Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144674)

misiek 23-11-2011 20:54

TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Witajcie,

sprawa gardlowa. KTos ma, zna, moze polecic punkt w ktorym regeneruja wtryski lub sprzedaja takie po regeneracji ? Pytam o sprawdzone miejsca a nie wynik wyszukiwania z googli.

Maloopalony 24-11-2011 00:27

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Misiek..tam gdzie serwisuje Honde pracuje chłopak co troszke życia spędził w ASO..widziałem jak ostatnio robił "przelewówke" w TDCI mk4 i potem regenerował ..ale czy robił to on sam czy kumuś to zlecił zapytam w piątek.
pzdr

FORDAL 01-01-2012 21:25

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Serwus, właśnie w sylwestra miałem niemiłą przyjemność wyłożyć kasę na taką regenerację- sylwester więc był mizerny.
Na naprawę byłem przygotowany wcześniej ale od złożenia zamówienia na części minęło półtora mc. Gość mówił że mógł by mi od razu zregenerować na chinolach ale to nie ma sensu. Ta hydraulika pochodziła (podobno) Włoch z Delphi, jak twierdził jest teraz problem ze strony fabryki bo specjalnie wstrzymuje sprzedaż (w tym wtryski do reno dci),ponieważ chcż sprzedawać kompletne wtryskiwacze, koszt 1100 za szt.
Ja mam kompletną regenerację ( cala hydraulika) za 600 zł za szt.+ robocizna za 4szt 100zł. Gwarancja roczna, na razie zrobiłem niewiele kilometrów ale mogę stwierdzić że jest trochę głośniejszy ( bo podobno nowa hydraulika, mam wlać na bak pół litra mixolu), po za tym to moc jak przedtem, raczej ok.
Ciekaw jestem jakie są koszty kompletnej regeneracji w innych warsztatach, mechanik mi mówił abym sprawdził że niby u nich niewygórowana cena.
Acha wcześniej robiłem diagnozę u nich i na wykresi e wyszło że wszystkie są kiepskiej sprawności, przelewają. Auto po prostu mocno kopciło na zagrzanym silniku a 3 tys. to nie przekraczałem.
Firma to Diesel- Serwis z Zasani- Małopolska:wink:

chivas69 05-01-2012 10:24

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Witam
Na kombatantów NH czyszczą promocyjnie wtryski. Może to pomoże. Ja w swoim czyściłem i jest ok. Miłe i super chłopaki tam serwisują.

zabieniecpl 05-01-2012 15:03

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Witam
Ja też miałem przygode pod koniec zeszłego roku z wtryskami.
Polecony mechanik, któremu oddałem samochód wyraźnie był kiepski ponieważ po zregenerowaniu owszem auto odpala jeżdzi ale... no własnie słychać stukanie jendego wtryskiwacza auto kopci przy zmianie biegu i dodawaniu gazu(nie jest to chmura ale nie powinien wcale kopcić) i co najważniejsze nie ma przyśpieszenia takiego jak przedtem. Ma mi je poprawiać, z tego co mi wiadomo to nie załozyli nowych głowek rozpylających i zakodowali wtryskiwacze po staremu(po oznaczeniach) a nie wg. nowych ustawień po regeneracji.
Co do regeneracji wtryskow to ja polecam abyś sam wysłał je do którejś z firm, a nie poprzez warsztat(warsztat bedzie chciał przyciąć ile wlezie - no chyba że masz kogoś na prawde zaufanego), kolega regenerował u Żwolińskiego-450 zł za sztuke i jest zadowolony. Ja płaciłem niby 550 i jest lipa ale jak juz pisałem mechanik kiczowaty i tyle. Przy takich awariach jak w/w wtryski czy dwumas(ten mój śmieszny mechanik za komplet dwumas plus sprzzęgło za części krzyknał 2300 - na allegro znalazłem za 1300 to samo LUK) najlepiej poszukać części samemu bo na prawde można sporo zaoszczędzić. Ewentualnie moze poszukaj jakiś dobrych używek, takie też podobno sie trafiaja.
pozdrawiam

steell 05-01-2012 15:51

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Cytat:

Napisał zabieniecpl (Post 1761382)
auto kopci przy zmianie biegu i dodawaniu gazu(nie jest to chmura ale nie powinien wcale kopcić)

a kto kolędze naopowiadał że wcale dymu nie będzie?

zabieniecpl 05-01-2012 17:37

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Hmm
Nikt nie obiecywał ale kopci po regeneracja a przed wcale a wcale, to mnie zastanawia, do tego ten spadek mocy jest nie do przyjęcia.

heko 06-01-2012 00:26

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
regeneracja wtrysków to lekka loteria, delphi dostarcza części jak chce, ostatnio wcale nie było zaworków, albo po wielkich trudach można było je kupić po 500zł...a standardowo oryginały kosztowały min. 250zł...do tego w Fordach zazwyczaj należy wymienić końcówki wtrysków, a to następne min 250zł...reasumując, porządna regeneracja to...minimum 500zł, za części, no i jakaś robocizna, bo nikt nie będzie używał maszyn za setki tys. zł. nie kasując za to, chyba że poskłada wtryski wymyte w myjce ultradźwiękowej i nawet ich nie sprawdzi...nawet prawidłowo złożony wtrysk, potrafi wywalić jakieś usterki na maszynie, i trzeba zabawę powtórzyć
...reasumując, nikt nie zrobi tego kompleksowo za mniej niż 600zł. chyba że połowicznie albo na zamiennikach, ale jeszcze nikt nie wyprodukował dobrego zamiennika Delphi :(
...co do kodowania wtryskiwaczy, odpowiada to tylko za pracę na wolnych obrotach i bez obciążenia, jesli auto kopci albo nie rozwija mocy, nic nie pomoże

zabieniecpl 06-01-2012 11:41

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Czyli 550 za regeneracje po niby sporych rabatach to mało?;-) :027: ile więc kosztuje nowy wtrysk do mojego auta?

zabieniecpl 06-01-2012 11:49

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Resumując w moim przypadku co teraz polecilibyście zrobić? Najgorsze jest to stukanie jednego z wtrysków. W moich wtryskach jak sie dowiedzialem nie były wymienione koncówki (głowki) i zaprogramowano je po kodach, które na nich są


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.