Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jaki olej do foki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44157)

tazman 17-05-2008 20:37

Jaki olej do foki
 
jaki olej powinienem zastosować do foki 1.8TDDI mechanik skłania mnie do 15W40, a czy czasem nie powinienem się zaopatrzyć w 5W 40 ?
Proszę o pilna odpowiedź.

Dinar 17-05-2008 21:07

Re: Jaki olej do foki
 
Tylko nie 15w40,to mineralne,każdy taki jak 5w30 ford,10w40 półsyntetyki marka dowolna.

dziab 17-05-2008 21:35

Re: Jaki olej do foki
 
..jaki masz olej teraz? ..15W-40 napewno sobie odpusc

tazman 18-05-2008 06:31

Re: Jaki olej do foki
 
Właśnie nie wiem jaki jest obecnie gdyż auto dopiero co nabyłem od naszego zachodniego sąsiada (Niemca) nie spytawszy o tę właśnie kwestię. Druga sprawa to jaką ilość mam wlać ?

ddzilins 18-05-2008 09:21

Re: Jaki olej do foki
 
Tak jak pisał Dinar zalej jakiś półsyntetyk. A co do ilości do wg instrukcji z filtrem wchodzi 5,6 litra.

Hildegard 18-05-2008 12:19

Re: Jaki olej do foki
 
Cytat:

Napisał tazman
Druga sprawa to jaką ilość mam wlać ?

Ja zmienilem teraz olej na fordowski 5w4o - Formula S/SD kosztuje 159 zl za 5 L. i jest to polsyntetyk ,ty mozesz zalac tez Ford Formula E 5w-30 ,5 L kosztuje 89zl w sklepie internetowym w ktorym ja kupuje i jestem b.zadowolony ,oni pisza ze to tez polsyntetyk ale na opakowaniu takiej informacji juz nie ma, i roznica w cenie miedzy dwoma polsyntetykami jest zbyt duza zeby moglo sie to zgadzac.
Jezeli spuscisz dobrze stary olej (musi byc cieply) to wejdzie tobie dokladnie 5 L., (z nowym filtrem oleju) dodatkowo potrzebujesz 1 L na ewentualne dolewki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tazman 18-05-2008 13:45

Re: Jaki olej do foki
 
dzieki serdecznie , właśnie zastanawiałem się nad tym zakupem.

dziab 18-05-2008 19:49

Re: Jaki olej do foki
 
Cytat:

Napisał Hildegard
Cytat:

Napisał tazman
Druga sprawa to jaką ilość mam wlać ?

Ja zmienilem teraz olej na fordowski 5w4o - Formula S/SD kosztuje 159 zl za 5 L. i jest to polsyntetyk ,ty mozesz zalac tez Ford Formula E 5w-30 ,5 L kosztuje 89zl w sklepie internetowym w ktorym ja kupuje i jestem b.zadowolony ,oni pisza ze to tez polsyntetyk ale na opakowaniu takiej informacji juz nie ma, i roznica w cenie miedzy dwoma polsyntetykami jest zbyt duza zeby moglo sie to zgadzac.
Jezeli spuscisz dobrze stary olej (musi byc cieply) to wejdzie tobie dokladnie 5 L., (z nowym filtrem oleju) dodatkowo potrzebujesz 1 L na ewentualne dolewki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

..5W-40 to olej syntetyczny

ufowroc 18-05-2008 21:23

Re: Jaki olej do foki
 
Lej dobrego półsyntetyka, wątpię żeby ktoś w Niemczech w minerała się bawił

Hildegard 19-05-2008 18:24

Re: Jaki olej do foki
 
Cytat:

Napisał dziab

..5W-40 to olej syntetyczny

Ten olej ,ktory ja kupilem w sklepie internetowym REDFORD 5W40 fordowski jest tam opisany jako pelny syntetyk i z ta mysla tez go kupilem (chcialem fullsyntetyk) ,jak juz ten olej dostalem to zaczalem czytac co tam na tym pojemniku pisze, wiec po niemiecku pisze ,ze jest to olej Teilsynthetisch co tlumaczac na Polski znaczy tyle co czesciowo-syntetyczny, u nas sie mowi polsyntetyk.Gdyby byl to pelny syntetyk pisaloby Vollsynthetisch.Po Polsku jest informacja,ze jest to olej produkowany w technologii syntetycznej bla,bla. Nie zmienia to faktu, ze raczej jest to dobry olej i zobacze jeszcze jakie jest po paru tysiacach zuzycie paliwa,oleju i nastepnym razem chyba go znowuz tam kupie, bo towar maja orginalny i "swiezy".
Tak dla informacji czytalem co pisza na slynnym oleju formula E 5W30
wiec tam nie ma zadnej informacji czy to polsyntetyk czy mineral wiec ??!!!,kazdy kto go leje niech mysli co chce
:566:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.