Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103981)

pari 29-06-2010 07:37

zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Co do odpowiedzi na pytanie w temacie, to chyba nie ma wątpliwości, ale:
mam dwuletnią gwarancję i w związku z tym wszystkie naprawy muszę wykonywać w ASO. Nie muszę chyba dodawać, że to czyste zdzierstwo.

Wczoraj okazało się, że padła sprężarka do klimy i koszt naprawy to 1700 zeta. Za niedługo czeka mnie przegląd i kolejny tysiąc za trzaśnięcie drzwiami.
Nic tylko spaść z krzesła.

Zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie gwarancji i przeniesieniem się do sprawdzonego mechanika, ale kosztem utraty gwarancji.

Moje pytanie: opłaca się?

Przejechane mam 163 tysiaki i zastanawiam się, czy warto...

wojtekjanus 29-06-2010 08:29

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Mam znajomego z NOWYM Transitem, który nawet nie spogląda w stronę ASO.
Wszystko robi w bardzo dobrym warsztacie specjalizujacym się TYLKO w Transitach. Obliczył, że nawet gdyby musiał wymienić silnik po trzech latach (taki wymyślony przypadek), to będzie na plusie w stosunku do kosztów serwisowania w ASO (przejeżdża ok 80.000 km rocznie).

Ale zastanawiam się , czemu pojechałeś z klimą do ASO. Mogłeś przecież naprawić gdzie indziej, bez utraty gwarancji za 1/3 ceny ASO...

rufik 29-06-2010 09:36

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
1 załącznik(i)
I tu jest pewien dylemat, przynajmniej przy autach nowych. Jakby spojrzeć na załączony wykres awaryjności, to widzimy, że najwyższa jest w młodości i na starość produktu.
Dlaczego w młodości? Bo zdarzają się wybrakowane części, zły montaż.
Dlaczego na starość? Bo się zużywają.

Toteż ta gwarancja na pierwszy rok-dwa jest po to, aby klient nie musiał płacić frycowego za to, że ktoś w fabryce wrzucił słabe jakościowo łożysko w turbinie...

skylla1 29-06-2010 10:17

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Cytat:

Napisał pari (Post 1465477)
mam dwuletnią gwarancję (...) padła sprężarka do klimy i koszt naprawy to 1700 zeta.

Sorry, ale dla mnie to jest sprzeczność. Co niby obejmuje ta twoja gwarancja, że klimy nie...?

wojtekjanus 29-06-2010 10:55

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1465571)
Sorry, ale dla mnie to jest sprzeczność. Co niby obejmuje ta twoja gwarancja, że klimy nie...?


Gwarantowane są... wysokie ceny... g:galy

maureliusz 29-06-2010 21:26

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Myślę, że gwarancja nie jest po to, aby klientowi naprawiać błędy w fabryce, chociaż z reguły na tym polega, a raczej jest to zbieg okoliczności. Gwarancja jest o to, aby ASO mogły wyżyć i spłacić kredyty zaciągnięty na ten interes.
Najgorsze jest kupowanie aut na początku produkcji i pod koniec. W środku zawsze jest the best.

A wracając do tematu: JA OMIJAM ASO WIELKIM ŁUKIEM. Poprzedniemu właścicielowi narobili tylko szkód (już o tym pisałem). Z nikim tam merytorycznie nie pogadasz - wszyscy z "łapanki". Koszt przeglądu to minimu 600zł, a mnie się to zamyka w 250 złociszach i pięczątkę też mam, tylko nie Forda - i co z tego. Do tego ELM do sprawdzenia błędów na kompie i jest GIT. Auto ma jeździć, a nie w ASO stać i głupoty wymieniać.

Oczywiście jakbym miał nówkę, to bym się zastanawiał, ale teraz to NIGDY W ŻYCIU.

tomek242 30-06-2010 10:11

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
Cytat:

Napisał pari (Post 1465477)
Co do odpowiedzi na pytanie w temacie, to chyba nie ma wątpliwości, ale:
mam dwuletnią gwarancję i w związku z tym wszystkie naprawy muszę wykonywać w ASO. Nie muszę chyba dodawać, że to czyste zdzierstwo.

Wczoraj okazało się, że padła sprężarka do klimy i koszt naprawy to 1700 zeta. Za niedługo czeka mnie przegląd i kolejny tysiąc za trzaśnięcie drzwiami.
Nic tylko spaść z krzesła.

Zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie gwarancji i przeniesieniem się do sprawdzonego mechanika, ale kosztem utraty gwarancji.

Moje pytanie: opłaca się?

Przejechane mam 163 tysiaki i zastanawiam się, czy warto...

A co ty masz za gwarancje, że musisz płacić za naprawy:)???

kemizo67 30-06-2010 10:40

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
czy Ty piszesz o tym samochodzie co masz w info ?, rocznik 2006 ?, 2-letnia gwarancja ?, coś mi tu fiku-miku :)

pari 30-06-2010 13:10

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
żadne fiku-miku. kupiłem używany samochód z 2006 roku. dostałem dwuletnią gwarancję na używane samochody.

w gwarancji nie ma mowy o sprężarce. mąrdala w ASO mi powiedziała, że jest to jedyna część, której gwarancja nie obejmuje, bo jako pierwsza się psuje. rewelacja, nie?

pari 30-06-2010 13:11

Odp: zrezygnować z gwarancji i ASO na rzecz sprawdzonego mechanika?
 
żadne fiku-miku. kupiłem używany samochód z 2006 roku. dostałem dwuletnią gwarancję na używane samochody.

w gwarancji nie ma mowy o sprężarce. mąrdala w ASO mi powiedziała, że jest to jedyna część, której gwarancja nie obejmuje, bo jako pierwsza się psuje. rewelacja, nie?

poza tym: samochód ma już przejechane trochę i obawiam się, czy nie trzaśnie jakaś kosztowna część na gwarancji, a wtedy.. dupa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.