Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] gdzie jest filtr kabinowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37153)

jackmix 31-01-2008 12:35

gdzie jest filtr kabinowy
 
gdzie jest filtr kabinowy w Focusie sedan II
w starszym modelu znajduje się na podszybiu a w nowym ???
proszę o pomoc, z góry dziękuję

pat72 31-01-2008 17:17

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
A w nowym - z prawej strony pedały gazu. Ściągasz osłonę plastykową, odkręcasz pedał gazy i wymieniasz.
Gdzieś już tu była dokładna instrukcja ze zdjęciami.

jackmix 31-01-2008 19:09

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
pat72 - odkręciłem pedał gazu, zdjołem osłonę z lewej strony od strony pedału gazu i z prawej strony i w żaden sposób nie mogę dostać się do filtra klimatyzacji,
proszę o dalsze wskazówki,
z góry dziękuję

pat72 31-01-2008 19:54

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Nie mogę znaleźć tego posta. Podaj mi adres, wyślę "instrukcję".

jackmix 31-01-2008 20:58

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
serdeczne dzięki

pat72 31-01-2008 21:39

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Poszło

jackmix 01-02-2008 14:31

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Nie mogłem otworzyć Twojej instrukcji,
znalazłem wskazówki w internecie.
już sobie poradzę,
dzięki za wszystko i pozdrawiam

Jarek0569 01-02-2008 20:24

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Słuchaj mogłbys mi wysłac te instrukcje ?? bo tez borykam sie z tym problemem :/
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jackmix 02-02-2008 10:14

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
właśnie wczoraj wieczorem wymieniłem filtr kabinowy w swoim Focusie, ręce trzeba mieć na przegubach !Jarek0569 - wysyłam instrukcje na Twoją pocztę -
pozdrawiam

Jarek0569 02-02-2008 11:33

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Cytat:

Napisał jackmix
właśnie wczoraj wieczorem wymieniłem filtr kabinowy w swoim Focusie, ręce trzeba mieć na przegubach !Jarek0569 - wysyłam instrukcje na Twoją pocztę -
pozdrawiam

Dzięki za pomoc :) teraz powinienem juz sobie poradzic ;)

mska 09-03-2008 23:29

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Potem klikacie Vehicle-specific installation, wybieracie odpowiedni model i problem z glowy

maureliusz 06-12-2009 22:04

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
3 załącznik(i)
Witam!
Nie będę zakładał nowego wątka, tylko dopiszę coś tutaj.
Wczoraj wymieniałem filtr kabionowy poraz pierwszy i... NIGDY W ŻYCIU FORDA. Mówię to z całym przekonaniem. Dojeżdże tym samochodem, ale potem to już trzymam się od tej marki z daleka. Gdzie kolwiek człowiek łapy nie włoży to problemy. Największe pierdoły zajmują człowiekowi pół dnia, bo zawsze coś nie tak. Tym razem filtr kabinowy. Zdarzyło sie to też koledze, zatem nie jest to jak myślę od osobniony przypadek, a nikt jeszcze o tym nie pisał. Zatem do rzeczy.
Zwracam uwagę na śruby mocujące pedał gazu, który trzeba odkręcić, żeby wymienić filtr kabionowy - jakaś porażka. Śruby te bowiem... są jedynie osadzone na czymś w rodzaju uradełkowania (patrze zdjecia). Badzo łatwo się obrabiają po paru wymianach. Moją górną lewą obrobił serwis podczas wizyty poprzedniego właściciel, bowiem mi się nie udało jej już odkręcić. Jest ona z drugiej storny gładka jak pupa niemowlęcia- tak dla ułatwienia sprawy. Całą sprawę powodują śruby kontrującę (zagniecione), które bardzo ciężko się odkręcają i powodują "ukręcenie" radełka, a potem uniemożliwają odkręcenie śruby. Chcący to wszystko wyciągnać... grzeba rozbrajać i wyciągać pedał hamulca. Ja miałem szczęście i trochę mi się ta śruba odkręciła, zanim zaczęła się obracać. Udało mi się tam wcisnąć brzeszczot i w rękawicach, leżąć na progu, drugą ręką trzymając kluczem nakrętkę...po 30 minutach ciachnąłem tę śrubkę!!!! Jakby nie to, byłaby ... blada... no. Teraz uwaga na koniec. Moim zdaniem porażka to te śuby kontrujące, które ciężko się kręcą. Ja je olałem. Zastąpiłem je zywkła nakrętką, która się kręci małym paluszkiem (w razie czego bez problemu się odkręci bez potrzeby ciecia). Dodatkowo dałem po jednej nakrętce kontrującej, aby się nie odkręciła, chociaż myślę, że to zbędne. Radzę przemyśleć to wymieniając ten filtr, bo jak się to ukręci to potem jest sporo roboty. Oczywiście nie jest to rozwiązanie fabryczne i każdy robi to na własną odpowiedzialność - żeby nie było ;-).
Dodam jeszcze, że mam poważną wątpliwośc, czy ASO poprzednim razem dotarło to tego filtru. Wyciągnąłem go po roku czasu czarnego jak z kopalni. A jak teraz autko pięknie grzeje na nogi :-) - jaja normalne.
Ciekawe co będzie z nowym Focusem III, bo:
w MK1 - woda ciękła po wymianie filtra kabinowego do środka,
w MK2 - filtr jest w super miejscu i jego wymiana to prawdziwe wyzwanie. Jeszcze go trzeba nieźle pogiąć, żeby tam wlazł pomimo odkręconego pedału gazu. Ah ten ford...

