Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDDi] Jakie świece żarowe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82899)

patryyk 07-11-2009 09:31

Jakie świece żarowe?
 
Witam zamierzam wymienić w swoim focusie świece żarowe i chciałbym się dowiedzieć jakie będą najlepsze? W sklepie w którym zazwyczaj kupuję mają na stanie NGK po 40 zł za sztukę ale na ford.sklep.pl mają Beru po 36 zł więc zastanawiam się które będą lepsze?

Dinar 07-11-2009 16:41

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Ja zakładam Beru,ponoć ford na pierwszy montaż takie zakłada.

NAN 07-11-2009 18:51

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Ja rok temu założyłem champion (ceny nie pamiętam) i zapala do dnia dzisiejszego od dotknięcia. Przed wymianą ledwo się udawało bo żadna już nie grzała, a i akumulator był słabiutki.

maciej_b 07-11-2009 21:19

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Beru idą na pierwszy montaż. Ja wymieniłem 2 tygodnie temu 4 sztuki na NGK po 37zł/szt. Pali od strzała... (wcześniej miałem NGK w escorcie po 2 latach nie było z nimi problemów).
Do ceny świec dolicz koszty przesyłki wtedy sztuka wychodzi po ok 40 zł (jeżeli tylko świece zamówisz) tak czy siak w tej cenie opłaca się kupić beru. Ja zdecydowałem się na NGK bo to też dobra firma,a różnica w cenie w sklepie gdzie oferowali mi Beru była 13 zł na sztuce na korzyść NGK.

Cezar77 08-11-2009 11:29

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1282475)
Witam zamierzam wymienić w swoim focusie świece żarowe i chciałbym się dowiedzieć jakie będą najlepsze? W sklepie w którym zazwyczaj kupuję mają na stanie NGK po 40 zł za sztukę ale na ford.sklep.pl mają Beru po 36 zł więc zastanawiam się które będą lepsze?

Kolego znam ludzi którzy śmigają na świecach ISKRY za 22zł za szt. i też sobie chwalą. Tak naprawdę to loteria. Tak samo markowe jak i polskie mogą być dobre jak i wadliwe.

dario200 08-11-2009 12:43

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Ja też mam beru i mogę polecić.

maciej_b 08-11-2009 14:05

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1282475)
zastanawiam się które będą lepsze?

dla tego typu silnika będą dobre zarówno Beru jak i NGK.

patryyk 08-11-2009 17:48

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Ok, pewnie kupie te NGK przynajmniej nie będę musiał czekać na przesyłkę a co do samych świec to dzisiaj rano samochód odpalił bez najmniejszego problemu ale to pewnie przez to że dosyć ciepło było.

maciej_b 08-11-2009 20:31

Odp: Jakie świece żarowe?
 
Kup NGK w razie problemów masz sklep pod ręką...

Zauważyłem, że przy temp od zera wzwyż silnik palił od strzału (no prawie :P ) przy zerze i poniżej trzeba było kręcić jakieś 2-4 sek. Grubo poniżej zera to są dużo większe problemy.
Sprawdzić można miernikiem (omomierzem) rezystancję świec. Odkręć przewód łączący świece i zmierz poszczególne świece. Powinno być w okolicach 1 oma na każdej (0,8-1,5ohm - ja przyjmuję takie widełki). Jeżeli pokaże Ci 0 (zero) tzn że świeca jest spalona. Większa rezystancja to mniejsza moc wydzielana na świecy=mała skuteczność.

michalkru 09-11-2009 11:55

Odp: Jakie świece żarowe?
 
mam NGK od roku. Polecam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.