Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] spryskiwacze szyby przedniej nie działają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58621)

sylwester0011 04-01-2009 19:22

spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
witam
jestem tutaj nowy i proszę o pomoc
nie wiem co jest grane z moimi spryskiwaczami bo po włączeniu nie działają i nie słychać aby pompka chodziła
a konkretnie nie wiem jeżeli mam również spryskiwacze reflektorów czy one mają osobną pompkę bo one działają
bezpieczniki sprawdzałem chyba że któryś pominąłem
proszę o pomoc

wojtek12l 04-01-2009 19:44

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
poprostu kup nową pompkę a do reflektorów jest oddzielna pompka koszt jak dobrze pamiętam około 110,00zł.

ocznik 05-01-2009 17:33

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
do modelu z 2002 jest droższa, ale możesz kupić tą do Mk3 po FL i zamontować bez wtyczki (jej kształt się różni)

pruchnik 05-01-2009 17:49

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
a zobacz czy Ci niezamarzl plyn :) ja tak mialem ostatnio :) po kilkunastu minutach ruszyly. Objawy mialem takie jak Ty - czyli cisza nieslychac pompki.
Podjedz do garazu, albo pojezdzij po miescie dluzej i jak masz to wlacz odmrazanie spryskiwaczy. Ja "NIBY MAM" takie cos ale niepomoglo, ale jak pojezdzilem dluzej to cieplo od silnika mi odmrozilo spryskiwacze i od razy zalalem mocny zimowy plyn :)

Pozdrawiam, napisz co Ci wyszlo

neron520 05-01-2009 19:01

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
kolega pruchnik ma racje w tych warunkach zamarznięte nie ma lipy ciepły garażyk powinien pomóc co do spryskiwaczy reflektorów są droższe od tego na przód niewymieniaj czasem pąpki przed prubą odmrożenia powodzenia napisz co ci sie udało zdziałac :fcp29

aras77 05-01-2009 22:13

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
Panowie przecież kolega napisał, że spryski na lampy mu działają więc chyba płyn jednak nie zamarzł...

sylwester0011 06-01-2009 11:15

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
witam
dzięki za podpowiedzi
pierwsza diagnoza że papka jest zepsuta była słuszna ponieważ mam auto w garażu i zamarzniecie zostało wykluczone a gdy wymontowałem pompkę i sprawdziliśmy ją diagnoza była jedna śmierć
troszkę tylko mogę podpowiedzieć o cenie bo jak napisał wojtek12I cena 110zł to jest cena chyba z orginalną bo ja znalazłem
za 65zł zamiennik tylko jest pytanie jak długo podziała
dzięki pozdro :fcp29

sylwester0011 06-01-2009 11:18

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
witam
jeszcze raz krótko o pompce znalazłem nawet orginalną na allegro używaną z gwarancja że działa z 45zł ale mi zależało na czasie więc kupiłem w sklepie bo przy tych warunkach bez spryskiwaczy nie da rady jeździć
pozdro

vivi7777 06-01-2009 19:51

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
witam mam mondeo od 2 stycznia jedyny problem to spryskiwacze 15 min jazdy i nie działają pompkę słyszę w salonie wlali mi koncentrat do -50 bez rozrabiania jak postałem w garażu było ok wyjazd i znowu nic zmieniłem płyn 2 razy płukałem i zalałem ponownie noc na dworze i nie działają. nie wiem o co chodzi w salonie mi powiedzieli że ten ich płyn odkamienił przewody i to zapycha co o tym myślicie .nie wiem czy nie podpiąć pod kompresor i nie przeczyścić

mentol 06-01-2009 19:59

Re: [mk3] spryskiwacze szyby przedniej nie działają
 
też mam problem z przednimi spryskiwaczami. Przednie nie działają, kompletna cisza, ale tylni spryskiwacz działa, (słychać pompke) a tam chyba jest jedna pompka na 2 przewody. I nie wiem co może być tego przyczyna, czy cos nie łączy czy przycisk się zepsuł;/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.