Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Cougar (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Sportowy wklad filtra powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=11906)

robson0 30-03-2006 09:54

Sportowy wklad filtra powietrza
 
Wlasnie przymierzam sie do zakupu wkladu filtra powietrza. Zastanawiam sie czy warto zainwestowac w K&N`a lub JR`a. Jesli macie jakies doswiadczenia z tymi filtrami w V6, to prosze o rade.

Tom303 30-03-2006 12:00

Ja mam sportowy wklad powiertza, firmy Jacky z Wroclawia. Niestety mieli tylko do silnika 2.0 (za to bardzo tanio, bo ok 88 zl) wiec zakupilem taki i go skrocilem (o 8 cm, bo szerokosc i wysokosc jest ta sama).
Wydaje mi sie ze autko jakby troche lepiej chodzi, tzn mam na mysli elastycznosc.
No i tez fajnie slychac jak uchyle pokrywe puszki filtra (chodzi wtedy jak V8 :fcp1 )

A K&N jest jak najbardziej godny polecenia z tym ze kosztuje ok 200 zl. Podobnie J&R.

Bauma 30-03-2006 14:09

Cytat:

Napisał Tom303
A K&N jest jak najbardziej godny polecenia

i do tego masz gwarancje na ponad milion kilometrow... nic tylko jezdzic i myc :fcp1 jedynie sie kupuje specjalne olejki ktorymi filtr trzeba nasaczyc po umyciu

zorad 31-03-2006 08:43

Bardziej elastyczny ?
Szkoda, ze testy na hamowni sa takie drogie...
Ja tez bym chetnie zalozyl, ale czytalem bardzo wiele opinii i ze wszystkich wynika jeden i ten sam problem.

Skraca sie dolot powietrza a wiec maleje pojemnosc dolotu a wiec maleje moment przy niskich obrotach :(, dodatkowo powietrze jest zasysane z cieplej komory :(. Moc oczywiscie rosnie, ale to przy wysokich obrotach.

Jakos boje sie takich rozwiazan, ktore wymagaja zlozonych pomiarow.

Tom303 31-03-2006 15:40

Cytat:

Napisał zorad
Bardziej elastyczny ?
Ja tez bym chetnie zalozyl, ale czytalem bardzo wiele opinii i ze wszystkich wynika jeden i ten sam problem.
Skraca sie dolot powietrza a wiec maleje pojemnosc dolotu a wiec maleje moment przy niskich obrotach :(, dodatkowo powietrze jest zasysane z cieplej komory :(. Moc oczywiscie rosnie, ale to przy wysokich obrotach.
Jakos boje sie takich rozwiazan, ktore wymagaja zlozonych pomiarow.

I masz racje jesli masz na mysli stozek.
A my tu mowimy o sportowym wkladzie filtra czyli wstawiany do oryginalnej puszki zamiast papierowego :fcp4 Wtedy zadna pojemnosc (dlugosc) ukladu dolotowego sie nie skraca itd. Jest za to "lzejszy" przeplyw powietrza przez sam filtr.

Bauma 31-03-2006 23:24

Cytat:

Napisał zorad
dodatkowo powietrze jest zasysane z cieplej komory

to mozna ladnie obejsc, np montujac filtr w nadkolu (oczywiscie mowa o stozku a nie wkladzie)

zorad 03-04-2006 20:49

A fakt, mowicie o wkladzie a nie stozku. Niedozauwazylem ;-)
To dobry pomysl :)

robson0 06-04-2006 18:12

Zamontowalem K&N`a. Mam odczucie, ze na niskich obrotach jest zwawszy i szybciej reaguje na wcisniecie gazu. Oprocz tego auto spala mniej o okolo 1l na 100km w cyklu miejskim.

zorad 06-04-2006 21:26

Jesli chcesz miec pewnosc i oczywiscie chce Ci sie i masz czas, to zrob pomiary przyspieszenia 0-100 (do odciecia na 2 biegu - zeby miec powtarzalnosc). Po kilka probek ze standardowym filtrem i kilka z nowym. Ale to oczywiscie jesli Ci sie chce ;-)

A swoja droga zaczyna mnie ta opcja ciekawic. K&N - rozumiem, ze to nazwa firmy. Czy sa jeszcze jakies rozne modele do cougara ?, czy wystarczy powidziec w sklepie K&N do cugara ? Tez bym sobie kupil :), ile to kosztuje ?

Pozdrawiam
Zorad

Bauma 06-04-2006 22:02

Cytat:

Napisał zorad
K&N - rozumiem, ze to nazwa firmy

tak i to jesli nie najlepsza to jedna z czolowki.
Cytat:

Napisał zorad
czy wystarczy powidziec w sklepie K&N do cugara ?

tak. tylko wkladka K&N czyli zamiennik fabrycznego filtra, zeby czasem nie dali stozka :fcp1 .
Cytat:

Napisał zorad
ile to kosztuje ?

strzelam ze pewnie cos kolo 200zl

ciekawe czy reset kompa pomoglby "zaadoptowac" sie lepiej osprzetowi z nowa wkladka??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.