Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [MK3] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49995)

peterpz 23-08-2008 18:38

[MK3] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Jakie opinie ma ten silnik? Interesuje mnie tylko ten, a nie TDCI. Chodzi o silnik z lat 2001-2004, czyli pierwsza wersja, bo wiem że potem były jakieś modyfikacje. Teraz mam mondka 1.8 TD 99r. i dowiedziałem się, że TDDI też jest na pompie wtryskowej (common rail z lat 2001 mnie przeraża, opinie są okropne), więc chciałbym spytać o ogólne doświadczenia i opinie. Jak ma się wytrzymałość pompy wtryskowej w tym modelu? Dużo jest usterek silnika? (chodzi mi głównie o wady fabryczne)

boko01 24-08-2008 11:56

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
witam posiadam ten model 165.000 km jak dzwon nic nie puka nie dzwoni i nie stuka od zawsze na syntetyku troche turbo gwizdalo ale po wymianie oleju jakims cudem przestalo .... pozdrawiam

peterpz 25-08-2008 10:06

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Masz go od nowości? Ten przebieg jest pewny? Ja w swoim mam 175 tys ale sądząc po tym, że niektóre uchwyty w liczniku są urwane, przebieg nie jest zbyt pewny :) Mimo tego silnik chodzi jak złoto. Aha i ile średnio spala ten samochód?

sztacha 25-08-2008 11:07

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Mam taki motorek w kombi z 2001 roku. Z licznikowym przebiegiem 164 tyś ( koleś z Czeladzi jak byłem na wgraniu softu do zegarów mnie uświadomił że coś wcześniej było grzebane przy zegarach i najprawdopodobniej licznik jest cofnięty ). Co do silniczka TDDI 115 PS ( mój tyle miał ale troszkę mi brakowało mocy więc zgłosiłem się do Vtechu i leciutko go wzmocnili ) -
oleju mi nie bierze ( leję Fordowski Formula E 5w30 ). troszkę denerwująca jest praca silnika szczególnie na wolnych obrotach ( klekot że hej :fcp2 ), spalanie róznie - w mieście koło 9 l wciągnie a w trasie ( ostatnio podróż z Łodzi do Władysławowa i z powrotem ) wciągnoł 6,6 l fakt że nogę mam ciężką i lubię skorzystac z bonusu Vtech-owskiego. Denerwowało mnie rónież to że na 5 biegu szło to cudo max 205 i nie przekraczało 4000 obrotów. Teraz jest dużo lepiej 220 na A2 bez problemu i sądze że jesszcze by poszedł

sumek 01-09-2008 20:39

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Pojazd z 2001. Pierwsza rejestracja 2002. Przebieg ok. 160 tys. km (chyba). Pierwszy rok użytkowania po zakupie od Francuza/Francuzki. Silnik 2.0 TDDI / 115 KM. Brak poważnych problemów. Spalanie 7-9 l/100 km.

Zalety: potrafi być oszczędny w trasie; zaczyna być "przyjemny w użytkowaniu" w okolicach 90-100 km/h; podobno bardziej tolerancyjny na niezbyt czyste paliwo niż TDCi.

Wady: straszny klekot; mógłby mieć kilka koni więcej (ale tu zaraz spalanie). Proponuję dobrze wyposażoną wersję, bo nie bardzo różni się ceną od "golasa".

misiek510 01-09-2008 21:39

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
silnik 2.0TDDI 115kM z 2001r mam przejechane 195 tys nie ma problemów z zapalaniem rannym nawet przy dużych mrozach chociaż ostatniej zimy za duzo ich nie było :fcp1 a tak spalanie około 8l po mieście na małych odcinkach a na trasie ok 5-6l chociaż jest trochę głośny tak jak koledzy wyżej pisali to jednak jest dobrze wyciszony.

Papel 01-09-2008 22:25

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Swojego Mondka mam od końca kwietnia z przebiegiem ponoć 126kkm zakupiłem. mam nim zrobione do tej pory 8kkm i zaczyna mi delikatnie brakować mocy:P ogólnie silnik pracuje równo i bardzo ładnie:) przed kupnem myślałem, że spalanie będzie koło 6 - 6,6 l/100km ale wynosi ok 7,5l/100km i to przy klimie i naprawdę ciężkim bucie (ścigałem się z Gdańska do Gdyni z kolegą po obwodnicy - Toledo 110KM wymiękło:P)
Co do układu paliwowego mechanik z ASO mi mówił, że TDDi nawet na rzepaku pojedzie i nie powinno się nic stać ale i tak leje Lotos Dynamic:)
Nie ma to jak bociany pod maską:P

nirv81 01-09-2008 23:10

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
posiadam mondeo kombi 2001r 162tys 85kw od 3tyg. autko przyprowadziłem siostrze ale okazało sie za duze
za to mi sie tak spodobało ze postanowiłem sobie zostawic ma lekką noge spalanie
miasto to 6,6L czesto na zimnym silniku do 2000tys staram sie nie jezdzic na turbinie przy zimnym silniku na niemieckim paliwie przy 130km/h 5Lsuper autko jesli chodzi o prowadzenie a mam porownanie jest super jak bmw wczesniej jezdziłem bmw e39 98r i audi A6 99r jestem tego zdania po co przepłacac za marke.Martwie sie jak wszyscy o wtryski ale jestem w niemczech co 2tyg wiec bede brał zawsze baniaczek :fcp1 zalałem na Bp paliwko i oczywiscie motor głosniejszy i słabszy troszke przykopci jak mu depne (nasze paliwko :fcp6 )jesli chodzi o moc wystarcza w zupełnosci 1 słabo 2 lepiej 3,4,5 OK!!!

peterpz 02-09-2008 12:15

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Cytat:

Napisał nirv81
Martwie sie jak wszyscy o wtryski

Nie mam doświadczenia z tym silnikiem ale TDDI jest klasyczną konstrukcją typu pompa + wtryskiwacze, więc raczej nie ma co się martwić. Tutaj wymienia się końcówki wtrysków (a końcówki wtrysków to raczej niewielki koszt), reguluje się je i jazda!! Tak samo jest w starym TD :)

lukasw5 02-09-2008 18:51

Re: [MKIII] Mondeo 2.0 TDDI (115 KM) - opinie o tym silniku
 
Mondeo 2001 mam od marca tego roku obecnie 230 tys oryg. przebieg od momentu kupna wymieniłem sworznie i kompletne sprzęgło ustawiłem geometrię i na tym koniec, jazda autem naprawdę przyjemna spalanie w gr 6-7,5l, podobnie jak poprzednicy powiem, że klekot jest meczący jeśli chodzi o silnik i zawieszenia bez zarzutów, olej e-formula ford, jesli chodzi o paliwo to różnego już probowalem nic się nie dzieje, a przynajmniej u mnie najlepiej chodzi na orlenowskim


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.