Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Rdza w focusach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78208)

rustin 07-09-2009 16:22

Rdza w focusach
 
Można powiedzieć że zdecydowałem się juz na focusa tddi mimo wszystko na pb mnie nie stać chociaż robię tylko 15tys rocznie,a lpg różne ma opinie w focusach.Tylko powiedzcie mi jak to jest z tymi blachami?bardzo je rdza bierze?Jak się wasze foki trzymaja?

pawello99 07-09-2009 16:54

Odp: Rdza w focusach
 
Było o tym sporo!
Ale powiem Ci tyle DOBRA BLACHA TO JĄ RDZA JE!
- przed zakupem oglądnij dokładnie dolne krawędzie drzwi, tylną klapę, maskę przednią od spodu, tylne nadkola, progi (czyli prawie wszystko)
- dobrze by było jakbyś znalazł egzemplarz z corocznymi przeglądami blacharskimi robionymi w ASO (mi się nie udało)
- poza rdzą to porządne autko
Pozdrawiam!

Hetfield 07-09-2009 16:58

Odp: Rdza w focusach
 
Ostatnio coś mnie obudziło o 3 w nocy.Wychodze przed dom, patrzę a tam rdza żre mojego focusa.Poszczułem psem i na razie jest spokój.Nadgryzła klapę i tylne lewe drzwi.Podejrzewam, że powróci kolejnej nocy.Pozdro.

rustin 07-09-2009 17:03

Odp: Rdza w focusach
 
mam dużego psa :) a jak z progami? mocowaniem tylnego zderzaka?dzieki za odpowiedzi,prosze o wypowiedzenie sie wszystkich taka mala ankieta :) chcialbym kupic go min na 5 lat i zeby blach nie robic ale to chyba nie mozliwe.

heon 07-09-2009 18:37

Odp: Rdza w focusach
 
Ja kupiłem swojego focusa w 2004 roku wiec miał niespełna rok przypilnowałem przeglądów i narzazie mnie rdza nie martwi bo mam 12 letnią gwarancje niestety rdza nie obejmuje mi maski i przednich błotników po po dzwonku były malowane. I niestety już w rok po wypadku zaczęło zżerać ranty maski od spodu mój błąd kupiłem chiński zamiennik a do tego dupowaty lakiernik słabo ją zabezpieczył mimo ze teraz poznałam trochę fachu i skompletowałem sprzęt nie robię tego poczekam aż zeżre do końca a potem kupie maskę oryginalną z rozbitka ok 200-300 zł i ją tylko przemaluje, o dziwo również chińskie zmieniki przednich błotników jeszcze się trzymają. Już 2 lata prawie. Co do znalezienia egzemplarza z podbitymi przeglądami jest bardzo ciężko bo lidzie albo nie wiedzą ze na blachy jest 12 lat albo nie wiedza ze warunkiem utrzymania gwarancji jest coroczny przegląd za 50 zł.

Daro26 07-09-2009 19:23

Odp: Rdza w focusach
 
Z kolei ja mam problem z rdzewiejącym oryginalnym hakiem. Wygląda to powiem szczerze nieciekawie. Może któryś z kolegów ma pomysł co można z tym zrobić?

Damiano16 07-09-2009 19:30

Odp: Rdza w focusach
 
a ja mam foke ... i zadnej zadnej rdzy nia mam, a obejrzalem kazdy najmniejszy szczegol w autku

jazon 07-09-2009 22:32

Odp: Rdza w focusach
 
W mojej "foczce" rdza delikatnie dobiera się do dolnych krawędzi tylnych drzwi. Reszta jest w porządku. :DDD

Andrzej_G 08-09-2009 09:19

Odp: Rdza w focusach
 
U mnie już były robione - dolny róg przednich drzwi. To było rok temu. W tym roku po przeglądzie stwierdzono, że jest OK, ale gostek powiedział, że znowu te same drzwi za rok na bank będą do roboty znowu - chyba coś spieprzyli - no ale jeszcze mam trochę gwarancji :-)

persi 08-09-2009 14:37

Odp: Rdza w focusach
 
Zawsze można zakonserwować auto ;) Ja tak zrobiłem wszystko elegancko wygląda, a koszt tego jest nie wielki bo dałem 400 zł czy cos koło tego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.