Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Lusterko zewnętrzne-demontaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179853)

Andrzej37s 09-04-2013 18:38

Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Witam.Czy ma ktoś instrukcje jak zdemontować lusterko od strony kierowcy i niczego nie zdemolować?

digitgreg 09-04-2013 20:13

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Wkład lusterka trzyma się na zatrzaskach po bokach czyli po prawej i lewej stronie wkładu.
Od góry i od dołu wkład jest wolny od zatrzasków.
Jeśli chodzi o całe lusterko to niestety chyba musisz zdemontować plastik od wewnętrznej strony i jeszcze pozostaje sterowanie (linka lub elektryka)
ale tego nie podpowiem.

Andrzej37s 10-04-2013 06:45

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
mnie właśnie chodzi o wnętrze samochodu, muszę odkręcić całe lusterko i nie chce uszkodzić plastików.

wrzoch 10-04-2013 18:57

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Jak tylko zdejmiesz osłonę w której siedzi piszczek, to wszystko się wyjaśni.
Ta osłonka czasami przyklejona jest taśmą dwustronną taką piankową także może się wydawać, że mocno siedzi. Pozostałe mocowania, to plastikowe tulejki na wcisk. Pod spodem śruba na klucz 10 albo 13 na dole i wkręt u góry. Przy odkręcaniu wkręta warto trzymać lusterko od zewnątrz, bo ten zaczep może się ułamać. Zanim odkręcisz lusterko warto rozpiąć wtyczkę elektryki (jak masz elektryczne) nie wiem jak to wygląda przy pełnym manualu.

Andrzej37s 12-04-2013 06:36

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Dzięki za pomoc, poszło jak po maśle.:)

gamzur 06-02-2016 20:40

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Cytat:

Napisał Andrzej37s (Post 1994553)
Dzięki za pomoc, poszło jak po maśle.:)

U mnie dzisiaj poszło jak po maśle ale wyrwanie całego lusterka z listwą przez gostka który się wpasował na trzeciego. I tu moje pytanie, czy lusterka ze starszych wersji Forda C-Maxa będą pasowały do mojego z 2008r? Lusterko bez kierunku.

c-matix 06-02-2016 21:47

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Musisz sprawdzić czy miałeś takie poszerzane na wysokość bo poliftowe miały dwa rodzaje wielkości szkieł i stelarza. Osłona pasuje w zależności czy posiadasz migacz czy nie.

gamzur 07-02-2016 10:13

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2531482)
Musisz sprawdzić czy miałeś takie poszerzane na wysokość bo poliftowe miały dwa rodzaje wielkości szkieł i stelarza. Osłona pasuje w zależności czy posiadasz migacz czy nie.

Moje jak już pisałem jest bez kierunkowskazu. Sześć kabli do kostki.

c-matix 07-02-2016 13:52

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
Masz prawdopodobnie zwykłe , ale jak byś jeszcze zrobił zdjecie od tyłu czyli strony dekielka to ci powiem na 100%. Albo jeśli poniżej dekielka masz plastik czarny na ok 2cm to masz zwykłe jak masz 3-4cm to poszerzane.

gamzur 07-02-2016 19:37

Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2531808)
Masz prawdopodobnie zwykłe , ale jak byś jeszcze zrobił zdjecie od tyłu czyli strony dekielka to ci powiem na 100%. Albo jeśli poniżej dekielka masz plastik czarny na ok 2cm to masz zwykłe jak masz 3-4cm to poszerzane.

Szukam już dość długo i z taką kostką 10 pin nic nie ma. Chyba tylko przeróbka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.