storky 03-07-2012 21:49

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Wydobyłem ten temat, bo filtr kabinowy w drodze, więc przygotowuję się do wymiany, myśląc przy okazji nad planem "B".

Maureliusz, w opisie pierwszego foto napisałeś, że odgiąłeś blachę i podłożyłeś nową śrubę. Czy taka deformacja blachy "nośnej" (wyprostowałeś ją do pierwotnego kształtu?) nie niesie ze sobą ogólnego osłabienia montażu pedału gazu? Jaka jest w ogóle potrzeba odkręcania tej największej nakrętki? Z tego co widzę, na pierwszym foto, masz zdemontowany pedał gazu, a duża nakrętka jest wciąż na swoim miejscu?

Wpadłem bowiem na pomysł. Otóż, gdyby okazało się że nie można odkręcić tych czterech nakrętek (trzech), może byłaby możliwość siłowego wciśnięcia pod blachę małych, płaskich szczypiec do rur, w celu przytrzymania tych nieszczęsnych śrub??

Czy jakieś preparaty penetrujące nie pomagają na zagniecione nakrętki?

pinio203 03-07-2012 22:04

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
U mnie wymiana poszła sprawnie i bez problemu. Śruby pedału gazu odkręcały się lekko i bez większego oporu. Ze śrubami obudowy filtra było już więcej zabawy, ciężko je "chwycić" kluczem. Nie zmienia to jednak faktu, że umiejscowienie filtra wymaga akrobatycznych umiejętności :)

kolacja 04-07-2012 14:36

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Ja też poproszę instrukcję- kolacja małpka o2.pl

komar18 04-07-2012 19:54

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.

danielsan51 04-07-2012 20:06

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał komar18 (Post 1848602)
dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.

inzynier musial byc anglikiem :D i zapomial ze tam bedzie caly osprzet :D

joe70 04-07-2012 20:18

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848608)
inzynier musial byc anglikiem :D i zapomial ze tam bedzie caly osprzet :D

Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

danielsan51 04-07-2012 20:20

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1848611)
Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtra:) albo zrobic 2klapke:)

joe70 04-07-2012 20:23

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848613)
ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtra:) albo zrobic 2klapke:)

Już nad tym myślałem , żeby wyciąć klapkę na filtr od strony pasażera , ale do tego najlepiej mieć jakiś zespół nagrzewnicy z rozbitka i wtedy eksperymentować :mrgreen:

danielsan51 04-07-2012 20:26

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1848619)
Już nad tym myślałem , żeby wyciąć klapkę na filtr od strony pasażera , ale do tego najlepiej mieć jakiś zespół nagrzewnicy z rozbitka i wtedy eksperymentować :mrgreen:

apeluje :569:kto ma dostep do obudowy tego filtra niech zobaczy czy da sie cos z tym zrobic:D ulatwi zycie nie tylko sobie ale wszystkim posiadaczom fordow:)

Matych 04-07-2012 23:15

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Jak się ma odpowiednie narzędzia,podnośnik to nie sprawia to problemu

danielsan51 05-07-2012 09:37

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1848729)
Jak się ma odpowiednie narzędzia,podnośnik to nie sprawia to problemu

glupi fitr kabinowy a trzeba wjechac na podnosik :) ale faktycznie gdy go podniesiemy nie trzeba bedzie robic tych zwariowanych figur akrobatycznych :D

RobekK4 06-07-2012 06:41

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848808)
glupi fitr kabinowy a trzeba wjechac na podnosik :) ale faktycznie gdy go podniesiemy nie trzeba bedzie robic tych zwariowanych figur akrobatycznych :D

Pomocne jest posiadanie kręgów szyjnych wygiętych w drugą stronę ;)

storky 07-07-2012 18:41

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał RobekK4 (Post 1849111)
Pomocne jest posiadanie kręgów szyjnych wygiętych w drugą stronę ;)

Bez przesady. Najważniejsze to właściwa pozycja :lol: robocza, o czym za chwilę.


