Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Chlapacze do MIII ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9488)

ace2 19-12-2005 08:35

Chlapacze do MIII ???
 
Bylem na 1 przegladzie i serwisant po ogledzinach auta zaproponowal zalozenie chlapaczy za 240zl, argumentujac ze gwarancja nie obejmuje korozji progom jesli ich nie ma. Na moje pytanie a dlaczego nie ma ? odpowiedzial , ze to juz inna fordowska historia.

I tu moje pytanie jakie chlapacze polecicie, na allegro sa tylko do bardzo wielu aut i nie wiem czy potem nie bedzie problemow z zamontowaniem a chce zeby ladne byly i pasowaly idealnie.

Cos moze polecicie ???

1olek 19-12-2005 09:00

Witam
W moim fordzie z 97 nie ma chlapaczy i do tej pory nie ma sladu korozji na progach. Wydaje mi sie ze ten koles chcial wyciagnac troche kasy od Ciebie luz sprzedac to co mu nie idzie. Watpie zeby Ci z tego powodu auto skorodowalo. A druga rzecz, to jak ma sie chlapacze to nie pyli i chlapie sie innym na szybe.
Pozdrawiam

kuba 19-12-2005 09:52

Poszukaj w archiwum, był kiedyś dosyć obszerny temat o chlapaczach. MOgę tylko powiedzieć że jeżeli chcesz nie mieć progów wyglądających jak "po piaskowaniu" to lepiej je załóż. Co do łądnego wyglądu, to polecam orginalne- są idealnie spasowane, a wynalazki z allegro wyglądją poprostu strasznie.

Pzdr

Kuba

ace2 19-12-2005 10:06

A gdzie mozna w rozsadnej cenie kupic orginalne ?

kuba 19-12-2005 10:58

Spróbuj u Jacka, ewentualnie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <==napisz do tego gościa, jak nie będzie a na pewno je wystawi

ace2 19-12-2005 11:10

200 zl za przo i tyl. Zgroza co za cena.

kuba 19-12-2005 11:41

Jeżeli to cena za komplet (przód + tył) to tak szczerze mówiąc nie wydaje mi się najgorsza.
Moim zdaniem możesz na początek założyć chlapacze tylko na przód, no a później dokupić tylnie.

Pzdr

Kuba

ace2 19-12-2005 11:52

Wiesz jak w ASO chca z montazem 240 zl a tu 200 bez niego to mysle ze ten sklep ma wyzsza cene niz ASO.

Skolmi 19-12-2005 12:09

Chłopie, kupiłeś samochód za kilkadziesiąt tysięcy, a teraz szkoda Ci 200PLN na chlapacze :?:


Lepiej załóż w ASO, będziesz miał papier na montaż.

ace2 19-12-2005 12:18

niby smieszne, ale 200 na ziemi nie lezy.

ww70 19-12-2005 12:51

W ASO to 240 zł, ale raczej bez montażu. Montaż w zależności od serwisu od 48-80 zł!!! (sprawdzałem)

U Jacka kupisz na pewno taniej niż na ford.sklep.pl.

ace2 19-12-2005 13:12

240zl z montazem, taka cene przy przegladzie mi podal serwisan z obslugi.

A jak sie dowiedziec jaka cena jest " u Jacka" ??? wogole to nie wiem kto to Jacek hehehee ale jakos czuje , ze sie niebawem dowiem.

Skolmi 19-12-2005 13:18

Cytat:

Napisał ace2
A jak sie dowiedziec jaka cena jest " u Jacka" ??? wogole to nie wiem kto to Jacek hehehee ale jakos czuje , ze sie niebawem dowiem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ww70 19-12-2005 14:06

No to już wiesz :)))

Skolmi 19-12-2005 16:22

Pamiętaj, że jako klubowicz masz u Jacka zniżkę :)

JAREK G 19-12-2005 17:21

Cytat:

Napisał ace2
240zl z montazem, taka cene przy przegladzie mi podal serwisan z obslugi.

Wszystko się zgadza zakładałem przy przeglądzie na 60 000km zapłaciłem 103 zł.za chlapacze i około 18 zł. za robocizne.Założyłem tylko na przód wydaje mi się że to w zupełności wystarczy 8) .Dostałem jeszcze 10% rabatu :D

Alupin 20-12-2005 01:11

Ja kupiłem przednie ( oryginalne fordowskie ) w ABSCAR za 90 zł + 30 za montaż..

