Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Piszczenie wentylatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116413)

mr_kogut 04-12-2010 07:42

Piszczenie wentylatora
 
witam.od pewnego czasu piszczy mi wentylator nawiewu kabiny.czy jest na to jakiś domowy sposób typu rozebranie i przesmarowanie czy raczej trzeba zainwestować w nowy wentylator?pozdrawiam

Jitter 05-12-2010 14:09

Odp: piszczenie wentylatora
 
Jeśli dostaniesz się do wentylatora, to możesz "wpuścić" w panewki parę kropel oleju maszynowego. Zabieg na jakiś czas odwlecze wymianę wentylatora, bo to element raczej nienaprawialny.

Davo 06-12-2010 10:25

Odp: piszczenie wentylatora
 
Witam dam ci trosze inna rade jak piszczy na którymś biegu to zmien na inny nizszy lub wyższy u mnie jest tak od kilku lat i ta przypadlosc jest tylko w zimie jak przyjdzie wiosna to ci zniknie i nie bedzie piszczal widac ten typ tak ma i nie przejmuj sie ze bedziesz musial wymienic wentylator ,raz mi pszczy na 1 to na 2 i naprzyklad zmienie z 2 na 1 i juz jest spokuj z czasem sie przyzwyczaisz,pozdrawiam.

kacper69 06-12-2010 12:14

Odp: piszczenie wentylatora
 
Bywa że wcale nie piszczy silnik wentylatora, tylko śmigiełka obcierają o obudowę.
Rozwiązaniem jest niestety też wyjęcie wentylatora i podszlifowanie śmigiełek , widać w którym miejscu, bo są poprzycierane.
Miałem taki problem w foce, właśnie podszlifowanie śmigiełek pomogło.

k0ksik 08-12-2010 18:54

Odp: piszczenie wentylatora
 
u mnie piszczy tylko w zimie, i tylko na poziomie 1 2 3 na max nie piszczy :] i jak sie autko rozgrzeje też nie piszczy

PS. mam tak samo jak DAVO

Arek-o2 09-12-2010 18:27

Odp: piszczenie wentylatora
 
Cytat:

Napisał Davo (Post 1553208)
... widac ten typ tak ma ...

Nie tylko ten typ tak ma.
Każdy samochód jaki miałem wcześniej (również inne marki) też miał tę wadę.
Nie pamiętam już dokładnie. To bywało chyba na niższych zakresach, ale nie zawsze.
Przyznam, że w Fusionie jest to wyjątkową rzadkością.

mmatusiak 09-12-2010 18:52

Odp: piszczenie wentylatora
 
Panowie a może wiecie, jak w najprostszy sposób dobrać się do wentylatora, aby go wymienić. Bo słyszałem, że to dość skomplikowana operacja.

daniel33312 20-12-2010 19:05

Odp: piszczenie wentylatora
 
w zimie mam to samo, piszczy, przestaje jak sie nagrzeje, jak byly mrozy -15 to jakies inne piszczenia byly ale nawet nie wiem skad. Zatrzymalem sie na stacji paliw, niby nic, jak ruszylem to przestalo.

XSAVAGE 28-03-2013 21:54

Re: Piszczenie wentylatora
 
Witam,może jednak ktoś kto się z tym problemem uporał podzieli się doświadzczeniami.Najbardziej wartościowe są proste i konkretne odpowiedzi.Wielu kolegów pisze wiele słów, a mało treśći.Też mam ten problem z wentylatorem i nie wim od czego zacząć.

michalpodroznik 28-03-2013 22:06

Odp: Piszczenie wentylatora
 
@Xsavage - otwórz schowek uchylany, który jest na desce rozdzielczej pasażera lub najlepiej zdemontuj go (jest przykręcony, patrząc pod schowek, na dwie śrubki typu "krzyżak"). Po lewej stronie schowka w przestrzeni za plastikami deski rozdzielczej na wysokości nawiewów środkowych namierzysz wiatrak.

Dla ułatwienia - włącz zapłon, wiatrak nawiewu np. na 1.bieg i następnie przyciskiem obieg wewnętrzny, to zobaczysz jak otwiera się w stronę przodu pojazdu "żaluzja"/osłona wentylatora (coś jakby półsfera z tworzywa sztucznego). Teraz wyłącz zapłon przy włączonym obiegu wewnętrznym. Należy nasmarowac łożyska ślizgowe wentylatora (są widoczne), bo to one tak piszczą. Potrzebny będzie olej w sprayu z cienką długą rureczką (był niedawno do kupienia w markecie pewnej niemieckiej sieci L.) - taki jest najlepszy oraz latarka. Polecam olej silikonowy w sprayu z aplikatorem w postaci długiej cienkiej rureczki lub powszechnie znany WD-40. Ja tak nasmarowałem łożyska, bo wentylator też mi piszczał - i w końcu piszczenie ustało. Teraz wiatraczek nawiewu obraca się cichutko na każdym biegu.

Robota na leżąco - polecam zalożyc ciuchy robocze + jakiś kawałek zbędnego kocyka lub mata do leżenia też na pewno się przyda :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.