Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] huczy z przodu ?? co to ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182426)

jacky28 18-05-2013 19:11

huczy z przodu ?? co to ?
 
witam,jak w temacie koledzy przeszukałem forum i domyslam sie ze to łożysko tylko które?,jak skrecam w lewo to chyba głosniej huczy a w prawo ciszej, wiec podpowiedcie mi prosze.,a jest moze jakis sposób zeby sprawdzic czy to na 100 % łożyska??podniosłem samochód i koła na luzie krecą sie tak samo słabo (nie lekko,cos je jak by trzymało) Huczenie jest takie jak by na słabych opona jechac, najpierw myslem ze to gumy ale zmieniłem i ciągle to samo:(:(:(

marcinek25 18-05-2013 19:53

Odp: huczy z przodu ?? co to ?
 
Witaj może to łożysko podpory półosi sprawdzałeś Kolego?

jacky28 18-05-2013 20:17

Odp: huczy z przodu ?? co to ?
 
a gdzie to łożysko półosi jest ? i jak je sprawdzic ?

wrzoch 18-05-2013 22:50

Odp: huczy z przodu ?? co to ?
 
Po co patrzeć na łożysko podpory półosi, skoro objawy wskazują dobitnie na łożysko piasty.
Zazwyczaj jest tak, że to po przeciwnej stronie niż ta w którą kręcimy kiedy robi się głośniej (zależy jak jest skonstruowane łożysko i która bieżnia jest uszkodzona). Przy kręceniu kołem z przodu opór jest normalny, bo po pierwsze ciągniesz półosie, po drugie mechanizm różnicowy, sprzęgło no i skrzynia na luzie, czasem jeszcze klocek nie odbije. Trochę tego jest. Kręć powoli i wsłuchaj się dokładnie czy obracaniu nie towarzyszą podejrzane dźwięki - chrobotanie, szuranie, coś tego typu. Opór na kole napędowym poczujesz zawsze. Porównaj po obu stronach.

W C-Maxie bez prasy hydraulicznej tego nie wymienisz. Piasta przednia jest wprasowana w zwrotnicę. Koszt łożyska FAG to około 250PLN, są i tańsze zamienniki, ale nie polecałbym. Czujnik ABS jest wkręcony w zwrotnicy, nie tak jak z tyłu, gdzie jest wkręcany w piastę, także piasty przednie występują w jednej postaci tylko. Samo łożysko w piaście jest niewymienialne.

Polecam wizytę w warsztacie i celowałbym jednak w łożysko piasty.

marcinek25 19-05-2013 07:10

Odp: huczy z przodu ?? co to ?
 
Właśnie po to Kolego bo u mnie był ten sam przypadek skręcałem w prawo huczało, w lewo huczało, jechałem prosto huczało podnosiłem przód tył i różnicy w zachowaniu i dzwiękach kół nie było a i luzu łożysk nie wyczuwałem. Jak się okazało łożysko podpory nażarło się piachu i wody.
Oczywiście zgadzam się, że wizyta w warsztacie jest konieczna.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.