Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92925)

wire1 26-02-2010 22:45

Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z moim autkiem Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCI rocznik 2006.
A więc opowiem pokolei.
Wszystko było w jak najlepszym porządku do momentu jak miesiąc temu dokonałem standardowej wymiany filtra paliwa oraz filtra powietrza.
Autko wceśniej chodziło jak szwajcarski zegarek, nie bylo się czego doczepić. Po wymianie filtrów do dnia dzisiejszego przy uruchomieniu silnika jak jest zimny autko przez kilka sekund na początku bardzo się dławi, póżnij jest OK .A jeżeli wyłącze silnik i jeszcze raz będę chciał go uruchomić to dopiero po kilkukrotnej próbie odpala. Natomiast jak przejade kawałek i silnik jest ciepły odpala bez problemu: silnik pacuje rowno nie dławi się wszystko OK, na trasie też nie ma żadnego problemu silnik pracuje OK .Sprwdziłem świece żarowe wszyskie są dobre, żadna kontrolka też sie nie zapala,tak sobie myśle że może z tym nowym filtrem paliwa jest coś nie tak,sam nie wiem.Dziwi mnie tylko że przed wymianą wszystko bylo OK.
Zwracam się w zwiażku z tym problemem do was o radę i pomoc w diagnozie, może koś miał doczynienia z takim przypadkiem.
Jednocześnie może ktoś z was mógł by mi polecić mechanika z okolic Będzina, Czeladzi, Sosnowca,Dąbrowy Gorniczej, Piekar Śląskich który rozwiązał by mój problem. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

jendrekmak 26-02-2010 22:49

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
a filtr paliwa od jakiego producenta?

Deryll 27-02-2010 05:38

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
U mnie za cholerę nie chciał odpalić jak postał chociaż pół godziny a winny okazał się zawór EGR, zablokował się w otwartej pozycji. Po wymianie autko ożyło.

wire1 27-02-2010 08:50

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
U mnie aż tak strasznie nie jest (tak jak w opisie poniżej) a z ciekawości jak zprawdzić ten zawór i gdzie on jest.
Co do filtra paliwa to nie wiem jakiego producenta jest wymieniony muszę srawdzić. Czy ma to duże znaczenie jakiego producenta i czy może to być ta przyczyna że kiepski filtr paliwa.
Czekam na waszą pomoc

mch12 27-02-2010 09:03

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
może sie zapowietrzył przy wyminie filtra paliwa.....

sebapl01 27-02-2010 10:08

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
Do mondeo TDCi stosuj tylko i wyłącznie filtry paliwa oryginalne fordowskie bo z pozostałymi bywają problemy.

Rąsia 27-02-2010 11:54

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
Opisane objawy ewidentnie wskazują na zapowietrzenie układu, choć powinno się samo odpowietrzyć i może nie chce.

jendrekmak 27-02-2010 14:04

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
sprawdź jak założone są przewody na filtrze bo może któryś ma luz i dostaje się dodatkowe powietrze wtedy przez noc może trochę schodzić paliwo z filtra i stąd te problemy po dłuższym postoju.
przy oryginalnym filtrze masz pewność, że wszystko do siebie pasuje (końcówki na filtrze do złączek na przewodach) a przy zamiennikach różnie bywa z jakością, pomijam sam wkład filtrujący

wire1 27-02-2010 21:27

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
Witam dziekuje za wasze porady.
Czy aż tak ważne jest że musi być orginalny????? filtr paliwa. Jeśli mam jakiś zamiennik to czy wymienić go znowu na orginalny????
Może powiecie mi w szczegółach czy da się i jak domowymi sposobami odpowitrzyć układ paliwowy.

Kapsel_lg 27-02-2010 22:04

Odp: Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi
 
A zamiennik masz czyj? bo jedyne dopuszczalne to Bosch czyli to samo co motorcraft tylko bez literki przy kodzie :)

Luz jak najbardziej możliwy tyle ze jakby brał powietrze do układu CR to kaszlał by mu i na zimnym i na ciepłym (tak mi się wydaje).

Nie odpowietrza się, układ robi to sam chyba że masz nieszczelność na stałe :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.