Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242699)

Spadochroniarz 15-04-2016 17:26

1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Witam

Podczas przyspieszania silnik czasem przerwie i jest ok, a czasem przerwie i się wyłączy. Wycięty został filtr cząstek stałych. Przed tym zabiegiem dwa razy zdarzyła się taka sytuacja, teraz nadal się powtarza. Z tego co pamiętam filtr paliwa wymieniałem w wakacje w 2014r a od tamtego czasu na pewno przejechałem ok 50-60tyś km. Gdzieś na forum jeden z użytkowników miał taki sam problem i po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły. Myślicie że od tego powienienem zacząć?

Firma tuningowa specjalizująca się w Poznaniu wycinką DPFa nie mogła skasować jednego błędu P0652 niskie napięcie w obwodzie B. Dalej cytuje co było napisane.
"Ten kod DTC zostaje zapisany, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych warunków.

Napięcie zasilania czujnika poniżej dolnej granicy

Przyczyną tego kodu DTC może być:
Czujnik CMP, Czujnik CKP, czujnik położenia przepustnicy układu dolotowego, czujnik położenia zaworu obejściowego chłodnicy powietrza doładowującego lub czujnik położenia pedału przyspieszania w pojeździe, element lub obwód zwarty do masy.

niepoprawny lub uszkodzony PCM

Sprawdź czy łącza nie są uszkodzone, czy nie dostaje się do nich woda, czy nie są skorodowane.

Będę Wam wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam

Tomibimir 15-04-2016 17:34

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Cytat:

Napisał Spadochroniarz (Post 2577898)
Witam

Podczas przyspieszania silnik czasem przerwie i jest ok, a czasem przerwie i się wyłączy. Wycięty został filtr cząstek stałych. Przed tym zabiegiem dwa razy zdarzyła się taka sytuacja, teraz nadal się powtarza. Z tego co pamiętam filtr paliwa wymieniałem w wakacje w 2014r a od tamtego czasu na pewno przejechałem ok 50-60tyś km. Gdzieś na forum jeden z użytkowników miał taki sam problem i po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły. Myślicie że od tego powienienem zacząć?

Firma tuningowa specjalizująca się w Poznaniu wycinką DPFa nie mogła skasować jednego błędu P0652 niskie napięcie w obwodzie B. Dalej cytuje co było napisane.
"Ten kod DTC zostaje zapisany, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych warunków.

Napięcie zasilania czujnika poniżej dolnej granicy

Przyczyną tego kodu DTC może być:
Czujnik CMP, Czujnik CKP, czujnik położenia przepustnicy układu dolotowego, czujnik położenia zaworu obejściowego chłodnicy powietrza doładowującego lub czujnik położenia pedału przyspieszania w pojeździe, element lub obwód zwarty do masy.

niepoprawny lub uszkodzony PCM

Sprawdź czy łącza nie są uszkodzone, czy nie dostaje się do nich woda, czy nie są skorodowane.

Będę Wam wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam

Witam, ja bym wymienił filtr paliwa a potem szukał dalej jak nic sie nie zmieni. Ja w dieslu wymieniam filtr paliwa z filtrem oleju. Tzn max co 15 tys km.

Czaja95 15-04-2016 18:12

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Miałem to samo, przy deptaniu na 2, 3 biegu, z tym że powyżej 3tys... auto zwyczajnie odcinało i gasło. Na kompie błąd zbyt niskie ciśnienie paliwa, po wymianie filtra mogę deptać ile wlezie i spokój :) Z tym, że nie kupuj badziewia, markowy, porzadny filtr kup ;) Lepiej koło 200zł dać, niż znacznie więcej za układ wtryskowy :)

Tomibimir 15-04-2016 20:48

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Dobry filtr mozna bez problemu kupic za ok 70zl:)

Czaja95 16-04-2016 07:37

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Do 1.6 TDCi? 70zł? Podaj mi źródło proszę, chętnie zaopatrzę się w dwa na zapas! :)

Spadochroniarz 16-04-2016 14:32

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Dzięki Panowie za info.

Mi się takie cyrki dzieją głównie na 2 i 3 czasem przy gwałtowniejszym a czasem przy zwykłym, spokojnym przyspieszaniu do 3tyś obrotów. Już się umówiłem na wymianę filtra paliwa. Mam nadzieję że pomoże :)

korwintz 26-04-2016 19:42

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
Witam. Ja również miałem tak samo. Przy przyspieszaniu wyskakiwala mi usterka silnika i tryb awaryjny. Czasami silnik gasl. Wymieniłem filtr na nowy i na razie mam spokój.

krzysiekj1990 27-04-2016 17:50

Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania
 
nie dość że 2 lata to jeszcze nalatał 60 tyś na jednym filtrze :O a później klient zdziwiony że wszystkie wtryski kaput :D
Filtr paliwa powinno sie wymieniać co wymiane oleju a nie jak coś sie dzieje. I nie najtańszy bo te chinskie to jedynie kamień w wielkości piecio złotówki zatrzyma :)
Przez takie wasze pseudo oszczędnośći lub niewiedze mam cały czas prace :)
Ps. Klient Volvo jeździł 10 lat na filtrze paliwa :D cały układ paliwowy do roboty :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.