Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Niepokojący poziom oleju... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47148)

grzesko8 05-07-2008 20:15

Niepokojący poziom oleju...
 
Witam...
W lutym byłem na przeglądzie gwarancyjnym w ASO:) wymienili mi olej...:) przez ostatnie tygodnie sprawdzam jego poziom...:) niestety jest chyba ponad max nie wiele ale jest...w instrukcji forda pisze ze:jeśli warstwa oleju leży pomiędzy wskaźnikami min,max jest w porządku...nie ma potrzeby dolewania...olej gorący może przekroczyć znak max o kilka milimetrów gdyż rozszerza się pod wpływem ciepła...jeszcze jutro sprawdzę to na zimnym silniku...jeśli będzie przekraczał to raczej trzeba się udać do ASO...co o tym wy myślicie??

grzesko8 06-07-2008 09:42

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
A więc dzisiaj rano przed jazdą otworzyłem maskę i sprawdziłem kolejny raz poziom oleju na zimnym silniku co się okazało iż poziom oleju pokazywał z 2 mm nad kreską max...co w takiej sytuacji robić?? jechać do ASO i się poskarżyć...??

rectosei 06-07-2008 10:39

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
Cytat:

Napisał grzesko8
A więc dzisiaj rano przed jazdą otworzyłem maskę i sprawdziłem kolejny raz poziom oleju na zimnym silniku co się okazało iż poziom oleju pokazywał z 2 mm nad kreską max...co w takiej sytuacji robić?? jechać do ASO i się poskarżyć...??

To jeszcze nie jest taka tragedia. Przeważnie serwisy zalewają za dużo oleju. (w każdym naszym fordzie po przeglądzie było powyżej maksimum) Ja w fabrycznie nowej Fieście, tuż po odbiorze autka, miałem 2 mm powyżej poziomu max. Jeżeli to nie jest o litr za dużo to w zasadzie nie ma się specjalnie tym co przejmować. Choć oczywiście prawidłowo poziom oleju nie powinien przekraczać max.

grzesko8 06-07-2008 11:18

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
a więc to szkodzi naszemu silnikowi chyba...?? to co nie jechać do ASO żeby spuścili trochę aby poziom spadł pod kreskę max?? :fcp9 :fcp1

rectosei 06-07-2008 14:18

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
Cytat:

Napisał grzesko8
a więc to szkodzi naszemu silnikowi chyba...?? to co nie jechać do ASO żeby spuścili trochę aby poziom spadł pod kreskę max?? :fcp9 :fcp1

Moim zdaniem odpuść im w tym przypadku. Tym bardziej, że przyjedziesz do nich z rozgrzanym silnikiem, więc będą się upierać że "na gorąco" to zawsze więcej jest na bagnecie. Musiałbyś czekać, aż Ci silnik ostygnie. :fcp4 Przy następnym przeglądzie zaznacz po prostu tylko panu doradcy na serwisie żeby wlali tyle ile ma być bo będziesz po nich sprawdzał. :fcp1

grzesko8 06-07-2008 15:14

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
a silnikowi nic nie będzie :fcp13 :fcp1 w takiej sytuacji??

rectosei 06-07-2008 16:33

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
Cytat:

Napisał grzesko8
a silnikowi nic nie będzie :fcp13 :fcp1 w takiej sytuacji??

Nic mu nie będzie. :fcp1

grzesko8 06-07-2008 18:58

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
No to skąd te wszystkie opinie na temat oleju w silniku...za mało szkodzi i za dużo również...

rectosei 06-07-2008 19:25

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
Cytat:

Napisał grzesko8
No to skąd te wszystkie opinie na temat oleju w silniku...za mało szkodzi i za dużo również...

Bo taka jest w zasadzie prawda. Natomiast pewne niewielkie przekroczenie poziomu oleju powyżej max nie zaszkodzi silnikowi. Zdecydowanie gorzej jest, gdy jeździmy poniżej minimum i kiedy żarzy się już kontrolka ciśnienia oleju (widziałem kilkukrotnie takie przypadki).

grzesko8 06-07-2008 19:59

Re: Niepokojący poziom oleju...
 
No to dzionki za informacje...daje sobie spokój z ASO :fcp23 ale jeśli korbowody będą klekotały lub inne części to ASO w Kraku przestanie istnieć :fcp23 :547: :556: :573: :502: :503: :505: :504: :509:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.