Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116771)

sseba79 07-12-2010 21:25

Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Witam

dafior01 08-12-2010 11:08

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Posprawdzaj wtyczki. Ford je bardzo kiepsko zrobił. Zaliczyłem tą przygodę w obwodzie podciśnienia.

sseba79 08-12-2010 18:04

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Które i w jakim miejscu gdzie je szukać ??

mkaminski100 09-12-2010 10:36

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Po prawej stronie silnika masz brazowy maly element do ktorego jest podlaczone podcisnienie i elektryka. To steruje lopatkami turbo.

sseba79 09-12-2010 10:47

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Ok dzięki już teraz znajdę.A jak to nie będzie wtyczka tylko coś innego to duże są koszta czy to coś poważnego

mkaminski100 09-12-2010 11:22

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Moze ten brazowy solenoid, koszta nie sa duze. SPoro tego jest uzywanego.

dafior01 10-12-2010 08:54

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Moja przygoda z tym właśnie w sumie dość droga była, bo warsztat, który na oko się znał, wymienił mi zawór, potem wymienił wężyki, potem jeszcze drugi zawór który jest na tym samym obwodzie podciśnienia (potrzebny przy gaszeniu samochodu) - w sumie prawie 600 zł. Pomijając że ten zaworek w ASO kosztuje 200 zł.

Na sam koniec okazało się że wtyczka z instalacji na nim raz łączyła raz nie. Ucięcie jej i wstawienie nowej rozwiązało temat. Koszt 100zł.

Oczywiście warsztat wcale nie chciał się przyznać że nic nie zrobił a kasę wziął.

mkaminski100 10-12-2010 09:59

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał dafior01 (Post 1555899)
Moja przygoda z tym właśnie w sumie dość droga była, bo warsztat, który na oko się znał, wymienił mi zawór, potem wymienił wężyki, potem jeszcze drugi zawór który jest na tym samym obwodzie podciśnienia (potrzebny przy gaszeniu samochodu) - w sumie prawie 600 zł. Pomijając że ten zaworek w ASO kosztuje 200 zł.

Na sam koniec okazało się że wtyczka z instalacji na nim raz łączyła raz nie. Ucięcie jej i wstawienie nowej rozwiązało temat. Koszt 100zł.

Oczywiście warsztat wcale nie chciał się przyznać że nic nie zrobił a kasę wziął.

Dlatego lepiej zaczac SAMEMU od wtyczek i polaczen, a jadac do mechanika zapowiedziec, ze jezeli wymiana czujnika nie pomoze to nie placisz.

sseba79 10-12-2010 21:30

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbo sprężarki
 
Witam koledzy chciałbym wam podziękować za info które mi podesłaliście już by najmniej wiem co i gdzie szukać , widać że jeszcze istnieją fajni ludzie. Trzymajcie się mobile

mkaminski100 14-12-2010 11:39

Odp: Obwód regulatora doładowania ciśnienia turbosprężarki
 
Napisz tylko jak sie to skonczylo i co bylo powodem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.