Dziś pełen sukces - klima odgrzybiona, filtr kabinowy został wymieniony. Mój sposób jest kompilacją doświadczeń innych userów forum - oto i on:

1. WD40 na śruby i odczekanie około 15 minut;
2. klucz oczkowy 10:
- aby odkręcić dolną oraz lewą górną śrubę pedału gazu, kładziemy się pod kierownicą, na prawym barku, ew. plecach i kręcimy
- aby odkręcić górną prawą śrubę, odpinamy wiązkę kabli pedału gazu (płaskim śrubokrętem pchamy do góry, bez kluczyka w zapłonie!) opieramy się brzuchem o próg, łokciami o podłogę, wkładamy obie ręce nad pedał gazu i odkręcamy bez patrzenia - na czuja. Jeśli posługujemy się kluczem oczkowym, lewą dłonią naprowadzamy go na nakrętkę, prawą dłonią operujemy kluczem. Miejsca jest akurat na 1/5 obrotu.
3. klucz oczkowy 7:
- kładziemy się na plecy i odkręcamy śruby pokrywy filtra
- wyrywamy filtr
4. odgrzybianie. Kupiłem w Intercars preparat CRC. Do całego układu, kanałów, kratek, parownika napuściłem piankę przy pomocy wężyka załączonego do pojeminka. Pianki tyle (dużo), aby dokładnie wypełniła przestrzeń układu, pod same krawędzie. Później postępujemy zgodnie z instrukcją na pojemniku.
5. Nowy filtr. Znowu przechodzimy do pozycji brzuszno-łokciowej, i obiema dłońmi wpychamy filtr. Lewą dłonią trzeba naprowadzać do otworu jego górną krawędź, bo coś tam zahacza. I nie ma co się przejmować, idealnie prosty i nienaruszony i tak nie wejdzie :lol:
6. Wkręcamy wszystkie śrubki w sposób podany wyżej, wiązkę do pedału gazu podpinamy na końcu.


Podsumowanie:
- zajęcie dla cierpliwych, o szczupłej budowie ciała, ew, kobiety.:)
- całość przebiega w miarę sprawnie, o ile nie mamy uszkodzonych śrub, odkręcenie dwóch pierwszych to łącznie 10 min, trzeciej jakieś 20min.
- efektem jest we wnętrzu albo lodowaty huragan, albo parzący samum. Wcale nie żartuję.
- inżynierów Forda powinni chłostać.

Naśladowcom życzę powodzenia.

tom010 08-07-2012 19:56

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Właśnie wszedłem na forum żeby zobaczyć czy jest jakiś droga na skróty do wyjęcia tego filtra bo dzisiaj dałem za wygraną

Jednak bez cierpliwości i ekstremalnej gimnastyki się nie obejdzie :lol:
Jutro kolejne starcie

storky 08-07-2012 19:58

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał tom010 (Post 1850049)
Właśnie wszedłem na forum żeby zobaczyć czy jest jakiś droga na skróty do wyjęcia tego filtra bo dzisiaj dałem za wygraną

Jednak bez cierpliwości i ekstremalnej gimnastyki się nie obejdzie :lol:
Jutro kolejne starcie

Na czym poległeś?

tom010 08-07-2012 21:40

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał storky (Post 1850050)
Na czym poległeś?

śruba od pedału gazu u góry po lewej stronie - jak bym miał jeszcze ze 2 stawy w przedramieniu to by mi się udało :)

Matych 08-07-2012 22:00

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Mała rekotka ,kluczyk zapadkowy,wywalcie orginalne nakrętki(zaciśnięte) i załóżcie normalne kość możecie wypinać niezależnie od pozycji stacyjki nic się nie stanie-wymieńcie i się nie mazgajcie.

storky 08-07-2012 22:02

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Dziś w Castoramie widziałem elastyczną przedłużkę do kluczy nasadkowych. Mogłaby pomóc w tej sprawie-warto kupić?

majster354 08-07-2012 22:09

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
w tym przypadku wystarczy zwykly przegub 3/8" i przedluzki.

