Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Macie leasing? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76949)

pebeel 21-08-2009 08:20

Macie leasing?
 
Witam klubowiczów,
zdecydowałem się na tą formę finansowania zakupu samochodu, wymyśliłem sobie, że dobrze będzie podpisać umowę leasingową w tym samym miejscu, w którym kupuję samochód, ubezpieczenie czyli w salonie Forda. Kalkulacja, sposób obsługi w zasadzie bez zarzutu. Schody pojawiły się w momencie kiedy zacząłem czytać to co mi dają do podpisu... A tu:
1. opłata administracyjna - w jakiej wysokości i tak naprawdę za co? Brak jakichkolwiek wyjaśnień nawet w tabeli prowizji i opłat
2. kaucja zwrotna - w jakiej ewentualnej wysokości? Macie?
3. Pkt. 1, par. 7 ust. 1 - wg jakiego prawa korzystającemu nie przysługuje
odstąpienie od umowy pod żadnymi warunkami?
4. Pkt. 3, par. 12 ust. 2 - brak realizacji zamówienia przez dostawcę lub
jego opóźnienie skutkuje karą w wysokości 10%, którą jestem JA obciążany? A za co? Tak chyba nie można?
5. Pkt.3, par jw., ust. 4 - gdy nie dojdzie do sprzedaży po podpisaniu umowy
leasingu z winy dostawcy - karę ponosi korzystający w wysokości 10%????
Jakim prawem?
6. Pkt. 3, par. 13. - całkowita odpowiedzialność za przedmiot leasingu, jego
stan i ewentualna utrata spoczywa na Korzystającym bez względu na przyczynę zaistnienia zdarzeń? Czyli w przypadku kradzieży samochodu - sam jestem sobie tego winien?
8. Pkt. 7, par. 30, ust. 3 - wypłata odszkodowania następuje na rzecz
finansującego - czyli kto naprawia samochód przy szkodzie? Kto ją likwiduje?
I kto płaci VAT od naprawy?
9. Pkt. 7, par. 32, ust. 7, pdpkt c - w przypadku kradzieży, całkowitego
zniszczenia pojazdu - wnoszę odszkodowanie w wysokości 102% niezapłaconych do tego momentu rat w terminie 30 dni. W jakim czasie następuje zatem wypłata odszkodowania, w jakiej kwocie (netto/ brutto), w jaki sposób jest fakturowane takie odszkodowanie i w jakiej formie i czasie następuje zwrot odszkodowania? I dlaczego wnoszę odszkodowanie umowne przy całkowitym ubezpieczeniu przedmiotu leasingu?

Finansującym ma być pekao leasing...

Czy w Waszych umowach leasingowych też są takie zapisy?
Czy jest jakakolwiek możliwość negocjowania tych zapisów? Cześć wydaje mi się być co najmniej rozmijająca się z obowiązującym prawem.
Jakie macie doświadczenia z leasingodawcami?

Przemek

Kayu 21-08-2009 09:04

Odp: Macie leasing?
 
Ja wziąłem w Millennium Leasing, jedyną opłatą dodatkową nie wynikającą z rozłożenia ceny samochodu na raty była refaktura za rejestrację samochodu no i oczywiście ubezpieczenie. Żadnych kosztów w stylu opłaty administracyjnej, czy prowizji nie było. ODnośnie zapisów w warunkach leasingu - podzwoń po różnych firmach leasingowych i poproś o ofertę wraz warunkami i porównaj.
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...

pebeel 21-08-2009 09:53

Odp: Macie leasing?
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 1228618)
Ja wziąłem w Millennium Leasing, jedyną opłatą dodatkową nie wynikającą z rozłożenia ceny samochodu na raty była refaktura za rejestrację samochodu no i oczywiście ubezpieczenie. Żadnych kosztów w stylu opłaty administracyjnej, czy prowizji nie było. ODnośnie zapisów w warunkach leasingu - podzwoń po różnych firmach leasingowych i poproś o ofertę wraz warunkami i porównaj.

Właśnie czekam na przesłanie odpowiednich dokumentów od innych.

Cytat:

Napisał Kayu (Post 1228618)
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...

111%. 30% pierwszej wpłaty, 35 rat, 36. za 1%
Taką samą ofertę mam od GoldFinance - tylko nie wiem z jakiej firmy leasingowej.

krootki 21-08-2009 13:18

Odp: Macie leasing?
 
Ta "opłata administracyjna" to może być refaktura za zarejestrowanie samochodu (koszt tablic, dowodu itd.) - u mnie tak było.

Cytat:

Napisał Kayu (Post 1228618)
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...

