Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tankowanie paliwa - wyciek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63628)

cattani75 04-03-2009 07:44

Tankowanie paliwa - wyciek
 
Tankowałem dziś swojego mondka, w pewnym momencie pistolet odskoczył, ale doświadczenie uczy, że należy lać do momentu, gdy nie zacznie cieknąć przez wlew, bo inaczej można odjechać z bakiem zatankowanym do połowy. ;-) A tymczasem patrzę, a zaczyna cieknąć po... chlapaczu, gdzieś spod samochodu. Czy tam jest jest jakiś zawór który zaczął wypuszczać bokiem nadmiar paliwa? Miał ktoś z Was podobne doświadczenie?

januszstom 04-03-2009 07:52

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Ja na razie tankowałem tylko raz i tak jak wspominali wcześniej Forumowicze tylko do pierwszego odbicia i było OK.Przy okazji widzę że chyba też niedawno odebrałeś swojego Mondika więc pędź szybciutko tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PAFFCIO 04-03-2009 14:56

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
konstrukcja wlewu paliwa jest taka, że tankujesz maksymalnie do 3 odbicia. Później paliwo się przelewa przez zawór we wlewie i cieknie od wewnętrznej strony nadkola, a więc może i po chlapaczu.

BolFrank 04-03-2009 19:55

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 1104617)
konstrukcja wlewu paliwa jest taka, że tankujesz maksymalnie do 3 odbicia. Później paliwo się przelewa przez zawór we wlewie i cieknie od wewnętrznej strony nadkola, a więc może i po chlapaczu.

A orientujecie sie moze jak ma sie ta sprawa w Mondeo MK3 ?
tzn. czy mozna spokojnie tankowac do 3 odbicia ?

kubuspuchaty 04-03-2009 20:06

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Wlew w MKIV to całkiem nowa konstrukcja, bez korka z dopasowanym wlewem pod konkretny dystrybutor.

lewbran 04-03-2009 20:17

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Lać do pierwszego odbicia a Mondek nigdy nie zrobi wam siusiu . Coś za coś przynajmniej nie zgubicie korka !

krakusik1 14-07-2013 07:27

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
witam potrzebuje pomocy ponieważ wlałem woczaraj paliwo z bańki własnie wężem do baku przejechałem autem 2 km i zgasło i nie chce odpalić czy moze to mieć zwiazek z zapowietrzeniem układu przez to ze nie tankowałem pistoletem tylko włożyłem wąż i przelalem z banki... sytuacja mnie do tego zmusiła bo brakło mi paliwa a auto wczoraj kupiłem szukam pomocy bo jestem załamany

TERBUH_B 14-07-2013 08:07

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Cytat:

Napisał krakusik1 (Post 2044549)
witam potrzebuje pomocy ponieważ wlałem woczaraj paliwo z bańki własnie wężem do baku przejechałem autem 2 km i zgasło i nie chce odpalić czy moze to mieć zwiazek z zapowietrzeniem układu przez to ze nie tankowałem pistoletem tylko włożyłem wąż i przelalem z banki... sytuacja mnie do tego zmusiła bo brakło mi paliwa a auto wczoraj kupiłem szukam pomocy bo jestem załamany

czy autko zgasło z braku paliwa i dolewałeś? w jaki sposób lałeś wężykiem poprzez specjalny lejek forda czy ......?

radekrogo 14-07-2013 08:17

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Jak czytam takie posty , to się nie dziwie , ze Polak jest dalej traktowany jak chłop pańszczyźniany, przez resztę świata. No comment i zamknijcie to proszę Moderatorzy kochani zanim sie temat na 100 stron rozmnoży, jak lać z węża.

240lukasz 14-07-2013 21:04

Odp: Tankowanie paliwa - wyciek
 
Dobry sposób , bańka lejek i tankujesz mam to samo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.