Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Predkosc maksymalna w V6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71846)

wojteken 09-06-2009 21:33

Predkosc maksymalna w V6
 
no i mam problem, a raczej jestem zawiedziony strasznie na mojej Julce (tak bowiem nazwalem Mondeo 2.5 V6). tak wiec Julka rozpedza sie swietnie, wszystko idzie jak po masle do 100 mil/h ale pozniej juz sa schody... powoli sie rozpedza, a jak juz osiaga maksymalna predkosc po dluzszym "bujaniu" jej to jest to maks 120 mil/h (niecale 200km/h). dlaczego to jest tak malo? wczesniej mialem taka sama Julke, z tego samego roku, tez w sedanie, i tez nie szalala za bardzo bo 125 to max jaki z niej wydusilem. producent mowi cos o 140 a ja nawet 125 nie moge osiagnac. z taka predkoscia jezdze sam, bo nie chce innych narazac, nie zdaza mi sie to czesto, no ale rozczarowala mnie ta moja Julka. zalalem paliwa 99 oktanow, mam stozek, no wiem ze to nie ma zadnych rewelacji, no ale mogla by byc ciut szybsza ;) opowiedzcie mi o swoich Julkach, ile nimi jechaliscie najwiecej, a i moze podpowiecie mi dlaczego ja nie moge jechac swoja szybciej.
a tak na marginesie, testowalem ja na pustej autostradzie, w nocy, ruch praktycznie zerowy (bezpieczenstwo). tak wiec czekam na jakies wiesci.
dzieki bardzo z gorasa ;)
szerokosci

krzysiekj1990 09-06-2009 21:45

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
Ja swojego na 4 przegonilem do 190 km/h wiecej nie jechalem bo strach na krajowce :) POZDRAWIAM

wojteken 09-06-2009 21:48

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
no ja na 4 do 180 jakos ciagnalem, ale Julce juz sie to nie podobalo i blagala o 5 wiec dostala, a wraz z tym ucichla i zabardzo nie chciala sie rozpedzac. no ja nie wiem, te kobiety... ;)

boropi 09-06-2009 22:09

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
Poczytaj o IMRC jest bardzo dużo na ten temat.
Tu masz kilka linków. Do sprawdzenia cięgno, tranzystor itp.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

eng 09-06-2009 22:28

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
Wywal stożek. Nic nie daje tylko zabiera koni. Sprawdzone na hamowni.

krzyST200 10-06-2009 13:25

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
stożek tu nie zdaje egzaminu bo ciągnie ciepłe powietrze bo V-ka strasznie się grzeje. moj od 0-200 idzie plynnie bez niczego. do 220 trzeba go chwile rozbujac a powyzej 220 to juz ma ciezkawo..

Schem 10-06-2009 13:34

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
Mój do 170 idzie jak wariat. Niezależnie na którym biegu, ciagnie równo i sprawnie.
170 do 200 już chwilę potrzebuje, choć idzie równym tempem, ale nie tak żwawo.
Jednak 200 osiąga bezproblemowo.
Powyżej 200 rozpędza się jeszcze do 220, ale bardzo powoli... prawie nic się nie dzieje.
Więcej nie jechałem, ale podobno 230 to koniec i tak by wyglądało.

Stożek wywal i daj porządny dolot zimnego powietrza.

Rijndael 10-06-2009 14:27

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
200 powinien swobodnie pójść na 4, szczególnie mk2 który jest lżejszy. Jeśli idzie kiepsko to w pierwszej kolejności warto zalać czarny STP do czyszczenia wtrysków. IMRC nie ma tu moim zdaniem nic do rzeczy, z popsutym do 200 by się raczej nawet nie zbliżył.

jason1980 10-06-2009 15:06

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
230 swoim lecialem, z dwojka ludzi na pokladzie i zaladowany na max (moze nie bardzo ciezko ale duzo) w drodzie z Anglii do Polski na autobanie w niemczech.

Wujo 10-06-2009 19:35

Odp: Predkosc maksymalna w V6
 
Żeby cie bardziej pocieszyć dodam ze prędkość licznikowa jest zawsze zawyżana:)
Swoim jechałem max 200, czułem ze poszedłby jeszcze ale chcę jeszcze pożyć parę latek:)
Tak jak koledzy mówią wywal ten stożek, zmień świece, przewody, olej i powinno się poprawić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.