ARTI-A21 25-09-2012 08:17

Odp: Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] poprosze o instrukcje

tomasz_kombi 25-09-2012 22:24

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Witam

Pozwalam sobie "podpiąć" się pod temat gdyż właśnie poszukując sposobu na dotarcie do przedmiotowego filtra i jego samodzielną wymianę trafiłem na to Forum :)

Po kilku nieudanych podejściach do odkręcenia pedału gazu postanowiłem spróbować metody którą już ktoś tutaj opisywał.
Wystarczył mi więc ostatecznie klucz płasko-oczkowy "7" ponieważ śrubki (tylko dwie - widocznie trzeciej ktoś kto to robił wcześniej nie miał ochoty wkręcać z powrotem) trzymające pokrywę filtra nie były na torxa tylko ze zwykłym łbem sześciokątnym.
W arcy niewygodnej pozycji udało mi się te dwie śrubki wykręcić i maltretując stary filtr wyszarpać go z wnęki.
Z nowym musiałem obchodzić się nieco delikatniej aby po włożeniu wypełnił całą przestrzeń i nie był dziurawy :diabel2:
Wymagało to wcześniejszego "uformowania" go aby stał się nieco elastyczny i aby dało się go wygiąć w łuk. O tak:
http://desmond.imageshack.us/Himg267...pg&res=landing
Potem znowu "trochę" gimnastyki i powolutku (centymetr po centymetrze) nawy filtr trafił na swoje miejsce.

Matych 26-09-2012 06:36

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Czy myślisz że tak "zmaltretowany filtr"spełnia dobrze swoje zadanie bo ja nie jestem tego pewien,a wręcz wiem że nie. Wiele razy wymieniałem ten filtr dostęp paskudny to fakt ale to też kwestia wprawy warsztatowej i odpowiednich narzędzi,zadałeś sobie tyle trudu aby go tam wepchnąć a nie odkręciłeś pedału to nie dorzeczne po odkręceniu tych badziewnych zaciśniętych3 nakrętek zmieńcie je na zwykłe ja 4 lata tak jeżdzę i życie stało się proste fabryka montuje tylko 2 wkręty od plastikowej klapki.

tomasz_kombi 26-09-2012 18:40

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Z filtrami i filtracją powietrza mam sporo do czynienia (z racji wykonywanej pracy). Oglądałem ten wkład podczas stopniowego (i delikatnego) wyginania i jestem pewien, że nie został uszkodzony. Naturalnie nie oznacza to, że ktoś robiąc podobnie nie uszkodzi wkładu! To zależy od jego (filtra) budowy (bo bywają zrobione z różnych materiałów) oraz jak się ktoś do tego zabierze.
Pedału nie odkręciłem bo dwie górne nakrętki są tak mocno zaciśnięte iż groziło to wiadomymi efektami (udało mi się odkręcić tylko tą dolną).

blind84 29-09-2012 13:17

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
a co ile powinno sie taki filtr wymieniac?

irskor 14-02-2013 22:56

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Koledzy odpowiednie narzędzia ułatwiają temat :nasadka przedłużana 10 ,grzechotka 1/4 cala przedłużki z przegubem kardana itp .Raz zainwestować w dobre narzędzia a robota idzie przyjemniej .Mk2 mam 2 lata ,1 podejście do filtra zajeło ok.1.5 godz.,w tym roku wiedząc jak do tego podejść uporałem się w 40 min z odgrzybianiem.I smarować gwinty wtedy zawsze się odkręcają

Wojtek 14-02-2013 23:00

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Ja podrzucę jeszcze jeden temat : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
Wojtek

FIGO-26 09-08-2014 07:52

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MayDay_Ns 09-08-2014 11:47

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał tomasz_kombi (Post 1881475)
Witam

Pozwalam sobie "podpiąć" się pod temat gdyż właśnie poszukując sposobu na dotarcie do przedmiotowego filtra i jego samodzielną wymianę trafiłem na to Forum :)

Po kilku nieudanych podejściach do odkręcenia pedału gazu postanowiłem spróbować metody którą już ktoś tutaj opisywał.
Wystarczył mi więc ostatecznie klucz płasko-oczkowy "7" ponieważ śrubki (tylko dwie - widocznie trzeciej ktoś kto to robił wcześniej nie miał ochoty wkręcać z powrotem) trzymające pokrywę filtra nie były na torxa tylko ze zwykłym łbem sześciokątnym.
W arcy niewygodnej pozycji udało mi się te dwie śrubki wykręcić i maltretując stary filtr wyszarpać go z wnęki.
Z nowym musiałem obchodzić się nieco delikatniej aby po włożeniu wypełnił całą przestrzeń i nie był dziurawy :diabel2:
Wymagało to wcześniejszego "uformowania" go aby stał się nieco elastyczny i aby dało się go wygiąć w łuk. O tak:
http://desmond.imageshack.us/Himg267...pg&res=landing
Potem znowu "trochę" gimnastyki i powolutku (centymetr po centymetrze) nawy filtr trafił na swoje miejsce.

Zrobilem dokladnie tak samo i tez jestem pewien ze nie uszkodzilem filtra ! wszystko jest kwestia wyczucia. Zajelo mi to mniej niz 20min.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.