Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78056)

jendrekmak 18-06-2010 21:22

Odp: Zawór EGR do wymiany czy brak podciśnienia do jego otwarcia ?
 
no nie do końca bo jak zdejmiesz wężyk to otwierasz układ podciśnienia i jest dziura w momencie otwarcia zaworu podciśnienia sterującego EGR. wpływa to na sterowanie np. turbiną jeśli ma tzw. gruszkę i silnik wtedy ma inne parametry bo turbina inaczej pracuje (a w zasadzie sterowanie łopatek) co powoduje złe odczyty ciśnienia doładowania na czujniku MAP. może objawiać się to szarpaniem silnikiem przy przyspieszaniu

jeśli odepniesz wężyk i go zaślepisz to sytuacja jest podobna.

najgorsza sytuacja jest jak na EGR jest czujnik położenia (tzw. okablowany EGR) bo wtedy czujnik odczytuje, że egr się nie rusza i daje błąd egr w komputerze.

wydaje mi się że najlepszą sytuacją jest pozostawienie podciśnienia podłączonego do egr po to żeby cały układ podciśnienia pracował w optymalnych warunkach przewidzianych przez Forda.

dlatego pozostają 2 wersje "zaślepiania"
pierwsza to pełne zaślepienie ale możliwe jest tylko w autach bez okablowanego EGR-a
druga to zawężenie otworu do średnicy 6-7 mm aby był minimalny przepływ spalin co powoduje mniejsze zabrudzenie dolotu i dotyczy to okablowanego EGR-a

maciek911 13-07-2010 23:15

Odp: Zawór EGR do wymiany czy brak podciśnienia do jego otwarcia ?
 
Przenoszę do odpowiedniego Działu.

lg22 18-07-2010 17:36

Odp: Zawór EGR do wymiany czy brak podciśnienia do jego otwarcia ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1459118)
dlatego pozostają 2 wersje "zaślepiania"
pierwsza to pełne zaślepienie ale możliwe jest tylko w autach bez okablowanego EGR-a
druga to zawężenie otworu do średnicy 6-7 mm aby był minimalny przepływ spalin co powoduje mniejsze zabrudzenie dolotu i dotyczy to okablowanego EGR-a

Wg. mnie można zaślepić EGR blaszką nawet jeśli ma czujnik położenia zaworu pod warunkiem że nie ma przepływomierza. Popraw mnie jak sie mylę

nazar00 22-07-2010 12:41

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
ja w focusie 1.6 tdci zaśplepiłem, błedy są, ale chceck engine mi nie wywala, i bede tak dalej jezdzil bo silnik lepiej ciagnie

tommy314 09-08-2010 23:45

Odp: Zawór EGR do wymiany czy brak podciśnienia do jego otwarcia ?
 
do BONGO:
jak zdjąłem wężyk, który wychodzi z egr do turbiny, to przestał kopcić i szarpać, ale stracił dużo ze swej mocy, stąd wnioskuję, że podciśnienie musi być podłączone, pytanie tylko, czy jak zaślepię egr, to czy nie straci znów mocy??????????????????????????

wojtekcargo 10-08-2010 18:56

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów .
Czyszczenie EGR -a pomogło w zwalczeniu czarnej chmury za samochodem ,zrobiłem dziś czyszczenie i jest dobrze tylko maleńki dymek przy większym gazie . Będę dalej obserwował i podzielę się uwagami czy to efekt długotrwały. Pozdrawiam -Wojtek.
ps. może ktoś zna pewny rozpuszczalnik,aceton i nitro słabo biorą.

Kasiora 10-08-2010 20:23

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Panowie specjalisci od blaszek . Jak nie macie co zrobić z blaszką to wsadźcie ją sob ie w d..... Zablokowanie EGR powoduje po jakimś czasie rozsadzenie węża między kolektorem a intrcoolerem. Nie rozumiem manii polskich "fachowców" w sprawie zaślepiania recyrkulacji spalin. Nowoczesne silniki diesla to nie klepok z mercedesa 123 i wycięcie lub zablokowania jakiegokolwiek elementu sterującego pracą silnika nie może odbyć się bez wpływu na jego żywitność. Ja kupiłem mondeo z blaszką wykonaną z puszki po "Warce strong" . Blaszka się przepaliła i luźne elementy dostały się do kolektora. Więc fachowcowi który proponuje wkładanie blaszki , ja proponuję by włożył ją sobie do mózgu w miejsce brakującej piątej klepki. Zawór EGR poza oczysczaniem spalin reguluje także ciśnienie doadowania (w pewnym zakresie). Zablokowanie przelotu zaworu powoduje pęknięcie przewodu między intercoolerem i kolektorem ssącym. Zwiększenie doładowani powoduje także zwiększenie obciązenia termicznego silnika. Czym większe ciśnienie doładowania tym bardziej grzeje się silnik. Ja wyrzuciłem blaszkę , zamontowałem nowy przewód od IC i auto przestało szarpać , chodzi jak lalunia. Natomiast jak chce się mieć 150 czy 200 KM mocy to należy kupić auto z silnikiem o takiej mocy a nie tyuningować go metodami mechaników naprawiających URSUSY w latach pięćdziesiątych.

11leon22 13-08-2010 09:19

Zawór EGR Mondeo TDDI
 
Witam wszystkich mam mondeo z silnikiem tddi chciałbym wyczyscic zawór egr ale niezabardzo wiem jak sie do niego dostac znajduje sie stylu silnika pod turbiną moze ma ktos zdięcia z takiej operacji. I jeszcze jedno poci mi sie wąz idacy od turbo do filtru powietrza wie ktoś co moze byc tego przyczyną.

maestro06 13-08-2010 09:27

Odp: Zawór EGR Mondeo TDDI
 
z wężem od turbo-zmień o-ring albo węża bo to znaczy że ma nieszczelność i tyle (turbinka ciągnie sobie trochę oleju do smarowania a skoro wąż się poci tzn o nieszczelności układu)
a co do zaworu na pewno pod turbiną a nie po stronie kierowcy za silnikiem w bardziej dostępnym miejscu? jeśli EGR jest okablowany to bym tego nie ruszał, no i przede wszystkim szukajka bo temat już był razem ze zdjęciami

Carina 08-09-2010 18:11

Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie
 
Witam Was wszystkich!!!Mam do Was pytanko-Komputer wskazał problem z zaworem recyrkulacji spalin EGR w Mondeo 2,0 TDci 2006r (zapaliła się kontrolka awarii silnika)-w warsztacie wyczyszczono mi ten zaworek(mam taką nadzieję)ulga kontrolka nie sygnalizuje awarii, lecz po przejechaniu raptem 5 km znowu się zapaliła:(.
Co mi proponujecie ? proszę o podpowiedź co dalej robić z tym fantem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.