Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44006)

15-05-2008 07:06

kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Witam Panowie FORDOWCY . Mam taki problem kopci na czarno moje autko przy lekim dodawaniu gazu na postoju 850/2000 tys obrotów a w trasie przy większym dodaniu gazu jest tak samo kopci i ustaje jak unormuje się jazda. Rano pali bez chmurki jak rozgrzany też bez chmurki EGR zaślepione co zrobić by tak nie kopcił . :fcp11

szafarek 15-05-2008 14:46

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Turbo klęka.
Na mocy stracił ?

18-05-2008 17:22

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Na mocy nie stracił ,pali na dotyk . Byłem u mechanika i powiedzał że wtryski siedzą albo pompa A jestem początkujący w TD więc niewiem co robić :fcp11

booob 18-05-2008 17:46

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Sprawdź na początek wtryski. To najmniej kosztuje. Pompa raczej odpada bo autko kopciło by cały czas.

Jacek Grajber 18-05-2008 21:35

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
to wtryskiwacze. poczatek konca. przerobiłem to juz.jak przestanie z toba gadać licz się z wydatkiem ok. 2 tys, za regenerowane

brazilero 19-05-2008 10:44

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Witam.Generalnie mam podobny problem co kolega.Może ktoś mi coś doradzi.Mam Focus 2001r 1.8 TDI i przy dodawaniu gazu szczególnie na jedynce i dwójce strasznie kopci na czarno,aż widzę to w lusterku.Co do mocy,to jej nie stracił ale mam wrażenie, że zaczął palic o 1,5 litra wiecej. Pomoże ktoś??pozdro

Jester 19-05-2008 12:55

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Cytat:

Napisał brazilero
Witam.Generalnie mam podobny problem co kolega.Może ktoś mi coś doradzi.Mam Focus 2001r 1.8 TDI i przy dodawaniu gazu szczególnie na jedynce i dwójce strasznie kopci na czarno,aż widzę to w lusterku.Co do mocy,to jej nie stracił ale mam wrażenie, że zaczął palic o 1,5 litra wiecej. Pomoże ktoś??pozdro

Zapytaj na forum VW - tam znają silniki TDI. My w Focusach mamy inne. A na początek wymień filtr powietrza i sprawdź przepływomierz.

heko 19-05-2008 15:12

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
Turbo diesle często kopcą przez nie szczelną rurę od turbo do intrkulera i dalej do silnika...nieszczelność tą łatwo zdiagnozować... połączenie rur od turbo jest w tedy mocno tłuste...może nawet kapać olej :fcp5

kuffs 19-05-2008 18:05

Re: kopci przy dodawaniu gazu na czarno EGR zaślepione
 
z ciekawości sprawdziłem i przy odpaleniu idzie mały czarny pierd. Ojciec jechał za mną i patrzył. Mały czarny pierd idzie jak zrobię redukcję na trójce i przygazuję. Wtedy pierd jest przez okres ok. 1 sek. Jak depnę na czwórcę to samo. Przy ruszaniu na światłach nie ma nic. Mocy nie stracił. czasami mam tylko wrażenie że przymuli. Na ciepłym silniku, po troszkę dłuższej jeździe zauważyłem, że na biegu jałowym obroty mam na wysokości 950. Kultura pracy silnika jest głośniejsza, tak jakby włączyło się ssanie. Wcześniej obroty były książkowe bo 900.

Dalej. 3 tysiące obrotów osiągam przy prędkości ok. 135-140 km/h czyli trochę za szybko.

Spalanie wzorowe bo na trasie nie wychodzi mi nawet 5 litrów na 100 km.

Do głowy przychodzi mi:
1 - wtryski zwłaszcza że jestem po regeneracji pompy, a w Boshu nie wyregulowali mi wtrysków
2 - turbo
3 - egr
4 - źle założony rozrząd
5 - filtr paliwa wymieniony, olej również
6 - wszystko na raz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.