Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czujniki parkowania a hak (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248074)

FRED85 24-07-2016 00:27

Czujniki parkowania a hak
 
Witam. Mam takie pytanie czy ktoś montował czujniki parkowanie posiadając hak? Chodzi o to czy po zamontowaniu czujników nie piszczą cały czas bo "widzą" hak. pytam bo przymierzam się do montażu a nie chciałbym mieć takiego problemu jak ojciec że musi ściągać hak(ma na szczęście automat) bo inaczej mu cały czas piszczy ze jest przeszkoda. pozdrawiam.

bartixr 24-07-2016 16:02

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Albo zaawansowane czujniki zamontuj, które po podłączeniu w gniazdo wyłączają się.
Albo wyłącznik zasilania parktronika (najprostsze i najlepsze)

Albo nie martwić się tym wogóle (jak u mnie :) ) nie piszczy ciągłym bo przyczepka jest dość daleko, a główka mocująca też na czujniki nie wpływa, żeby piszczały ciągłym.

Cougar 25-07-2016 08:03

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Cytat:

Napisał FRED85 (Post 2631430)
Witam. Mam takie pytanie czy ktoś montował czujniki parkowanie posiadając hak? Chodzi o to czy po zamontowaniu czujników nie piszczą cały czas bo "widzą" hak. pytam bo przymierzam się do montażu a nie chciałbym mieć takiego problemu jak ojciec że musi ściągać hak(ma na szczęście automat) bo inaczej mu cały czas piszczy ze jest przeszkoda. pozdrawiam.

Ja jak montowałem to miałem zamysł aby dorobić sterowanie, które po podpięciu wtyki do gniazda rozłączałoby czujniki, ale stwierdziłem, że nie ma sensu i założyłem zwykły przełącznik na zasilaniu do centralki czujników i jest ok. a do tego prosto i tanio.

1Jarko 25-07-2016 12:29

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Witaj. Ja mam czujniki i dopinany hak Westfalia. Przy zamocowanym haku czujniki są nieaktywne. Po odpięciu działają normalnie.

FRED85 25-07-2016 21:54

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Ja mam nie oryginalny hak (sam montowałem). Nie chodzi mi o to że będzie piszczeć jak będzie przyczepa podpięta to nie problem, tylko czy będą widziały hak jako przeszkodę (główka jest przykręcana i bez cięcia zderzaka)

Jarek G. 25-07-2016 22:27

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Nie.

czestero 25-08-2016 08:20

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Jak nie jak tak.

Być może FRED85 jest w lepszej sytuacji bo może sam ustawić pozycje czujek ale czy aż tak żeby nie widziały haka ? tego nie wiem.

Sam mam tak jak 1Jarko oryginalne czujki i hak westfalii z pod bagażnika (sciągany). Kiedy tylko jest założony czujki go widza i piszczą. Ale ford tez z jakiegoś powodu montował przełącznik w kabinie do wyłączania czujek.

Jarek G. 26-08-2016 17:34

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
Ja też mam hak. Cały czas podpięty. Czujniki milczą.

KRISSGALAXY 28-08-2016 11:00

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
2 załącznik(i)
Hak z hak-pol bez ciecia zderzaka , oryginalny parktronic go nie widzi , hak zamontowany samodzielnie , troszke wkurza jak cos sie wrzuci na ogonek ale jest ok . Z uwagi na fakt ze przy zaladunku brudzi sie spodnie o kule , a zainteresowanie oryginalnymi oslonami kuli ( kradzieze ) zastosowana pokrywka od bitej smietany ... :)

zdroyek 29-08-2016 08:56

Odp: Czujniki parkowania a hak.
 
zapytam tych którzy montowali samodzielnie hak - jak zdjąć ta listwę chromowaną w bagazniku ? rozumiem ze przed montażem haka trzeba to zrobić bo są tam jakies mocowania zderzaka ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.