Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320321)

koza0007 16-05-2021 23:17

błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
Witam
Wstawiłem do amerykańskiej wersji licznik z wersji europejskiej. Po wpisaniu wszystkich funkcji ze starego licznika wyskakuje mi błąd P1346:13- błąd czujnika B poziomu paliwa(obwód otwarty) i pokazuje dużo mniej paliwa niż jest. Drugi błąd to brak wykrywania zapięcia pasów z tyłu. Czy licznik EU odczytuje inaczej stan paliwa czy muszę coś jeszcze przekodować?

tedi_k 17-05-2021 10:00

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3343511)
...czy muszę coś jeszcze przekodować?

No raczej...:027::roll:
Błędy mówią jasno co jest źle zakodowane: ilość czujników paliwa/pojemność zbiornika oraz informacje ile jest pasów z czujnikami.
Najwyraźniej stwierdzenie "Po wpisaniu wszystkich funkcji ze starego licznika" jest mocno na wyrost...:569:

koza0007 17-05-2021 11:22

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
Kodowałem forscanem. Faktycznie nie widziałem funkcji ilości pasów w IPC natomiast była możliwość włączenia dwóch czujników paliwa w IPC i tak ustawiłem, ale błąd nadal jest i paliwa pokazuje mniej niż jest.

tedi_k 17-05-2021 13:30

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3343583)
Kodowałem forscanem. ....

Wyrazy współczucia... Nic na to nie poradzę.

koza0007 22-05-2021 23:28

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
UCDSem udało ustawić się jeden czujnik paliwa i pokazuje prawidłowo poziom paliwa, natomiast zmiana ilości siedzeń w samochodzie nic nie daje. Zmieniam parametr RBM Seat Layout na 2-3-0 i dalej pokazuje błąd tylnych siedzeń. Na forum 2gfusions.net znalazłem informację, że po włożeniu Eu licznika nie uruchomi się tej funkcji zliczającej ilość zapiętych pasów ponieważ tylne siedzenia dają właśnie ten błąd. W moim Edge tylne siedzenia mają pasy z poduszkami.

IRO3.5V6 23-05-2021 14:39

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
Sami komplikujecie sobie życie, prościej i taniej wymienić same tarczki w liczniku. Gdzieś tu na forum tedi-k dokładnie to opisał, jakie tarczki, jakiej firmy, gdzie kupić. Jakość znakomita, godzina roboty i jest super, ja tą drogą poszedłem. Koszt tarczki to jak pamiętam 130 zł.

IRO3.5V6 23-05-2021 17:46

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
120 zł

koza0007 23-05-2021 21:59

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
1 załącznik(i)
Nie wymieniałem licznik dla tarczki. Chciałem mieć dużo ładniejszy i przede wszystkim praktyczniejszy licznik

kuba0005 02-06-2021 07:39

Odp: błąd czujnika B poziomu paliwa oraz błąd czujnków zapięcia po wymianie licznika
 
No to UCDS em pogrzeb dalej. jest parametr do wyłączenia tylnych pasów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.