A tyłu nie kupowałem, bo nie ma sensu...

Therion 23-12-2005 17:28

Przód MUSI BYĆ, inaczej wkrótce zobaczysz jak wyglądają progi pozbawione lakieru.
Tył - jak chcesz, ale bez chlapaczy będziesz miał wciąż brudny bok zderzaka.
Ja kupiłem komplet za 120PLN i założyli mi to w ASO za jakieś grosze.

Przemar 27-12-2005 20:20

Re: Chlapacze do MIII ???
 
Cytat:

Napisał ace2
... a chce zeby ladne byly i pasowaly idealnie.

Cos moze polecicie ???

Te oryginalne nie pasuja idealnie. Tylne maja takie smieszne wyciecie. Jak spytalem sie w ASO dlaczego, to padla odpowiedz ze "kiedys cos tam bylo". Ogolnie zdzierstwo, ale zalozylem oryginalne, bo nie mialem czasu na szukanie czegos na zamiane.

ace2 28-12-2005 09:52

Jak orginalne nie pasuja to co to za orginaly ???????

DD 28-12-2005 10:29

Cytat:

Napisał ace2
Bylem na 1 przegladzie i serwisant po ogledzinach auta zaproponowal zalozenie chlapaczy za 240zl, argumentujac ze gwarancja nie obejmuje korozji progom jesli ich nie ma. Na moje pytanie a dlaczego nie ma ? odpowiedzial , ze to juz inna fordowska historia.

Koleś z serwisu robi Cię w balona. Rozwijając dalej myśl Pana z serwisu, możnaby powiedzieć, że gwarancja nie obejmuje niszczenia się powłoki lakierniczej jeżej nie zostanie zabezpieczona folią, albo tapicerka foteli nie jest objęta gwarancją jeżeli nie zostanie zabezpieczona dodatkowymi pokrowcami itd....

Jeżeli progi skorodują przed upływem gwarancji na nadwozie to możesz spokojnie sprawę wygrać w sądzie konsumenckim. Oczywiście można założyć chlapacze i nie tracić czasu w sądach.

Skolmi 28-12-2005 11:46

A mi właśnie przyszły chlapacze z Allegro (25PLN z wysyłką).
Wziąłem sobie na tył bo mi zakorbili oryginalne.
Nawet nieźle wyglądają. Przede wszystkim
są z bardzo ładnej matowej gumy, a nie jak
oryginały z twardego plastiku.
Jedyną wadą jest to, że sa mocowane na
śruby (chociaż można dokupić mocowania
beziwazyjne). Z tyłu to akurat nie ma znaczenia,
bo idą w zderzak, ale z przodu musiałbym zabezpieczać
blachę.

ace2 30-12-2005 16:18

Skolmi napisz cos wiecej o nich, jak by wygladal montaz z przodu i czy ladnie pasuja. Moze podasz aukcje do sprzedawcy.

Skolmi 30-12-2005 17:24

Brałem na tył, nie na przód (patrz mój post).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeszcze nie montowałem. Muszę umyć auto i musi być cieplej.
Jak zamontuję, to wrzucę fotki.

Podsumowując:
Chlapacze (a raczej ich brak) mogą przyczynić się do problemów z gwarancją
pośrednio. To, że ich nie ma, to ASO może podskoczyć. Ale jak ci wypiaskuje
progi, a wystarczy się przejechać jakimś remontowanym odcinkiem drogi, to
na przeglądzie powłoki każą Ci to naprawić (w ASO rzecz jasna), więc lepiej
dla świętego spokoju założyć z przodu oryginały, bo jak zrobisz odwiert, to
stracisz gwarancję. Takie to są niestety jej uroki.

D-fens 01-01-2006 16:52

Hello!
Zobaczyłem ten ciekawy post i linka do allegro załącznonego przez Skolmi.
Mam takie chlapacze i całkiem możliwie wyglądają na Mondku III. No i co najważniejsze - spełniają swoją rolę.
Musiałem pomalować progi bo kupiłem go bez "błotochronów" :( i nie mam zamiaru robić tego po raz 2-gi.

