Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

Andrzej_K 01-04-2015 17:43

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Od kilku lat mam LED'y w miejscu halogenów. Nigdy mi nie przeszkadzało, że nie mam kontrolki zapalonych tych świateł. Ostatnio przy wymianie filtra powietrza niechcący odłączyłem przewód zasilający i dwa dni jeździłem bez świateł.

Zastanawiam się (bo nikt nigdy o tym nie wspominał) czy ktoś z Was ma kontrolkę zapalonych świateł dziennych? Oczywiście chodzi o światła dokładane.

jjkz 06-04-2015 21:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Czy ma ktoś doświadczenia z montażem Magneti Marelli LAQ010 do focusa 2004-2007r.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Lampy mają typowe mocowanie do zderzaka Focusa po lifcie.
Jedynym drl z dedykowanym mocowaniem przed liftem jest Hella 2PT 010 177-811 niestety cena jest wysoka.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znalazłem jeszcze produkowane przez firmę EURALIGHT LED światla, które mają adapter umożliwiający montaż poliftowych świateł drl w focusach MK2 2004-2007.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

paweleczek666 09-08-2015 15:15

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
koledzy, pomóżcie mi, zamontowałem światła dzienne w halogeny,
trzy kabelki są do podłączenia: czarny masa, czerwony prąd, biały pod światła postojowe,
brakuje mi podłączenia białego, gdzie dokładnie mam go podłączyć, i jak? przecinając któryś kabelek...?
Biały jest po to aby przy włączeniu świateł dzienne gasły,
Pozdrawiam

majek32 09-08-2015 17:09

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Biały podłączyć pod światła postojowe. Najlepiej pod kabelek który zasila postojówkę w lampie.
Albo przylutować albo podłączyć na zacisk

Aleksander1404 26-12-2015 15:45

Problem z montażem świateł do jazdy dziennej
 
...

mateuszrex 09-07-2016 20:41

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
To i ja się pochwale że założyłem światła dzienne do FF 2 przed liftem :) Zamontowane magneti marelli laq010. Lampki ładnie świecą, z podłączeniem też żaden problem (zasilanie po stacyjce z skrzynki bezpieczników (pod maską) dokładnie z bezpiecznika "spryskiwaczy reflektorów" wykonane na baypasie :) . Jedyny problem to z montażem samych świateł w miejscu na halogeny. Po założeniu maskownicy wyszła szczelina (2 - 3 mm) i nie wiem co można z tym zrobić.. ? Czy ewentualnie chromowane ringi pomogą??

Lukasz2525 09-07-2016 22:41

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Z jakiej odleglosci widoczne ? Ma to jakas homologacje ?

Te swiatla ledowe to jakies utrapienie , zmora i plaga polskich drog . Bardzo czesto widuje ledwo swiecace , mrugajace , albo swieci tylko jedna strona i w ogole sa ledwo widoczne . Problem pojawia sie w trasie jak jedziemy w ciemny dzien , wyprzedamy auto i z naprzeciwka nagle pojawia sie auto na takich ( swiatlach ) .

Ludzie chca zaoszczedzic na tych zarowkach i chyba paliwie , wiadomo ze sa porzadne ledy , ale nikt nie kupuje tych za 200 , tylko raczej za 20 na allegro .

Jadac w trasie to samochod na swiatlach mijania na prostej widac i z kilometra odleglosci , a ciemnie auto na ledach jest w stanie pojawic sie w ostatniej chwili jak sie jedzie na przyklad przez las . Kiedys to trafilem na takiego z ledami podczas mgly jak juz bylem calym autem na lewym pasie .

Problem jest taki ze ludzie w ogole nie interesuja sie samochodami , jazda samochodem , widocznoscia na drodze , dla wiekszosci to jest przedmiot , do poruszania sie z punktu a do punktu b , byle wygodnie , byle dojechac , niewazne czy umie sie jezdzic , niewazne czy zaparkuje sie porzadnie czy moze krzywo albo czy ktos obok nie wsiadzie do auta . Wazne ze on/a dojechal/a sobie wygodnie samochodem i tyle . Wazne ze ma ledy i oszczedza , wiec dojechal/a wygodnie i tanio . Nikt nie pomysli czy dobrze jedzie , czy dobrze zaparkowal , czy jest widoczny z daleka na drodze . Nikt sie nie pofatyguje zostawil zapalonych swiatel i odejsc 800 metrow od auta i zobaczyc . Wazne ze oszczedza ( pozornie i nie wiadomo na czym ) .

weuek 10-07-2016 02:34

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2624237)
Problem jest taki ze ludzie w ogole nie interesuja sie samochodami , jazda samochodem , widocznoscia na drodze.[...]

Ja się właśnie interesuję i ubolewam nad tym jaką krzywdę zrobiono nam (i innym krajom postkomunistycznym, mniej kumatym motoryzacyjnie) w 2007 roku finansując skuteczną kampanię przeprania mózgów, która wpoiła ludożerce, że w dzień potrzeba używać świateł nocnych.

Mam w swoim fokusie dzienne za 600 zł, ale byłbym przeszczęsliwy, gdyby nie trzeba było świecić w dzień niczym, tak, jak to jest na porządku dziennym w 95% państw świata. Jeno Polak zapatrzony w swój ogródek nie jest w stanie tego pojąć, że nocne w dzień pomagają mu tak samo jak, na przykład, schabowy, mleko czy wódka.

Matych 10-07-2016 08:42

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Dokładnie mam takie samo zdanie na ten temat-jak nie wiedzisz samochodów w dzień to może nie powinieneś jeżdzić samochodem,w wielu krajach na świecie jakoś ludzie sobie radzą bez świateł w dzień.

Pogodny 07-11-2016 19:01

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
czy te kratki z ledami podejdą do focusa mk2 przed liftem?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.