bo mogę zregenerować 4 sztuki koszt za jedna 450zł , ale znalazłem używane gościu daje gwarancje rozruchowa na tydzień czasu tylko jedno wielkie pytanie czy te wtryski będą pasować ponieważ on ma wtryski od 1.8 tdci 115 km rok produkcji 2003 , a ja posiadam 1.8 tdci 100km rok produkcji 2004 .
I teraz do was pytanie czy będą pasować ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.