Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klekocze na wolnych obrotach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77183)

Mariusz 24-08-2009 17:07

Klekocze na wolnych obrotach.
 
Jak w temacie, nie wiem co jest grane. Jak wyłączę klimę to pracuje dużo ciszej, jak ją włączę to po kilku sekundach klekocze jak bocian w gody. Za sugestią serwisu wyczyściłem EGR i kolektor dolotowy (nie były aż tak brudne). Oni ze swej strony wyczyścili przepływomierz powietrza. Sprawa jak do tej pory nie rozwiązana. Jeśli podniosę obroty powyżej 1300-1500 obr/min klekotanie ustaje. Czy to normalne, czy też tak macie? Klima działa bez zarzutu, silnik pracuje poprawnie w całym zakresie obrotów (tylko to klekotanie na wolnych).Czekam na sugestie z Waszej strony.
Pozdrawiam, Mario!

kiedrus 24-08-2009 18:52

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
Mam to samo, na luzie na wolnych obrotach klekot (czasami, nie zawsze). U mnie włączenie klimy niczego nie zmienia, nie powoduje głośniejszego klekotu. Obserwowałem pasek wieloklinowy, dźwięk pojawia się gdy pasek zaczyna drgać. Po wymianie paska bez zmian, mechanik powiedział, że napinacz i rolki są dobre i że mogę tak jeździć.

wojtekjanus 24-08-2009 19:05

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
To problem omówiony już w kilkunastu wątkach.
Koło pasowe dwumasowe do wymiany (a przy okazji reszta).

SrebnaStrzała 24-08-2009 19:20

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1230714)
To problem omówiony już w kilkunastu wątkach.
Koło pasowe dwumasowe do wymiany (a przy okazji reszta).

Przyznaje racje koledze :)

Mariusz 24-08-2009 20:05

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1230714)
To problem omówiony już w kilkunastu wątkach.
Koło pasowe dwumasowe do wymiany (a przy okazji reszta).

Wymieniałem niecałe 1/2 roku temu, koło pasowe wraz z napinaczem i rolkami i pasem wieloklinowym. Jak do tej pory cisza i zero drgań!
Czyli coś innego!

mondeo70235 24-08-2009 20:10

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
Kolego a kiedy sprawdzałeś gaz w ac ?,ja też miałem podobne objawy i po dobiciu gazu wróciło do normy okazało się że gazu troszkę ubyło a przy okazji oleju w sprężarce

Mariusz 24-08-2009 20:20

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 1230783)
Kolego a kiedy sprawdzałeś gaz w ac ?,ja też miałem podobne objawy i po dobiciu gazu wróciło do normy okazało się że gazu troszkę ubyło a przy okazji oleju w sprężarce

Przecież piszę, że klima bez zarzutu. Odgrzybiona, dobita czynnikiem i naoliwiona w czerwcu tego roku.

jackoba1 24-08-2009 21:56

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
kolego to ktorys wtryskiwacz siada- przycina sie

Mariusz 24-08-2009 22:09

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
A, czy aby Twoje stwierdzenie jest czymś poparte? Bo to koszt jest troszke duży.
Skoro tak piszesz---- to jak się ustosunkujesz do wypowiedzi Wojtekjanus

jackoba1 24-08-2009 22:16

Odp: Klekocze na wolnych obrotach.
 
kolego , wpisz w szukajke "klekotanie tdci "a znajdziesz kilka watkow o tym. Ja osobiscie u siebie tego nie mialem ale moj szwagier mial, klekotalo na wolnych obrotach podobnie do klekotania zaworu, podobnie jak u ciebie po wlaczeniu klimy troche sie wyciszalo. To klekotanie wystepuje czesto w mondkach po lifcie 2003. Po naprawie wtrysku (jednego) przestalo. A co do tego co piszekolega wojtekjanus to owszem jest to mozliwe ale caly naped paska wycisza sie juz przy okolo900 obrotow nawet jak jest mocno rozwalony, a u ciebie klekocze do 1500 obrotow. Zreszta piszesz ze nie dawno wymieniales i wiesz ze zuzyta mala dwumasai napinacz inaczej slychac niz klekotanie.POZDRAWIAM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.