Ja mam w VL Leasing i specjalnie nie narzekam. Za to, że brałem leasing w salonie "automatycznie" dostałem rabat i z tego co pamiętam to całkowity koszt leasingu na 3 lata wyniósł ok. 105% ceny auta.

arczi_75 21-08-2009 15:17

Odp: Macie leasing?
 
Mam kilka samochodów w VB Leasing i nie mam żadnych problemów zarówno przy podpisywaniu umów, ani też innych ważnych kwestiach. Samochody są różnych marek, w różnych miejscach kupowane, osobowe i ciężarowe. Ważną rzecza jest ich ubezpieczanie i koniecznie nie godzenie się na ich propozycję, którą wczesniej przesyłają. Należy tylko napisac prośbę o wyrażenie zgody na ubezpieczenie we własnym zakresie na ich zasadach. Ja dzieki temu w ciagu roku zaoszczędziłęm parę ładnych tys. zł.

kubao 22-08-2009 22:28

Odp: Macie leasing?
 
Nie wytłumacze leasingowych niuansów, ale jedno mogę powiedzieć na pewno, bo mój szwagier robi w tej branży. Firmy leasingowe bardzo dobrze placa za klientow. Salony albo sprzedawcy dostaja min. 1% a czesto 2-3% od wartości auta. To sie odbija oczywiscie na wysokosci oplaty administracyjnej. Lepiej uderzac do nich bezposrednio.

PepecK 06-09-2009 22:11

Odp: Macie leasing?
 
a wiecie coś o lesingu w bre, efl albo reiffeisen ?

jojojo 07-09-2009 08:07

Odp: Macie leasing?
 
Cytat:

Napisał PepecK (Post 1240129)
a wiecie coś o lesingu w bre, efl albo reiffeisen ?

Każdy jest traktowany indywidualnie. Jak się nie targujesz, to nic nie dają. Jak zaczniesz porównywać oferty i robić swoisty "przetarg" kto da mniej z jakiej firmy.. możesz sporo ugrać. Spytaj się jednych, drugich i trzecich o ofertę i mów "a tu i tu mi dają lepiej" :wink: kto zostanie, ten wygrywa. U mnie wygrał Raiffeisen, wcześniej trzy auta finansował efl, ale ostatnio stali się mało elastyczni.

maciekr7 07-09-2009 08:46

Odp: Macie leasing?
 
Cytat:

Napisał jojojo (Post 1240268)
Każdy jest traktowany indywidualnie. Jak się nie targujesz, to nic nie dają. Jak zaczniesz porównywać oferty i robić swoisty "przetarg" kto da mniej z jakiej firmy.. możesz sporo ugrać. Spytaj się jednych, drugich i trzecich o ofertę i mów "a tu i tu mi dają lepiej" :wink: kto zostanie, ten wygrywa. U mnie wygrał Raiffeisen, wcześniej trzy auta finansował efl, ale ostatnio stali się mało elastyczni.

jojojo ma rację, dzwoń w kilka miejsc i mów że tu dają ci tyle i jak dacie lepsze warunki to wygracie.
U mnie wygrało BREL.
Moja rada jest taka, nie pieść się z nimi i nie proś.
Po prostu wal z mostu, dajcie takie warunki to wezmę samochód.
Oczywiście są jakieś granice, ale to się zorientujesz jak zbierzesz dane z kilku firm.

esco 07-09-2009 12:44

Odp: Macie leasing?
 
Ja tez jestem na etapie wybierania leasingu i przyjąłem zasadę o której pisał jojojo. Mówię wprost, że konkurencja podała taki a taki koszt leasingu i jak uda wam się zejść poniżej ich poziomu to pogadamy. Zwróć też uwagę na koszt ubezpieczenia. Mnie samochód wyszedł prawie 100 tys netto i najtańsze ubezpieczenie mam od VB leasing (4,02%) dla mnie to jest interes bo praktycznie nie mam zniżek, zwłaszcza na AC. Mój dotychczasowy leasingodawca to samo ubezpieczenie (też od PZU) zaoferował za prawie 5% wartości pojazdu. Może nie dużo ale zawsze coś. Jak doliczyłem sobie że zaoferowali droższy leasing to wyszło tego prawie 2tys. (jedna rata gratis)..
BTW.. jeśli to nie tajemnica, to jaki masz całkowity koszt leasingu? To oczywiście zależy od warunków. Ja biorę na 2 lata, wpłata własna 30%, wykup 19%. Najtańszy jaki mi zaoferowali to 107,87% suma wszystkich opłat. Uważam, że to sporo. Będę negocjował w okolicę 105%


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.