Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus mk2 czy Fiesta mk6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159149)

andrejus17 04-06-2012 20:28

Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Witam.
Przymierzam się do kupna drugiego auta. Do tej pory jeździłem focusem mk1 1.8 zetec.
Interesują mnie dwa modele forda : fiesta i focus (tddi)
Zależy mi aby auto było oszczędne. Co dzień dojazdy do pracy około 150 km.
Za focusem przemawia komfort jazdy, obszerne wnętrze i znany z dobrej opinii silnik tddi którego niestety brakuje w fieście.
Zaletą fiesty jest cena względem wieku oraz bardzo oszczędny silnik 1.4 tdci ale z drugiej strony jego awaryjność ( koło dwumasowe ) do wad należy również troche ciasne wnętrze.

Jakie jeszcze wady i zalety potrafilibyście wymienić?

adam1985 05-06-2012 17:20

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
jesli dobrze czytam to chcesz focusa mk2 tak? diesle w mk2 to tylko tdci, mozesz go zawirusowac i mocy odrazu wiecej, fiesta male zwinne autko ale wybor do Ciebie nalezy

andrejus17 05-06-2012 22:13

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
pomyliłem się. chodzi o focusa mk1 po lifcie.
Pytanie czy nalezy naprawde bac się tego tdci?
A może tańszy w utrzymaniu będzie tdci?

adam1985 06-06-2012 18:57

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
z tego co czytalem o focusach to ponoc lepiej troche wygladaja foki z tdci w rocznikach 2003-04

R_u_f_u_s 08-06-2012 15:55

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Wszystko zależy od tego, jaki egzemplarz trafisz i jak się z nim obchodzili poprzedni właściciele.

Focus rzeczywiście ma dużo większe wnętrze, w zasadzie komfortowo mogą jechać 4 osoby, w sedanie do bagażnika dodatkowo weszły mi 4 walizki :)

Co do oszczędności i potencjalnych kosztów - dwumasa w TDCI, o której wspominasz - IMO to loteria. Zwróć uwagę, że teraz ogromna większość diesli posiada i dwumasę i DPF. Z resztą sądzę, że jazdy dieslem trzeba się nauczyć, to nie te same silniki, które były 20 lat temu. A spalanie? W moim 1.8 przy megaspokojnej jeździe z klimą spalanie spadło do 4,4l/100km :)

Porozglądaj się za ogłoszeniami, jak Cię czas nie goni to możesz poczekać jak nic dobrego nie będzie.

Pozwodzenia :)

andrejus17 08-06-2012 22:30

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Słyszałem że fiesta 1.4 tdci potrafi zejść do 3.5l. Czy to może być prawda?
Ile tyś km wytrzyma dwumasa i DPF

R_u_f_u_s 09-06-2012 09:25

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
U mnie dwumasa była wymieniana przy ~120k km.

Co do DPF - o ile mnie pamięć nie myli zasadą jest, że diesla trzeba raz na kilka tygodni przegonić za miastem, trasa minimum kilkadziesiąt km. Czyli trzeba pozwolić samochodowi, żeby DPF naturalnie oczyścił DPF. U mnie DPFa nie ma, ale i tak autko przeganiam :)

Jakbym wyłączył klimę, to pewnie spalanie by zeszło do 4,1-4,2. Ale to jest jazda punkt 90km/h, bez hamowania ani przyśpieszania. Przy 1,4 sądzę, że poniżej 4l można zejść.
A zobacz, jak się prezentują raporty spalania na motostat np.

ber 09-06-2012 09:43

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Fiesta Mk 6 z tdci 1,4 nie ma DPF .Ja mam przejechane 50 tys km i nie włożyłem w niego ani złotówki i myślę że długo nie włożę ,oczywiście oprócz zmian oleju filtrów .Co do spalania to średnie wynosi u mnie 5,6 litra i raczej krótkie trasy . na trasie przy oszczędnej jezdzie 4,5 l jest realne .

artax 09-06-2012 09:53

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Fiesta mk6 TDCi po liftingu nie ma kola DM tylko zamachowe.Tak samo jest w mk7 ,ktora nie ma DM.DPF jest dopiero w mk7 ale nie we wszystkich.Ja np;mam euro 4 i nie ma :)Jesli jest ruro 5 to jest.Jesli jezdzisz 150km do pracy to myslę ,ze DPF nie będzie sprawiał problemow.
pzdr

R_u_f_u_s 09-06-2012 09:58

Odp: Focus mk2 czy Fiesta mk6
 
Cytat:

Napisał artax (Post 1838180)
Jesli jezdzisz 150km do pracy to myslę ,ze DPF nie będzie sprawiał problemow.

Nie będzie sprawiał problemów, tym bardziej, że DPF nie ma w mk6? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.