Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wlałem za dużo oleju do silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99717)

1olek 19-05-2011 07:32

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1656462)
cieknie dość mocno, bo aż tył auta jest schlapany

a jakim cudem z silnika na tyl auta sie dostaje olej ? z ryry Ci olejem dmucha ?

konrad_b 19-05-2011 07:43

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1656471)
a jakim cudem z silnika na tyl auta sie dostaje olej ? z ryry Ci olejem dmucha ?

olej się rozbryzguje i chlapie na tył ... norma
w busie jak mi lało olejem to całe tylne drzwi były z oleju

rura sucha, bo sprawdzałem

karloss 19-05-2011 10:28

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
To chociaż napisz, którędy wyrzuca olej.
Piszesz cały czas jedno i to samo, ale bez konkretów.
A jaki był problem, żeby odessać określoną ilość tego oleju? Nadal jeździsz na większym stanie?

konrad_b 19-05-2011 10:39

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1656538)
To chociaż napisz, którędy wyrzuca olej.
Piszesz cały czas jedno i to samo, ale bez konkretów.
A jaki był problem, żeby odessać określoną ilość tego oleju? Nadal jeździsz na większym stanie?

ale co mam napisać więcej ? przez 4h wiele się nie zmieniło - auto stoi pod robotą
no może tyle, że ściekło oleju i przestało kapać, plama ok 6-7cm średnicy
wyciek zobaczyłem dziś rano w drodze do pracy (na stacji, schlapana klapa)

wrócę do domu, wjadę na kanał, odkręcę pokrywę i zobaczę skąd się leje, powycieram, spuszczę nadmiar jeśli jeszcze jest i ... zobaczymy
jak będzie kapać nadal to wizyta u mechanika i diagnoza :(

na pewno dobrze nie jest, bo od wczoraj (nic nie było), zrobiłem 50km
a auto jest dość konkretnie upaćkane olejem - spód, kropki ma klapie :(

konrad_b 20-05-2011 07:35

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
i sprawa sie wyjaśniła ... aż głupio pisać :oops:

odkręciłem płytę, cała zalana olejem, po niej olej lał się wszędzie - na wahacze, podłogę itd
ale do sedna ... kapało z korka spustowego, mokro tylko w tej okolicy
korek wykręcony do połowy ... jak to możliwe, nie wiem, olej zmieniałem sam i na 100% dokręcałem korek, z tzw czuciem bo dałem nawet nowy oring

przez 2tyś km było git i nagle w ciągu 20km korek odkręcił się do połowy ???
oleje zmieniam od nastu lat i pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło

czy większa ilość oleju mogła być przyczyną ... wątpię

niemniej jak pisałem u kolegi nie było wesoło, więc nadmiar oleju nie jest dobry :(
ja u siebie spuściłem, na wszelki wypadek

Pozdr

karloss 20-05-2011 07:39

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
To tylko pogratulować i mieć nadzieję, że nic więcej złego z silnikiem się nie stało.
Gratis masz zakonserwowane podwozie :P
A tak na marginesie to wg mnie winna mogła być uszczelka, dokręciłeś nową, "siadła" na grubości i wcale nie trzymała. Ja ze swojej strony nigdy jej nie wymieniałem, ani mój ojciec i nigdy nie mieliśmy tego typu aukcji. Może co za dużo nowego to nie zawsze na dobre wychodzi;)

tlopuc 20-05-2011 09:51

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Procedury serwisowe chyba wymagają wymiany tej uszczelki po każdym odkręceniu korka, więc raczej nie był to problem, że była nowa. Czasami różne rzeczy dziwne się dzieją, dobrze że całkiem nie wypadł :)

hm.. 18-09-2019 09:01

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wombat (Post 1431195)
Raczej nie. Najlepiej na zimnym silniku sprawdzić poziom oleju. Jeśli na bagnecie nie wykaże grubo ponad górną max granicę (powiedzmy nie więcej niż 4-5 mm ponad kreskę max) to będzie OK i nic złego się nie stanie.

Jeśli jednak wskaże więcej to należy kupic strzykawkę (jak największą - koszt około 50gr) rurkę plastikową o średnicy zewnętrznej nie większej niż średnica wlotu bagnetu (0,5 m wystarczy - koszt jakieś 2zł), połączyć strzykawkę z rurką i odessać olej.... i presto :))


Nie ma się co babrać z spuszczaniem oleju :)

Witam.
W ASO forda wlali mi 0,8 L oleju zbyt dużo (ok 5mm więcej ponad max stan na bagnecie). Auto przejechało ok 75 km i nic się nie stało. Jednak nie dawało mi to spokoju i postanowiłem odciągnąć nadmiar oleju sposobem opisanym wyżej. W załączniku zdjęcia sprzętu i ilość odciągniętego oleju.
Pozdrawiam.

remlen 18-09-2019 10:54

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Urzekla mnie twoja historia...a tak poważnie po co to odgrzebales na swoj pierwszy post?po 8 latach? I te zdjecia? Przeciez kazdy wie jak wyglada strzykawka, wezyk i sloik wypelniony olejem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.