Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Montaż haka holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164815)

bargus 31-08-2012 23:11

Montaż haka holowniczego
 
Czy potrzebny jest do montażu haka moduł, czy wystarczy podłączyć gniazdo pod wiązkę tylnej lampy. Pozdrawiam i dziękuję.

tedi_k 31-08-2012 23:26

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Cytat:

Napisał bargus (Post 1871069)
Czy potrzebny jest do montażu haka moduł, czy wystarczy podłączyć gniazdo pod wiązkę tylnej lampy.

W FF2/C-maxie moduł haka jest uproszczony (nie ma podłączenia pod szynę CAN) i wchodzi do niego przedłużka z wiązki lampy. Jako przykład masz tu instukcję montażu haka Westfalii - widać co i jak. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy będzie Ci to chodziło po wpięciu "wprost" w wiązkę jest problematyczne (np. GEM jest czuły na obciążenie kierunkowaskazów)

jarekfxsilver 06-11-2018 19:39

Montaż haka
 
Dziań dobry, jaki hak polecacie do focus mk2fl 5d hatchback. Chcę go sam zamontować bo nie widzę tu czegoś strasznego żeby nie podjąć się tej roboty ale czy tak jest faktycznie? Na co zwrócić uwagę? Chcę żeby hak był odpinany, czy to dobra oferta? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu filmik jak się go demontuje: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Muszę na wiosnę przygotować sobie auto do ciągania przyczepki z motorem (będzie to full cross), niestety tylko żony auto może ciągać przyczepki gdyż mój mk3ST nie ma nawet technicznych możliwości do tego, brak wpisu w dowodzie o możliwości ciągnięcia przyczepy a techniczny problem to wydech na środku :-) No i został stary poczciwy mk2 :-)

Grzegorz MX 07-11-2018 12:11

Odp: Montaż haka
 
a potrzebujesz wyjmowany? Szybkodemontowalny jest droższy, załóż normalny - odpinany tylko srubami - spokojnie wystarczy.
Jak sobie poradzisz z elektryką? pójdziesz drogą forda i modułem TM zintegrowanym z elektroniką czy konwencjonalnie?

gibaj 07-11-2018 12:42

Odp: Montaż haka
 
Poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jarekfxsilver 07-11-2018 17:58

Odp: Montaż haka
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3052316)
a potrzebujesz wyjmowany? Szybkodemontowalny jest droższy, załóż normalny - odpinany tylko srubami - spokojnie wystarczy.
Jak sobie poradzisz z elektryką? pójdziesz drogą forda i modułem TM zintegrowanym z elektroniką czy konwencjonalnie?

hmm... może i masz rację z tym hakiem przykręcanym. Hak ma mi służyć w sezonie i to dość rzadko bo żeby polatać na moto nie będę potrzebował ciągle przewozić moto, pod nosem mam tor i ładne tereny. Tym nie mniej parę razy w roku moto będę chciał zabrać do teściów na wschód PL gdzie mają piękne lasy i po horyzont same pola a do tego żebym go zabrał potrzebuję mieć hak żeby jakoś tego diabła przewieźć. Co do elektryki to nie widzę raczej problemu bo ponoć są schematy w zestawach z hakiem. O co chodzi z tym modułem??? Nie wystarczy zwykłe wpięcie się w instalację? Potrzeba dodatkowych modułów? Co do samego haka to pójdę w hak przykręcany.

Bump:
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3052321)
Poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bardzo fajny link! Dzięki!

ed 23 07-11-2018 19:19

Odp: Montaż haka
 
Witam,parę lat temu montowałem fabryczny hak automatyczny f-my Oris .Montaż prosty i fajnie wygląda bez ogona,może zerknij na używki.

jarekfxsilver 08-11-2018 11:32

Odp: Montaż haka
 
Cytat:

Napisał ed 23 (Post 3052525)
Witam,parę lat temu montowałem fabryczny hak automatyczny f-my Oris .Montaż prosty i fajnie wygląda bez ogona,może zerknij na używki.

Do kombi jest ich parę ale do HB kiepsko. A jak jest to bez wiązki bo kable ucięte. Jest to jakieś rozwiązanie o czym piszesz ale dostać teraz ładny komplet do HB. Pal licho korozję, oczyści się i pomaluje. jak byłby OE hak z wiązka to kostki gdzie sie wpina? W gotowe miejsca? Czy też trzeba coś sztukować. Czy ta wiązka da mi 100% gwarancji że po zamontowaniu nie będę miał choinki w światełkach? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] będę ciągał od czasu do czasu tylko lekką przyczepkę z 1 motorem.

ed 23 08-11-2018 16:49

Odp: Montaż haka
 
Instalacje podpinał mi znajome elektryk .

pilumk2 10-11-2018 19:29

Odp: Montaż haka
 
Montowałem hak zaraz po kupnie auta w 2016 roku z powodów podobnych do twoich tylko pod bagażnik rowerowy. Mam zwykły Steinhof odkręcamy/przykrecany na dwie śruby bodajże M12. Zero problemów zardzewiały tylko te 2 śruby hak jak nowy. Przed montażem były wątpliwości co do potrzeby dodatkowego modułu (wiązało się to z większymi kosztami) więc na chlopski rozum wyjęliśmy żarówki i tylnych lamp co by zobaczyć czy nie wywali jakiś komunikatów/błędów. Nic nie pokazało więc decyzja - mątujemy bez canbusa. Przykręciliśmy hak i wpieliśmy się w wiązkę tylnego oswietlenia. Jak wtedy wywali jakieś błędy to dołożymy moduł. Nic takiego się nie stało. Wyszło z robocizną jakieś 400 zł. Moim zdaniem nie ma co inwestować w jakieś super haki chowane/odpinane jednym kliknięciem czy coś tam. Ale oczywiście to tylko moja teoria.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.