Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128815)

Mephic 18-04-2011 15:38

2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków
 
Witam

Jestem zdesperowany i nie wiem co robić. Miesiąc temu zaczęły się moje problemy z Mondkiem 2,5 V6 MK3 Hatchback.

Z kół słychać było piszczenie przy delikatnym hamowaniu z wolniejszych prędkości (takie popiskiwanie przerywane, średnio 2 razy na sekundę). Po puszczeniu hamulca wszystko ustawało.

W warsztacie okazało się, że zarówno klocki/tarcze przód jak i tył były już w stanie tragicznym. Wymieniłem oba komplety, do tego końcówki wahaczy.

Wyjechałem z serwisu, przez pierwsze 10-15 km wszystko było OK. Niestety po tym dystansie problem powrócił. Po tygodniu piski nie tylko słychać było przy hamowaniu ale i już podczas normalnej jazdy (szczególnie po przejechaniu więcej niż 10 km). Czasem przy hamowaniu zaczyna drgać pedał hamulca (bardzo delikatnie, nie tak jak przy ABS, nie ma żadnego chrobotania) i w momencie kiedy lekko "odbija" słychać właśnie pisk.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że piski dobiegają z przednich kół przy hamowaniu i podczas jazdy. Koła (felgi) okropnie się nagrzewają. Po 15 km są tak gorące, że nie da się ich dotknąć. Sprawdzone zostały: tłoczki, zaciski, wszystko przesmarowane, tarcze i klocki są OK.

Stąd moje pytanie: co to u licha może być? :(

(więcej tagów do tematu nie udało mi się dodać, bo nie pojawiają się proponowane - nie wiem czemu, przepraszam)

Rijndael 18-04-2011 17:40

Re: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków
 
Najpewniej zacierające się zaciski i krzywe tarcze...

Jakie te klocki i tarcze kupiłeś?

Teoretycznie można sobie wyobrazić takie efekty na skutek jakiegoś dziwnego uszkodzenia łożyska, ale w praktyce nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Pojedź gdzies, gdzie Ci to sprawdzą porządnie. ;)

Maddragon 18-04-2011 17:50

Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków
 
Najprawdopodobniej blokują Ci się klocki w zaciskach i dlatego się grzeją. Tak jak napisałeś nasila się to po ok. 10 km. Niestety Panowie mechanicy nie wyczyścili prowadnic a przede wszystkim blaszek, które są właśnie po to by się klocki nie zapiekały w zacisku od temperatury. Albo to rozbierz i porządnie wyczyść, albo jedź do porządnego mechanika i opisz mu te objawy. To delikatne bicie, o którym pisałeś może być powodem niestety krzywej tarczy, o czym pisał Ci Rijndael. Słabej jakości tarcze lubią mieć bardzo minimalne bicie już od nowości.

Kavieta 20-04-2011 14:05

Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków
 
Też to miałem. Sprawdź czy nie łożyska nie mają luzu. U mnie po wymianie łożysk przestało piszczeć.

Mephic 01-05-2011 11:42

Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków
 
Witam koledzy, jak napisaliście, blokowały się klocki, ale tym razem porządnie wszystko wyczyszczono i jest już OK. Dziękuję za pomoc, mam nowy problem ale to i nowy temat bo zupełnie inna sprawa :(

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.