Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176760)

eddek 26-02-2013 09:19

Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
Witam,
jak silnik jest zimny, to jest ociężały i nie wkręca się w obroty, ale po kilkuset metrach mu przechodzi i jedzie dobrze. Jednak jak wskazówka temperatury tylko zbliży się do 1 kreski, to pomiędzy 1800-2200 przy delikatnym gazowaniu szarpie, jakby mu paliwa brakło. Przechodzi jak się całkiem rozgrzeje.

Dodam, że jak jest całkiem zimny i jedzie ciężko, to trochę kopci na szaro. W czym może być problem?
Filtr paliwa wymieniony w listopadzie, ale takie objawy to chyba nie jego wina.
Czemu tylko w trakcie rozgrzewania zaczyna się "dusić"? Ciepły płyn zaczyna krążyć i co się dzieje wtedy?

Spalanie niestety też mam większe po 8l/100 km. :-( Zeszłej zimy miałem litr mniej.
Żadnych błędów nie ma.

EGR mam od ponad roku odłączony (sterowany podciśnieniowo). Czyli jest na stałe zamknięty od długiego czasu. Czy jest możliwe, aby w jakiś sposób otwierał się?

RS AUTO-RAF 26-02-2013 12:41

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
A świece sprawdzałeś? może którąś jest przepalona.

eddek 26-02-2013 13:11

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
Odpala normalnie w każdej temperaturze.

gucioj 26-02-2013 15:38

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
a moze juz pompa lub wtryski daja znac o sobie

hirotaro 12-03-2013 08:57

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
nawet przy spalonych wszystkich świecach będzie odpalał i to przy bardzo niskich temp, co do szarpania zauważyłem dzisiaj to samo u siebie szarpie zanim się rozgrzeje przy lekkim gazowaniu w przedziale 1800-2200obr, egr zaślepiony już dwa lata, filtr wymieniony w październiku, na dniach olej, filtr oleju i powietrze, czy zasyfiały filtr powietrza może mieć coś z tym wspólnego??

eddek 12-03-2013 09:38

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
Zmieniłem filtr powietrza i tak samo. Zmieniłem nawet uszczelki kolektora dolotowego. Jakby lepiej, ale nadal poszarpuje. Zauważyłem, że im zimniej, tym mocniejszy jest objaw - czy to może być przez filtr paliwa?

dmisieekk 12-03-2013 15:20

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
stawiam na rozpylacze... sprawdzałeś???

eddek 12-03-2013 15:46

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
Jak mam sprawdzić rozpylacze? Próba przelewowa?

hirotaro 12-03-2013 16:30

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
kolego to nie loteria żeby coś obstawiać, ale co do końcówek mój nie kopci i objawy takie same

dmisieekk 12-03-2013 20:56

Odp: Szarpanie w trakcie rozgrzewania silnika
 
Kolejny mistrz riposty.

Próba przelewowa może określić stan zaworka.

U mnie również szarpało na zimnym, po wymyciu rozpylaczy wraz z iglicą w myjce ultradźwiękowej - problem znikł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.