No i cena 25 zł za przód - a zamontować można samemu :)

ToMich 02-01-2006 00:06

Chlapacze koniecznie.
Nie ma co dyskutować, tylko trzeba założyć przód dla siebie, ma tył dla innych.

TYLKO PAMIĘTAJCIE O FOLIACH ZABEZPIECZAJĄCYCH.
Do firmowych chlapaczy dodają takie folie do naklejenia na błotnik. Kiedyś ktoś pisał, ze tego nie przylepil i kiedy zdjąl chlapacze za jakiś czas miał wytarty lakiet itp.

ToMich

ps.

Pozdrawiam Kube, choć nie wiem dlaczego on mnie pozdrawia.

duch07 02-01-2006 15:19

Cytat:

Napisał DD
Cytat:

Napisał ace2
Bylem na 1 przegladzie i serwisant po ogledzinach auta zaproponowal zalozenie chlapaczy za 240zl, argumentujac ze gwarancja nie obejmuje korozji progom jesli ich nie ma. Na moje pytanie a dlaczego nie ma ? odpowiedzial , ze to juz inna fordowska historia.


Jeżeli progi skorodują przed upływem gwarancji na nadwozie to możesz spokojnie sprawę wygrać w sądzie konsumenckim. Oczywiście można założyć chlapacze i nie tracić czasu w sądach.


DD
Jest drobna różnica w tym co piszesz a stanem faktycznym.Jeżeli progi zardzewieja to nie wygrasz z serwisem.Na auto jest 12 lat gwarancji na perforacje blachy a nie na przerdzewienie.
Perforacja to jest już takie stadium że blachy juz praktycznie nie ma z dziurami na wylot oczywiście.
Tu ci jeszcze przyłożą za niestosowanie sie do zaleceń serwisu i z powodu takiej niedbałości farba zlazła ale nic nie przerdzewiało.
Lepiej te chlapacze stosować bo w obecnie produkowanych Fordach jest problem z rdzewieniem elementów,głównie drzwi.Trzeba pamiętać o okresowych przegladach powłoki lakierniczej.

ace2 03-01-2006 19:39

Teraz nawet na przegladzie daja taki dokument o przegladzie powloki lakierniczej i kaza go trzymac przez pelen okres. A jakby cos sie dzialo to maja prawo wgladu w te dokumenty. Nie wiem czy dlatego zeby dokopac serwisantowi lub liczyc ze klient to zgubi i utraci gwarancje.

Zgroza !!!! wszystko wpisuja do kompa a jeszcze papiery kaza miec.

duch07 03-01-2006 20:08

Cytat:

Napisał ace2
Teraz nawet na przegladzie daja taki dokument o przegladzie powloki lakierniczej i kaza go trzymac przez pelen okres. A jakby cos sie dzialo to maja prawo wgladu w te dokumenty. Nie wiem czy dlatego zeby dokopac serwisantowi lub liczyc ze klient to zgubi i utraci gwarancje.

Zgroza !!!! wszystko wpisuja do kompa a jeszcze papiery kaza miec.


Zgadza sie :evil:
Sprawdzaj w miare czesto dolną część drzwi tylnych,tam gdzie jest fabryczna mastika nałożona.Zbiera sie tam wilgoć,bo tak Ford idiotycznie wymyślił uszczelke zeby korozja miała go gdzie zacząc zżerać.
Nalepszy tekst usłyszałem w sewisie - ...to nie jest problem Fordów do 2002 roku,tylko wszystkich.To zalezy jak i kto w danym aucie połozył mastike...
Więc jesli masz pecha,bo akurat Twojego zabezpieczał wqrwiony turek w poniedziałek rano to lepiej miej ten swistek z serwisu dla swojego spokoju.

pink25 05-01-2006 09:00

czy ktos nabył chlapacze nieorginalne (np: allegro) na przód, które pasują do MKIII. pozdrawiam

duch07 05-01-2006 16:31

Cytat:

Napisał pink25
czy ktos nabył chlapacze nieorginalne (np: allegro) na przód, które pasują do MKIII. Wiekszośc zdań jest taka, że po prostu nie pasują... a może ktos ma lewy (zgubiłem) bo prawy mam jeszcze oryginalny ;).

pozdrawiam
pink

Można dokupic w serwisie osobno przród i osobno tył.Te z allegro nieumywaja sie do orginałów a te i tak szpecą autko :?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.