Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Usterka układu silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164881)

rymon83 02-09-2012 14:09

Usterka układu silnika.
 
Witam. Podczas jazdy zapala się usterka układu silnika, dwa razy zdarzyło się, że po zapaleniu się kontrolki silnik zgasł. Czasem jak przyśpieszam z niższych obrotów to silnik lekko szarpnie (tak jakby lekko się zamulił). Po za tym jak jak dodam gazu powyżej 3 - 3,5 tyś to trochę przy kopci (ale może to akurat normalne). Byłem z tym u znajomego mechanika, który sprawdził to komputerem i nic nie pokazało. Mówi że prawdopodobnie zawór EGR się zacina. Macie jakieś pomysły co to może być?

pit76 02-09-2012 14:46

Odp: Usterka układu silnika.
 
skoro zapaliła się kontrolka silnika to błąd musi być, egr raczej by nie zgasił silnika,szarpanie może być od niego.
Podłącz inny komp

rymon83 02-09-2012 15:59

Odp: Usterka układu silnika.
 
Mechanik najpierw sprawdził go swoim komputerem, a następnie komputerem znajomego (ponoć spec od fordów) który również nic nie pokazał. Wygląda na to że najlepiej będzie odwiedzić serwis (pewnie nieźle zedrą).
Kontrolka nie pali się cały cza tylko czasem się zapala. Raz silnik zgasł mi na postoju jak dodałem gazu do ok 3000obr. (wkręca się normalnie tylko obroty spadły do zera), drugi raz w czasie jazdy jak wcisnąłem sprzęgło.
I jeszcze jedno. Ostatnio zrobiłem trasę Białystok-Zakopane-Białystok (około 1200km) samochód spalił mi około 5,9l/100km, czy to nie za dużo?

bob3k24 23-12-2012 17:07

Odp: Usterka układu silnika.
 
Wczoraj wracalem focusem 1.6 benzyna z anglii i po bezproblemowym przejechaniu ok 1300 km z predkoscia max nie przekraczanaca 150-160 zaczela sie swiecic kontrolka silnika. Samochod dalej zachowywal sie normalnie tylko od czasu do czasu lekko jakby szarpnelo silnikiem lub sie przydusil Tak samo na wolnych obrotach.Jechalem dalej ze swiecaca kontrolka ok 100-200 km az zaczal tracic moc. Po wylaczeniu silnika kontrolka znikla i bylo ok do czasu jak silnik nie wszedl na obroty ok 4-5k i predkosci powyzej ok 140km. Po ponownym uruchomieniu silnika i jechaniu max 130km/h przez kolejne ok 500 km nie bylo zadnego problemu. Czy ma ktos jakies sugestie czy porady? Mam niewiele czasu przed powrotem i jeszcze swiateczno noworoczny czas. Takze prosze o pomoc. Dzieki z gory i sorki za dlugi post.

PiotKr 24-12-2012 14:34

Odp: Usterka układu silnika.
 
U mnie inaczej. Wsiadam do samochodu i raz na czas (1-2 na miesiąc) nie pozwala odpalić. Wyświetla komunikat "usterka układu silnika ", a za jakiś czas odpalam bez problemu i jadę dalej:shock: Żadna kontrolka się nie świeci, komputer (2 szt) nie wykazuje żadnych błędów. Zaczyna mnie to wkurzać bo nigdy nie wiadomo czy dziś chodzę pieszo. Silnik benzyna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.