Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 2.8 VR - budowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85658)

hexe 09-12-2009 12:56

Odp: Ile Wam Pali?
 
Bo Ty masz pokrywę Fordowską a ja VW :-D I stąd różnica w wyglądzie. Natomiast silniki sa jak najbardziej takie same i jak najbardziej DOHC bo się właśnie przez wrodzoną ciekawość podpytałem :-D

subratri 09-12-2009 13:01

Odp: Ile Wam Pali?
 
no dobra to Ty masz DOHC chyba,ze zmienisz źródło informacji na wiarygodne.


dodano:

Chyba, że faktycznie oznaczenie xOHC odnosi się tylko i wyłącznie do budowe głowicy która w naszych VRach jest wspólna dla 6 cylindrów.

Jednak ze względu na istotę silników DOHC nie nazwał bym tego silnika w ten sposób bo zawory dolotowe i wydechowe napędzane są jednym wałkiem

hexe 09-12-2009 13:07

Odp: Ile Wam Pali?
 
Pytałem w serwisie VW. Mam nadzieję że wiedzą co mówią ??
Zresztą właśnie czytam opis silnika i skoro są dwa łańcuchy rozrządu to są i dwa wałki prawda??

subratri 09-12-2009 13:08

Odp: Ile Wam Pali?
 
j/w

Przemek_PC 09-12-2009 13:26

Odp: 2.8 VR - budowa
 
W wikipedii jest błąd, nie chodzi o rzędy cylindrów tylko zaworów. W moim 2,3 jest jeden rząd cylindrów ale dwa rzędy zaworów (ssące i wydechowe) i dwa wałki rozrządu po jednym na każdy rząd zaworów (a nie cylindrów jak ktoś to napisał w wikipedii).

piotr14758 09-12-2009 13:27

Odp: Ile Wam Pali?
 
Cytat:

Napisał hexe (Post 1306866)
Zresztą właśnie czytam opis silnika i skoro są dwa łańcuchy rozrządu to są i dwa wałki prawda??

Te dwa wałki napędza jeden łańcuch. Drugi jest pośredniczący. W tym przypadku to stwierdzenie się nie sprawdza.

Goliaty2 09-12-2009 13:27

Odp: 2.8 VR - budowa
 
Tu jest dobry wątek i fajne zdjęcia :-D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jest w ogóle ciekawy silnik, dyskusyjne czy to jest V :) Wygląda jak rozjechane R6 :P

D245 10-12-2009 08:34

Odp: 2.8 VR - budowa
 
Dohc to tylko opis ile jest walkow w glowicy- z formalnego punktu widzenia wszystko sie zgadza - w vr6 jest jedna glowica z 2 walkami na 6 cyl nie jak w normalnej v6 2 glowice , stad tez napis dohc na pokrywie silnika w vw
(taka marketingowa zagrywka pod nieswiadomych klientow)
Tak wiec nie zawsze dohc=16 zaworow , zreszta sa tez sytuacje odwrotne ostatnie zaprojektowane przez opla (bo teraz bierze silniki konstrukcji fiata) w drugiej polowie lat 90 diesle 2.0 i 2.2 mialy 16 zaworow i jeden walek rozrzadu - kazda krzywka na walku obslugiwala dwa zawory.

hexe 10-12-2009 10:38

Odp: 2.8 VR - budowa
 
Cytat:

Napisał Goliaty2 (Post 1306889)
Tu jest dobry wątek i fajne zdjęcia :-D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jest w ogóle ciekawy silnik, dyskusyjne czy to jest V :) Wygląda jak rozjechane R6 :P

Zdjęcia super. Żeby to jeszcze było w ludzkim języku :D

subratri 10-12-2009 10:53

Odp: 2.8 VR - budowa
 
silnik jest mało dyskusyjny bo za silnik w układzie V uważa się układ cylindrów rozchylonych o co najmniej 15 stopni (o ile mnie pamięć nie zawodzi), 2,8 powstał na bazie jakiejś włoskiej konstrukcji (lancia czy alfa) która miała kąt rozwarcia 15 stopni, tutaj został zmniejszony do chyba 10,5 (ale nie mam pewności) więc jest to właściwie silnik rzędowy i w żadnym wypadku nie można go nazwać DOHC.
jeśli kotoś ma info na temat tych kątów to niech może mnie poprawi :D żeby zamieszania nie wprowadzać :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.