Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Nagar na tłokach - jak się go pozbyć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187843)

daroo_00 13-08-2013 18:12

Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Po zdemontowaniu uszczelki pod głowicą moim oczom ukazał się taki obraz:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szczególnie na czwartym tłoku znajduje się duża ilość nagaru - w jaki sposób się go pozbyć?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

salom 13-08-2013 18:21

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Jeżeli robi to mechanik, to będzie wiedział jak, jeżeli robisz to sam, to usunięcie nagaru robi się skrobakiem, delikatnie aby nie narobić głębokich rys w aluminiowych tłokach.
Brązowy nagar na tłokach świadczy o dobrym spalaniu. Czarny że spala olej na tym cylindrze. Nagar waro usunąć.

mondeo70235 13-08-2013 20:52

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
skrobakiem nożykiem

daroo_00 13-08-2013 23:46

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
A czy taki objaw świadczy już o złym stanie pierścieni? Bo nie wiem czy sam dam radę się z tym uporać - tzn z ich wymianą jeśli byłaby taka konieczność :( i kolejne koszty... :(. Chyba, że nie ma jeszcze takiej potrzeby?

salom 14-08-2013 08:41

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Masz okazję dokładnie to zdjagnozować. Wystarczy pomierzyć średnicówką wyrobienia gładzi cylindrów. Wtedy porównanie wyników pomiarów z wartością nominalną średnicy cylindrów, dają odpowiedż o stanie silnika. Czy trzeba zakładać nowe pierścienie, czy komplety, tzn nowe pierścienie z tłokami, czy szlif cylindrów i nowe komplety. Jak już tyle jest rozebrane, to warto cos zrobić.

1olek 14-08-2013 08:50

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2059883)
tzn nowe pierścienie z tłokami, czy szlif cylindrów i nowe komplety

takich remontow juz sie nie robi, to nie te czasy, nie oplaca sie a czesto nie mozna zakupic nawet samych tlokow.

salom 14-08-2013 09:02

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Racja, jestem starej daty.

Ale opiszę jak rok temu, do mojego silnika, biorącego olej 1 litr na 100 kilometrów, zakupiłem w USA, nowe tłoki z pierścieniami, i na nieszlifowane cylindry, sam to włożyłem, uruchomiłem, i zaraz po uruchomieniu zmierzyłem ciśnienie w cylindrach. Miał, 13 do 14 atm. Teraz, po roku bezawaryjnej jazdy zmierzyłem cisnienie na zimnym silniku, ma 17 na drugim cylindrze, a na reszcie po 18 atm. Zrobiłem prawie 6 tys kilometrów. I teraz zachodzę w głowę, co może być powodem, że od jakiegoś miesiąca, zaczął mi pić olej, 1 litr na 300 kilometrów, przy takim ciśnieniu ???
Do tej pory brał 1 litr na 1000 km.

darmodziej 14-08-2013 09:40

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2059897)
co może być powodem, że od jakiegoś miesiąca, zaczął mi pić olej

Może bierze olej przez uszczelniacze trzonków zaworowych?

salom 14-08-2013 09:52

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Rok temu zakładałem nowe, i takiej ilości oleju chyba przez uszczelniacze nie weżmie, bo chyba wszystki sie nie uszkodziły.

darmodziej 14-08-2013 10:02

Odp: Nagar na tłokach - jak się go pozbyć
 
Kiedy miałem Poloneza, to przez uszczelniacze brał podobne ilości. Skoro już głowica jest zdjęta, to warto je sprawdzić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.