Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] przetarta rurka klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130254)

sto2 06-05-2011 18:43

przetarta rurka klimatyzacji
 
witam
zaprowadziłem auto do nabicia klimy ale okazało się ,że w rurce aluminiowej jest dziura myśle, że sie po prostu utlenił pod opaską z racji wieku bo przetarcie to nie jest. konkretnie chodzi mi o grubą rurke która idzie od grodzi(oddziela kabinę od komory silnika chyba tak to się nazywa jeśli nie to proszę mnie poprawić) dalej pod łapą silnika- pod filtrem powietrza(bardziej z boku) pod reflektorem skęca w dół przy zderzaku i dalej do sprężarki. dziure w rurce mam na odcinku znajdującym się w komorze silnika. moje pytanie przy zderzaku jak rurka idzie w dół są połączone górna z dolną (na ja bym to określił) jakby grzybek kreci się do okoła a nie chce wyjść jak to rozłączyć bo nie ma możliwości wyjąć całej aż do sprężarki.
potrzebuje szybkiej odpowiedzi aby to naprawić bo auto stoi mi przed blokiem rozbebeszone.pozdrawiam

Biernaś 06-05-2011 19:13

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
Musisz rozłączyć to specjalną obejmą to rozszczepiania przewodów klimy. Klimiarz musi mieć coś takiego

sto2 06-05-2011 19:41

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1650323)
Musisz rozłączyć to specjalną obejmą to rozszczepiania przewodów klimy. Klimiarz musi mieć coś takiego

to nie da rady rozczepić samemu? nie mam jak podjechać do klimiarza bo auto rozebrane musiałem łape silnika odkręcić bo rurka inaczej nie wyjdzie

Biernaś 06-05-2011 19:49

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
Jak masz taką obejmę do rozszczepiania to zrobisz to sam. Ale bez tego nic nie zrobisz

sto2 06-05-2011 20:05

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
może wiesz jak to wygląda albo jakas fotka pogladowa moze coś takiego skonstruuje.zauważyłem w tym grzybku jakąś jakby sprężynke wcisnąłem ją do środka ale rurka nadal nie chce wyjść.

Biernaś 06-05-2011 20:34

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa ale chętnie się dowiem :)

devaluator 07-05-2011 11:19

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
jak mi się dziura na przewodzie powrtnym zrobiła to zaślepiłem wylot na tył i po sprawie, działa tylko pierwsza sekcja

grinio 07-05-2011 14:22

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
Witam
Proste i skuteczne połączenia :) Sam rozpinałem za pomocą kawałka plastikowej rurki rozciętej wzdłuż o odpowiedniej średnicy dopasowanej do rozpinanego złącza.
Pozdrawiam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

D245 08-05-2011 14:05

Odp: przetarta rurka klimatyzacji
 
Rozwiazanie moze proste ale co do skutecznosci - probowalem i rurka plastikowa i wygieta na okraglo blaszka i d... , stracilem pol dnia i nic moze cos sie zastalo . W koncu pojechalem do sklepu i kupilem kompet tak jak wyzej z allegro za 22zl - poszlo od strzala .Wiec jak komus nie idzie przyborami zastepczymi to polecam wyprawe do sklepu -, w koncu wlasny czas i nerwy tez kosztuja .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.