Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] duże spalanie, co lepiej zrobic? czy... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66079)

hardwin 01-04-2009 14:06

duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
witam
spala dużo
czytałem dużo już na ten temat
generalnie powinienem zacząć od odczytu błędów z komputera, ale byłem już w 4 miejscach gdzie niby mieli mi to sprawdzic i nie sprawdzili, podobno do tego modelu 1994r. nie mają jakiejś kostki czy coś
zczytanie błędów kosztuje od 70zł do 180zł
zastanawiam się czy nie lepiej odrazu kupić sonde lambda i wymienić czujnik temperatury
pewnie nie zaszkodzi w tylu letnim aucie
co myślicie?
ps. jaką sonde dobrze kupic i czy tylko czujnik temeratury wymieniać?
a moze moje rozumowanie jest błędne, moze lepiej jednak dorwać gdzies ten komputer i odczytać błędy
dzięki za rady
pozdrawiam

cornholio01 01-04-2009 14:25

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
nie napisales ile spala:)

hardwin 01-04-2009 14:27

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
Cytat:

Napisał cornholio01 (Post 1127935)
nie napisales ile spala:)

no dobra
do 14l w mieście
co mnie to auto kosztuje na każde 100km to masakra!!!

cornholio01 01-04-2009 15:35

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
swoje lata ma,silnik troszke przymaly to i spala w/g mnie wiele nie poprawisz ale moze zejdziesz do 11-12 w miescie,ciezko powiedziec moze koledzy cos doradza bo na spalanie wplywa ogrom czynników,powodzenia zycze:)

mr_yagooda 01-04-2009 16:13

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
1.6 16v - 14L w miescie? wg mnie w normie... chyba taniej bedzie sprawdzic sonde na oscyloskopie (bo jesli jest dobra to po co wymieniac) czujniki tez da sie sprawdzic. nie chce byc nie uprzejmy ale jako auto miejskie to mondeo sie nie nadaje (a chyba nie masz gazu z tego co czytam).

co do bledow tu jest filmik jak to wyglda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

...zagadaj do goscia to ci wytlumaczy jak to zrobic domowym (najlepszym!) sposobem :)

hardwin 01-04-2009 16:23

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
Cytat:

Napisał mr_yagooda (Post 1127988)
1.6 16v - 14L w miescie? wg mnie w normie...

jak w normie?
gdzie nie pojade to 'ola boga ile panu panu pali...'
to są zdania mechaników, każdy mówi 'cos tam ma pan spie...'

w tym rzeszowie same przyglupy
nikt nie wie co z tym zrobic, nikt nie ma jak podlaczyc komputer do tego
jedyne co mowia 'mozemy panu wszystko wymienic...'
ale zrobilem zakup
fuck
tak na benzynie, nie mam gazu

mr_yagooda 01-04-2009 16:34

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
poszukaj na forum (za pomoca szukajki) "ile pali wasze mondeo" - mi na trasie bierze 10L gazu, w miescie to nawet nie wiem, staram sie nie jezdzic w korkach:)

zdecydowalem sie na mondeo bo:
1)cena
2)wygoda
3)jazdze tylko w trasie

jakbym potrzebowal auta do miasta to kupilbym seicento 0.9 z gazem - taka niestety smutna prawda.

Taniej bedzie moze zalozyc gaz niz szukac przyczyny wysokiego (wg "twoich" mechanikow) spalania...

gabrysia1 01-04-2009 16:53

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
Panowie mi 1.6 w mieście 10 l pali więc to14l to chyba trochę za dużo? no chyba że silnik 2.0 to może i norma.

mr_yagooda 01-04-2009 17:09

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
jazda w miescie, a jazda w miescie - ot tego trzeba zaczac!

Rozni ludzie roznie jezdza. A moze kolega jezdzi male odcinki w dlugich odstepach czasu (co oznacza jazde zawsze na zimnym silniku).

a moze kolega lubi efektowna jazde i jezdzi 70kph na II biegu.

auto z 94roku ma 15lat ma prawo miec drobne wady mechaniczne ukladu zasilania paliwem, sprezania, swiece, przewody itd. po standardzie.

Wg mojej opini duze spalnie w tym silniku bylo by na poziomie 20L, 14L dla mnie jest to wartosc w ktora nawet podczas kupna bylbym w stanie uwierzyc :D

yoorki 01-04-2009 19:41

Odp: duże spalanie, co lepiej zrobic? czy...
 
a ja pozwole sobie nie zgodzic sie z kolega mr yagooda. z tego co widze mamy takie same silniki tzn 2,0l i dodatkowo ja mam w automacie kombi. jezdze do pracy trzy km wiec silnik jest wiecznie zimny a i tak pali mi ok 12-13l. mysle wiec ze dla 1,6 14l to troche za duzo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.