Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Ciężko chodzi pedał sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47616)

devaluator 14-07-2008 10:34

Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
Kiedy go kupiłem to była z tym masakra. Teraz minęły 2 miesiące i jest co raz lepiej. Porównywałem z innym Galaxy i rzeczywiście jest różnica. Ze skrzyni nic ie chrobocze. Sprzęgło łapie elegancko, moment złapania tarczy jest wyraźny i bez poślizgu. Auto zanim przyjechałem nim do Polski stało w Niemczech 4 miesiące (od grudnia do kwietnia). Czy mógł podrdzewieć lub też zapowietrzyć się wysprzęglnik? jak go odpowietrzać?

zibi187 14-07-2008 10:56

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
Musi być odpowietrznik koło wysprzęglika. Popatrz dokładnie. Wieczorkiem w domu sprawdzę w programie "microkat" to dam znać.

D245 14-07-2008 22:43

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
jest odpowietrznik przy wysprzeglniku - wychodzi od gory przy skrzyni ale bez kanalu to kiepsko widze odpowietrzanie (ciezkie dojscie od gory )

marwyk 15-07-2008 05:11

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
ja to robiłem od góry - bez problemu - trzeba chyba ściągnąć pokrywę z silnika

devaluator 23-12-2008 14:48

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
długo nie ruszałem tematu ale przedświąteczne korki i ciężko chodzące sprzęgło to masakra. Jak to odpowietrzać?
1. czy płyn użyty do wysprzęglnika jest pobierany ze zbiorniczka płynu hamulcowego?
2. proces odpowietrzania to: dolewać płynu i pompować sprzęgłem?

Jestem zielony w temacie, a mechanik już mi chce nowy wysprzęglnik bez próby odpowietrzania wstawiać. Poza tym kolejne pytanko:

skoro objawy jak na początku tematu, to czy może to być usterka wysprzęglnika, czy też tylko odpowietrzanie i po kłopocie?

D245 24-12-2008 08:35

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
Hmm nie wiem ale powietrze jest bardziej scisliwe niz plyn i przy zapowietrzonym ukladzie to pedal bedzie chodzil lzej a nie ciezej (identycznie jak przy zapowietrzonych hamulcach) , tyle ze sprzeglo nie bedzie dzialalo - nie bedzie sie wysprzeglalo do konca i beda zgrzyty a jak powietrza bedzie duzo to wogole sie nie wysprzegli.No ale sprobowac odpowietrzyc oczywiscie mozesz :)
A odpowietrza sie tak samo jak hamulce tzn potrzebne sa dwie osobyjedna pompuje druga w odpowiednim momencie popuszcza odpowietrznik dopoki wyplywajacym plynie nie bedzie juz bąbli

sto2 24-12-2008 13:11

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
Cytat:

Napisał devaluator
długo nie ruszałem tematu ale przedświąteczne korki i ciężko chodzące sprzęgło to masakra. Jak to odpowietrzać?
1. czy płyn użyty do wysprzęglnika jest pobierany ze zbiorniczka płynu hamulcowego?
2. proces odpowietrzania to: dolewać płynu i pompować sprzęgłem?

Jestem zielony w temacie, a mechanik już mi chce nowy wysprzęglnik bez próby odpowietrzania wstawiać. Poza tym kolejne pytanko:

skoro objawy jak na początku tematu, to czy może to być usterka wysprzęglnika, czy też tylko odpowietrzanie i po kłopocie?

witam
mam ten sam rocznik co ty i tez mi ciężko chodzi sorzegło na forum wyczytałem ze moze to byc wysprzeglik a moze to byc rowniez sprzegło mimo ze dobrze łapie i sie nie ślizga odpowietrzenie nic nie da pedał sprzęgła chodził by lzej ale biegi by wchodziły ze zgrzytem albo wcale tak jak pisał D245 wymiana wysprzeglika a co za tym idzie sprzegła to juz nie mały koszt wiec ja bede jezdził dopuki sie nie posypie do końca tyle ze w miescie to noga czasem nie wytrzymuje. pozdrawiam

dkdaniel 24-12-2008 13:21

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
ja przy okazji remontu silnika wymienilem tarcze sprzegla - reszta wygladala bardzo dobrze.
po wymianie pedal sprzegla zaczal wyraznie lzejchodzic az sam sie zdziwilem moze tu lezy przyczyna :fcp9

tom seaman 24-12-2008 14:58

Re: Ciężko chodzi pedał sprzęgła
 
Cytat:

Napisał dkdaniel
ja przy okazji remontu silnika wymienilem tarcze sprzegla - reszta wygladala bardzo dobrze.
po wymianie pedal sprzegla zaczal wyraznie lzejchodzic az sam sie zdziwilem moze tu lezy przyczyna :fcp9

miałem to samo, po wymianie (okazyjnej przy demontazu skrzyni) samej tarczy i złożeniu wszystkiego i odpowietrzeniu pedał wyrażnie łatwiej chodzi...aż byłem zdziwiony i powiedziałem mechanikowi i ten się śmiał : "teraz się skarży że jest zadobrze..."


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.