Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana oleju w układzie wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114464)

darioBLAUGRANA 10-11-2010 20:39

Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Witam serdecznie.Mam pytanie dotyczące wymiany oleju w układzie wspomagania a mianowicie ile wchodzi litrów w cały układ,nie chce dolać potrzebuje wymienić cały.Dziękuje z góry za pomoc.Ps moje auto to Mondeo 1,8 benzyna 2004 rok.100tyś przebiegu.

Jakub 10-11-2010 21:19

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Robisz tak - uprzedzam że trochę oleju pójdzie na zmarnowanie. Ze zbiorniczka oleju zdejmujesz wąż który wsadzasz do butelki, króciec w zbiorniczku zaślepiasz tymczasowo - ja to robię kawałkiem węża z wkręconą weń śrubką. Odpalasz auto i kręcisz kierą w prawo i w lewo, pompa wyrzuca olej do butelki, a ty nowy olej wlewasz do zbiorniczka :)
Najlepiej jak byś miał kogoś do pomocy.

darioBLAUGRANA 10-11-2010 21:29

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Dziękuje za radę.Tylko nie wiem właśnie ile kupić tego oleju:?:Wcześniej kupiłem litr na dolewkę ale dziś mechanior zrobił mi serwis oleje te sprawy ale olej w zbiorniczku wyrównawczym jest brązowy wiec nie ok ,powinien być czerwony(wiśniowy).Mówił że to się nic nie dzieje ale lepiej trzeba wymienić więc jak już mówiłem mam trochę tego płynu i nie wiem ile dokupić...dziękuje i pozdrawiam serdecznie:)

Dawid849 11-11-2010 09:04

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Mi przy wymianie wystarczył 1 litr, co do koloru płynu to są dwa rodzaje z tego co pamiętam , czerwony i brązowy

00lukas00 11-11-2010 19:33

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Witam, może ktoś wie jaka jest różnica między tymi dwoma płynami - czerwonym a brązowym ??? i jaki to ma wpływ na układ jeśli wymieniając się je zamieni ???

Skolmi 11-11-2010 19:42

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
Cytat:

Napisał darioBLAUGRANA (Post 1538210)
olej w zbiorniczku wyrównawczym jest brązowy wiec nie ok ,powinien być czerwony(wiśniowy)

Idealnie wiśniowy to on jest tylko w butelce. Wymienisz, jak będziesz poważniej grzebał
w układzie kierowniczym (pompa albo przekładnia). Moim zdaniem teraz nie ma potrzeby.

przemo_1981 11-11-2010 19:56

Odp: Wymiana oleju w układzie wspomagania
 
A wg mnie warto sprawdzić czy w tym oleju nie ma za dużo wody, u mnie 2 lata temu nie sprawdzałem i przy pierwszym mrozie szlak trafił pompę jak wydzieliła się woda i zamarzła, od tego czasu jestem wyczulony - przy każdej wymianie oleju silnikowego mechanik sprawdza mi cały samochód i oczywiście sprawdza także zawartość wody w tym oleju, ostatnio miałem po 2 latach trochę ponad 4% wody i mechanik od razu mi wymienił ten olej od wspomagania. Koszt nie jest duży więc wole chuchać na zimne niż ponownie wydawać 600-700zł na oryginalną regenerowaną pompę od wspomagania.


ps. co do koloru, to ja u znajomego (jakieś 2 roku temu) widziałem jak miał zielonawy płyn (samochód serwisował w ASO) więc co do koloru to..... mechanik ma dobrze dobrać i tyle


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.