Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zbierający się śnieg pod progiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118219)

Daro26 26-12-2010 21:54

Zbierający się śnieg pod progiem
 
Zastanawiam się czy u Was też tak mocno zbiera się śnieg po progiem za przednimi oponami? U mnie jest to bardzo uciążliwe, wystarczy że przejadę się trochę po zaśnieżonej drodze, a gromadzi się bardzo dużo śniegu. Ciężko to usunąć, a nie jeździ się z tym zbyt przyjemnie. Macie na to jakiś sposób, może montaż chlapaczy eliminuje zbierania się śniegu?

konradwan 26-12-2010 22:07

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Mam identycznie, po prostu raz dziennie kopię w tą część karoserii, śnieg odpada.

Cytat:

Napisał Daro26 (Post 1565395)
nie jeździ się z tym zbyt przyjemnie

Naprawdę odczuwasz jakąś różnicę? :)

Daro26 26-12-2010 22:21

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Przy wybojach na drodze uderzam tym nawisem w jezdnię, w środku robi to sporo hałasu.

adriaan1989 03-01-2011 00:47

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Ja miałem przez takie coś niemiłą niespodziankę... Zjeżdżałem z krawężnika, niedużego, jakieś 20cm, zachaczyłem tym nawisem w ten krawężnik.
Odpadł cały nawis, wraz ze sporym kawałkiem lakieru, podkładu... do samej blachy pociągnęło.

Damian 03-01-2011 09:10

Re: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Tak, zbiera się również... chlapacze delikatnie pomagają ale ogólnie rewelacji nie ma.
Wydaje mi się, że większość aut tak ma spoglądając po parkingach.

A jak komuś przy okazji odpada lakier i to do gołej blachy to sam sobie może odpowiedzieć co tam mogło być wcześniej robione.

trociu 03-01-2011 12:45

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Zbiera się, ale to dla większości samochodów tak jest. Ja wrzuciłem za przednie siedzenie młotek, i na postoju zbijam to, co się nazbierało. Trzeba tylko uważać, aby nie popukać po karoserii.

overloaded26 03-01-2011 15:16

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
albo nie jezdzic w zime:)

Chaber21 04-01-2011 05:19

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Ja z tym nic nie robię po jakimś czasie samo odpada, omijam tylko wysokie krawężniki . A zauważyłem że zbiera się dużo szybciej jak jeździsz ostro i często zrywasz. ale jak byś nie jeździł i tak po jakimś czasie nazbierasz tego. Pozdro.

Ramzik 04-01-2011 10:07

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Tak to jest, że śnieg się zbiera i nic na to nie poradzimy - to nic ciezwykłego - prawa fizyki. Jedyny sposób to przy wysiadaniu z auta opukać ten śnieg - odpadnie i problem z głowy.

benny86 04-01-2011 10:35

Odp: Zbierający się śnieg pod progiem
 
Ja parkuję pod blokiem w miejscu, gdzie do budynka prowadzona jest pod ziemią instalacja do centralnego ogrzewania - chodnik w tym miejscu w ogóle nie zamarza,a śnieg z kół topnieje dość szybko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.