Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129385)

berek1903 25-04-2011 18:14

jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
Witam jak mozecie podajcie mi info jak spawdzic wtryski ewentualnie jakies foto:) pozdrawiam

SrebnaStrzała 25-04-2011 18:41

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
Możesz sobie zrobić tylko próbę przelewową ale to generalnie tylko sprawdzi zaworek a końcówka jak i sterowanie nie zostanie w ten sposób sprawdzone.
Myślisz że zastąpisz maszynę za paręnaście tysięcy paroma złotówkami ?

piorkum 25-04-2011 18:41

test przelewowy poszukaj na forum jest poza tym to bardzo porsta procedrua ;)

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1644311)
Możesz sobie zrobić tylko próbę przelewową ale to generalnie tylko sprawdzi zaworek a końcówka jak i sterowanie nie zostanie w ten sposób sprawdzone.
Myślisz że zastąpisz maszynę za paręnaście tysięcy paroma złotówkami ?

zaworek zwykle siada najwczesniej ;) wiec i moze w miare trefna diagnoze wtepna postawic g:)

djmatheo 25-04-2011 19:29

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
Podobno w TDDI wtryskami nie trzeba sie ze tak powiem martwic bo one dluzej dzialaja czy sa mniej zawodne jak w TDCI - tek mi przynajmniej kiedys mechanik powiedzial.

piorkum 26-04-2011 08:57

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
a no fakt nawet nie zobaczylem ze to tddi no ale skoro ma duzy przebieg moze je sprawdzic

Luk@s 27-04-2011 06:37

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
W TDDI nie robi się próby przelewowej, to nie TDCI. berek1903 co Ci się dzieje, że chcesz je sprawdzać? W TDDI wtryski to raczej dożywotnia część, więc jeżeli jest coś nie tak zacznij od innych rzeczy.

berek1903 27-04-2011 06:52

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
to mi sie dzieje ze jak silnik pracuje na swoich obrotach (800obr/min) to jest tak ze poprostu silnik przydławia,szarpnie go i nadal chodzi jak w zegarku

berek1903 27-04-2011 21:36

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
poprostu odpale dziada chodzi elegancko rowniutko i potem przydławi go i spowrotem elegancko jest to strasznie wkurzajace bo wrazenie jakby autko miało za chwile stanac , niewiem wymienie pierwsze filtr paliwa bo tam niestety ale weze sa na złączki plastikowe i moze łapie gdzies lewego powietrza ewentualnie wywale złączki i zrobie tradycyjnie nasuwane przewody na filtr i scisne opaska jak myslicie było by??

Sesek 02-05-2011 10:40

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
witam. Ja posiadam TDDI 2001r i mam taki problem. Na zimnym silniku gdy go odpalam po jakies minucie chodzenia na wolnych obrotach zaczynaja one przez chwile falowac miedzy 800 a 1200. Co moze byc tego przyczyna?? Nadmienie ze w pod koniec listopada wymienialem dwumase i sprzeglo, wszystkie filtry i oleje, świece byly sprawdzane sa ok. Od tej wymiany zrobilem nie cale 6 tyś km. Czy wiecie moze jak rozwiazac ten problem lub gdzie w ogole zaczac szukac przyczyny? Chcialem zrobic probe przelewowa ale piszecie tu ze w TDDI sie jej nie robi.

jurek1306 02-05-2011 15:05

Odp: jak sprawdzic kondycje wtrysków w domu
 
mój tddi po odpaleniu apali od kopa zaczyna przerywać jak by na moment gasł i w tym momęcie pojawia się szaro-niebieski dymek po minucie wraca wszystko do normy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.