Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38050)

maciek-opl 14-02-2008 12:03

Za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie
 
Witam!!!! PROBLEM MAM DALEJ,byłem u dwóch mechaników i nic!! Komputer błędów nie pokazuje,a jeżdzi się jak po lodzie gdy jest mokro.
Może ktoś z was miał też taki problem mianowicie przy hamowaniu za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie ,hamując na suchej nawierzchni mam wrażenie jakbym chamował na śliskiej poprostu czuć pod nogą mocne uderzenia pedała hamulca.
Wcześniej ABS wlaczał sie wyrażnie jak było ślisko lub było bardzo mocne hamowanie.
Co to może być
Proszę o rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z góry wielkie dzieki.
FORD FOCUS 1.6 2002r.

zietek 15-02-2008 11:00

Re: UKŁAD HAMULCOWY ABS
 
Prawdopodobnie któryś z czujników daje jałszywy sygnał. Spróbuj je sprawdzić, a jak to było już na forum.

Dinar 15-02-2008 11:07

Re: UKŁAD HAMULCOWY ABS
 
Trzeci raz piszesz a nie czytasz poprzednich-pisał moderator Pinki
żebyś uzupełnił profil i o jakie auto chodzi,a ty dalej swoje.

maciek-opl 15-12-2008 19:38

Re: UKŁAD HAMULCOWY ABS
 
[quote="Dinar"]Trzeci raz piszesz a nie czytasz poprzednich-pisał moderator Pinki
żebyś uzupełnił profil i o jakie auto chodzi,a ty dalej swoje.[/quo

A ty zamiast mi pomóc odpowiedzieć na pytanie,to mnie opie........... byłem jeszcze początkującym
ale może teraz mi pomożesz z góry dzięki

Witam!!! DOTYCZY FOCUSA 1.6 KOMBI 2002
Mam od dłuższego czasu problem z hamulcami.
Mianowicie jeżeli jest trochę mokro podczas hamowania przy małej nawet prędkości samochód zachowuje się jak na lodzie.Włącza się abs i jest mocny nieprzyjemny zgrzyt i auto płynie.Wcześniej tego nie miałem ,nie jest to zwyczajne działanie abs-ów ponieważ jeżdzilem już kilkoma autami z abs-em i tego niebyło.
Kontrolka od abs-ów nie świeci ,na komputerze niema żadnych błędów,klocki były wymiieniane bo myślałem że to właśnie przez nie, a tu dalej klopot.
RATUJCIE zanim będe musiał udać sie do serwisu Forda.

Mik2000 23-05-2016 01:53

Odp: UKŁAD HAMULCOWY ABS
 
Mam podobny problem.
Podczas delikatnego hamowania albo hamowanie ze skrętem włacza sie abs. Na komputerze nie widac błedów. Koła maja niewielkie odchyły prędkości około 1km/h - do 2 km/h i nie sposób znaleźć by jedno bardziej odbiegało.
Wyjęte wszystkie czujniki i przedmuchane sprężonym powietrzem. Tak samo piasta. Wsadzona końcówka kompresora do niej i przedmuchanie przez otwór od wyjętego czujnika.
Pewnie łapie jakieś zakłócenia czy błędy. Pytanie jak stwierdzić które to koło. Nie świeci się kontrolka abs czyli sygnały idą dobre. Po odłączeniu czujnika dopiero się zapala.
Ma ktos pomysł jak dojść które to koło. Podczas właczania się abs znosi mnie na prawo czyli popuszczane sa lewe koła.
Ujawnia sie problem raz na 30 hamowań im dłuzej się jedzie tym częstotliwosć wzrasta

K@mix 23-05-2016 23:05

Odp: Za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie
 
Do wyczyszczenia pędzelkiem a nie sprężonym powietrzem wszystkie pierścienie na piastach od ABS. Któryś ma jakiś syf i w momencie hamowania bark odczytu z czujnika sygnalizuje jakby koło było zatrzymane co skutkuje tym, że załącza wam się ABS. Przerabiałem to w swoim mk2.

1floyd 23-05-2016 23:42

Odp: Za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie
 
Z tego co kojarzę to w mk 1 są magnesy zamocowane na łożyskach kół. Czujnik impulsy odbiera impulsy magnetyczne. Dmuchanie raczej nic nie da. Raczej stawiałbym na któryś z czujników. Może wymieniałeś ostatnio łożyska kół? Znam przypadek że zostało odwrotnie zabudowane łożysko koła. Też był cyrk z ABS-em.

Mik2000 30-05-2016 22:03

Odp: Za szybko włacza się abs i jest mocne zgrzytanie
 
Nie wymieniałem nic jeszcze. Jedynie przednie półosie byly wymieniane. Problem pojawił się juz dawno jadnak nasilał się z czasem od zeszłego lata. Myślałem ze to stary płyn hamulcowy. Jednak po wymianie nic sie nie zmieniło.
Zakupiłem właśnie czujnik i gdy będzie okazja zostanie wymieniony. Dokładnie lewy tył chce wymienić. Wygląda on na najbardziej zaniedbany.
Mam nadzieje ze trafię. Potem zacznę czyścić pędzelkiem piastę i to łożysko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.