Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] migajaca kontrolka świec żarowych. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94274)

Kumek 12-03-2010 14:34

migajaca kontrolka świec żarowych.
 
Witam.
Wczoraj pojawil mi sie problem, jadac nagle zaczeła migać kontrolka swiec zarowych i spadla moc samochodu. podlaczylem auto pod komputer i pokazalo ze swiece do wymiany, wymienilem swiece i problem pozostal samochód jest minimalnie mocniejszy ale nadal mruga kontrolka. Co to moze byc ? czyzby to wtryski ? czy poprostu trzeba skasować błąd ?
Przed wymiana swiec ciezko odpalał a jak odpalił to chmura dymu, po wymianie odpala normalne.

jest to silnik 2.0 tdci 130 KM tankuje paliwo shell vpower

jackoba1 12-03-2010 15:00

Odp: migajaca kontrolka świec żarowych.
 
na ten temat jest napisane setki postów , użyj szukajki, jezeli był podłaczany pod komputer to napewno byl jakis błąd, jezeji miales spalone swiece to nie przez nie silnik wszedł w stan awaryjny.
Pod jaki komputer był podłaczony?Czy cały czas mruga czy tylko podczas przyspieszania? Jaki błąd miałes na kompie?

Rak_Nieborak 12-03-2010 16:37

Odp: migajaca kontrolka świec żarowych.
 
Kilka dni temu miałem to samo. Zero mocy, tak jakby komputer odłączył turbinę. Stanąłem, zaczekałem dwie minuty, włączyłem i po problemie. Na komputerze dzisiaj nic nie wykazało. Mówili mi, że nieznaczne błędy mogą być wykasowane od razu. Świec chyba nie zamierzam wymieniać. Mam 2,0 TDCi 116 KM.

jackoba1 12-03-2010 16:57

Odp: migajaca kontrolka świec żarowych.
 
Cytat:

Napisał Rak_Nieborak (Post 1384951)
Stanąłem, zaczekałem dwie minuty, włączyłem i po problemie.

podejrzewam ze chwilowo po problemie ale raczej problem wróci.
Swiece nie mają tutaj nic wspołnego z tematem. Podejrzewam że błąd jest mimo wszystko zapisany tylko pytanie pod jaki komputer był podłączony. A to że po zgaszeniu i odpaleniu jest ok swiadczy tylko o tym ze nie był to błąd twardy. Natomiast ten błąd mimo wszystko powinin sie zapisać w ecu.

mihowe 12-03-2010 17:19

Odp: migajaca kontrolka świec żarowych.
 
Cytat:

Napisał Kumek (Post 1384876)
podlaczylem auto pod komputer i pokazalo ze swiece do wymiany

A jaki komputer pokazuje że swiece do wymiany?
Polecam koledze poczytac forum tak ze dwa dni non stop i zadac pytanie na forum jeszcze raz.

waldek11 12-03-2010 19:57

Odp: migajaca kontrolka świec żarowych.
 
Proszę używać funkcji Szukaj

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.