Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] fordowski olej do wspomagania z eBay (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257214)

Vulgar 19-01-2017 19:57

fordowski olej do wspomagania z eBay
 
jak uważacie, czy spokojnie można kupować z eBaya olej do wspomagania? mieszkam w uk i często zamawiam na eBayu...jednak jak z olejem??
gdzieś czytałem że na allegro niby są podróbki i najlepiej kupić gdzieś na stronie tyle że jestem z UK i chciałbym mieć na poniedziałek bo wymiana już zalecana.
moj ford to 115km tdci 2.0

Kod:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-FORD-RED-POWER-STEERING-FLUID-C-ML5-WSS-M2C938-A-or-WSA-M2C195-A-/191919857089?hash=item2caf509dc1:g:57sAAOSwUKxYfyDY

gregor75 19-01-2017 20:00

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
jeżeli sprzedawca sprawdzony to wszystko będzie ok

leszek 20-01-2017 08:24

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Cytat:

Napisał Vulgar (Post 2731095)
jak uważacie, czy spokojnie można kupować z eBaya olej do wspomagania? mieszkam w uk i często zamawiam na eBayu...jednak jak z olejem??
gdzieś czytałem że na allegro niby są podróbki i najlepiej kupić gdzieś na stronie tyle że jestem z UK i chciałbym mieć na poniedziałek bo wymiana już zalecana.
moj ford to 115km tdci 2.0

Kod:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-FORD-RED-POWER-STEERING-FLUID-C-ML5-WSS-M2C938-A-or-WSA-M2C195-A-/191919857089?hash=item2caf509dc1:g:57sAAOSwUKxYfyDY

kup w Polsce a po drugie masz już auto rocznikowe to i przekładniowy do skrzyń automatycznych też będzie ok

slawek-kali 20-01-2017 08:28

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Spokojnie kupuj i nie sluchaj ze jak auto stare to lac byle co ;)

Vulgar 22-01-2017 21:37

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Czyli to co podałem, czerwony kolor będzie odpowiedni?

Vulgar 27-01-2017 00:00

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Może mi ktoś potwierdzić czy olej do wspomagania o oznaczeniu WSS-M2C938-A (czerwony) będzie odpowiedni do mk3 2.0 tdci 115km z manualna skrzynią biegów?
Na naklejce jest napisane "olej do automatycznej skrzyni biegów i już nie wiem czy zgłupiałem czy co......
Mechanik dał mi oznaczenie Wsa-m2c-195-a....czytam i podobno to jest to samo

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Abback 27-01-2017 05:59

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Cytat:

Napisał Vulgar (Post 2733231)
Czyli to co podałem, czerwony kolor będzie odpowiedni?

Kolego musisz sprawdzić jaki masz zalany obecnie, bowiem na linij montażowej Ford lał 2 rodzaje (czerwony i chyba zielony lub żółty - nie pamiętam już).

Co do tego co podałeś to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, że to jest olej do skrzyni, a nie przekładniowy. Przekładniowy dobiera się po pierwsze kolorem, a po drugie najlepiej Fordowski oryginał dedykowany do przekładni :D

karloss 27-01-2017 07:15

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Chyba piszesz jako teoretyk nie praktyk. Spróbuj odrożnić kolor oleju od wspomagania jak najczęściej jest on szary lub prawie czarny od przepracowania.
Do wspomagania można użyć np. Mobila ATF220, który również używany jest w skrzynkach automatycznych. Nie ma co przesadzac i kupować oleju fordowskiego. Do wymiany trzeba kupić 2 litry, zeby układ przepłukać.
Do skrzyń manualnych stosuje się inne oleje.


Cytat:

Napisał Abback (Post 2736621)
Kolego musisz sprawdzić jaki masz zalany obecnie, bowiem na linij montażowej Ford lał 2 rodzaje (czerwony i chyba zielony lub żółty - nie pamiętam już).

Co do tego co podałeś to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, że to jest olej do skrzyni, a nie przekładniowy. Przekładniowy dobiera się po pierwsze kolorem, a po drugie najlepiej Fordowski oryginał dedykowany do przekładni :D


Vulgar 27-01-2017 10:31

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Wymiana jest zalecana, autko stoi i czeka na wymianę płynu, obecny kolor to czarny stad chce wymienić

Abback 28-01-2017 06:13

Odp: fordowski olej do wspomagania z eBay
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 2736651)
Chyba piszesz jako teoretyk nie praktyk. Spróbuj odrożnić kolor oleju od wspomagania jak najczęściej jest on szary lub prawie czarny od przepracowania.
Do wspomagania można użyć np. Mobila ATF220, który również używany jest w skrzynkach automatycznych. Nie ma co przesadzac i kupować oleju fordowskiego. Do wymiany trzeba kupić 2 litry, zeby układ przepłukać.
Do skrzyń manualnych stosuje się inne oleje.

Jak dla mnie to kolega i może wlać tam wodę ... I masz rację, bo wolę być teoretykiem z doświadczeniem niż magikiem, który z za przeproszeniem gów** zrobi sportowe auto ....

Przerabiałem wiele razy jak i na sobie miałem okazję tego doświadczyć, że po przepłukaniu układu świeżym olejem po prostu na maglu puściły zimmeringi i do wymiany, a to już nie mały koszt się robi ... A puściły nie dla tego, że stare lub coś spartoliłem - po prostu stary olej był gęsty nie leciało, nowy rzadki no to przeleciało :D

A co do koloru kolego to jakbyś był bardziej ogarnięty to byś wiedział, że ów oleje mają różne parametry i temu ważne jest by zalać taki jaki był, bo przy zmianie koloru, a tym samym wartości może okazać się, że pompa zacznie wyć i ogólnie cały układ wspomagania będzie chodził gorzej niż przed wymianą :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.