Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   czy warto kupic ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93350)

kris1978 03-03-2010 10:57

czy warto kupic ???
 
witam wszystkich
jestem nowy na forum i jest to moj pierwszy post
mam takie pytanie,ponewaz przymiezam sie do kupna c-maxa z silnikiem 2.0 tdci rok okolo 2006,czyjesto dobre auto w opini uzytkownikow jakie sa dolegliwosci co sie czesto psuje ,na co zwrocic uwage przu zakupie ,moze ktura jednostka jest naj lepsza
z gory dziekuje za wypowiedzi
przepraszam za bledy
i pozdrawiam

benny86 03-03-2010 11:16

Odp: czy warto kupic ???
 
Od tego jest dział "Kupujemy auto". Przenieś temat bo admin go zrzuci do zsypu (regulamin)

Lelon 03-03-2010 12:30

Odp: czy warto kupic ???
 
Bardzo fajne auto, warto kupić.

Z silników diesla najlepszy wybór to 2.0TDCI, najmniej awaryjny i najlepiej się jeździ.

Benzynowce też są bardzo dobre(1.8 i 2.0) ale trzeba pogodzić się z nieco wyższym spalaniem i praktycznie brakiem możliwości zagazowania(na upartego niektórzy próbują ale wszyscy kumaci mechanicy to odradzają).

Ja jeżdżę już drugim c-maxem(wcześniej 1.8benz z 2004r) i mogę śmiało polecić c-maxa. Zresztą sam fakt, że wróciłem do c-maxa po przygodzie z Passatem o czymś świadczy. Oczywiście auto nie jest bez wad(jak każde), ale zalety je zdecydowanie przysłaniają.

kris1978 03-03-2010 16:12

Odp: czy warto kupic ???
 
szczerze mowiac nie wiem jak go przeniesc do innego dzialu


Lelon sam jestem posiadaczem auta ze stajni vw i mam juz dosyc tego g....a caly czas cos jakies glupotki,ale czy jest cos naco warto zwrocic uwage podczas kupna (niechodzi mi czy bylo walone albo ze silnik zapluty olejem)
pozdr

HYCHLA 03-03-2010 17:07

Odp: czy warto kupic ???
 
Witam.
Generalnie to tak jak w każdym aucie. Dodatkowo takie rzeczy jak woda pod wycieraczka pasażera, mikro styk od zamka bagażnika lubi sprawiać psikusy, sprawdź czoło progu przy przednim kole (były modele bez nakładek na próg i po jakim czasie robi się gola blacha od bombardowania kamieniami), Egr to koszmar niejednego. Reszta to juz zalezy jak poprzedni wlasciciel dbal.
Ja mam 2.0 tdci prawie 180tys najechane, do silnika niema się co przyczepić chodzi jak zegarek. Oszczędny jak masz lekka nogę (5.5-7l/100 zależny) ale jak butujesz go ostro to i 10l wypije. Wysoka kultura pracy(po rozgrzaniu prawie wogule go nie słychać), dobrze zgrana, precyzyjna, 6cio biegowa skrzynia zapewnia niezłą elastyczność, na dalekie trasy wymarzona opcja. Czy sam czy z całym kompletem pasażerów zawsze masz zapas mocy.Prowadzi się bardzo precyzyjnie - wiadomo ford. Obszerne wnętrze, wysoka pozycja za kierownica aż milo łykać kilometry.
Jaka wersje silnika wybierzesz zależny tylko od ciebie i twoich upodobań.
Pozdro.

samlab 04-03-2010 13:43

Odp: czy warto kupic ???
 
widzę że zagazowanie auta budzi obawy - wszyscy o tym mówią ale nikt tego nie doświadczył "kumaci mechanicy " mówią skoro nikt nie gazuje to skąd o tym wiedzą . poczytaj posty o zamontowanym gazie - pozdrawiam

bocheno 04-03-2010 14:16

Odp: czy warto kupic ???
 
Autko godne polecenia chociaż zamierzam zmienić na większe... Przejechałem wiele km i jedyna awaria to spryskiwacz reflektora przepuszczający płyn do mycia... Przepał - jak widać... Nigdy nie żałowałem wyboru zakupu Forda Focusa C-Maxa 2,0 TDCI.

akrzoska 11-03-2010 06:25

Odp: czy warto kupic ???
 
Witam!
Ja jeździłem c-max' em 10 miesięcy, jednak nie byłem zachwycony jego jakością. Wcześniej miałem golfa iv variant i w porównaniu z nim max na jakości odstawał. Chodzi zwłaszcza o wykonanie wnętrza - ciągle coś było słychać w desce rozdzielczej, w drzwiach, od tylnych foteli, jakieś piszczące uszczelki. Marnej jakości też tapicerka (wersja FX-silwer z polskiego salonu) oraz same plastiki i wszystko jakby nieposkręcane porządnie, irytujące też wykończenie bagażnika - strasznie się rysuje. Poza tym początki korozji na zawieszeniu (auto 2004 - golf z 99r wyglądał od spodu o niebo lepiej). Z zalet mogę wymienić że dobrze się prowadził - mimo że to van i oczywiście miejsce w środku - ale to zaleta aut tego typu.
Piszę o tych wadach gdyż kiedy kupowałem auto to we wszystkich testach wychwalano go za wspaniałe zawieszenie, funkcjonalność itp. ale nie wspominają o tym że kilkuletnie auto zaczyna korodować od podwozia a podczas jazdy ciągle coś trzeszczy w środku i sprawia że czujesz dyskomfort.
Pozdrawiam! życzę udanego zakupu!

meryl 11-03-2010 08:10

Odp: czy warto kupic ???
 
Ja mam maxa od pół roku 1.6 tdci na początku wrażenie pierunujące (zwłaszcza że przetem była vectra 75 km ) teraz trochę już mało . Ale ogólnie jestem zadowolony małe spalanie dobra dynamika super się prowadzi . Jak naraźie to mikrostyk bagażnika . I pompa abs ale to już było . Reszta to eksploatacja . Jednym słowem ok .

Zvirek 11-03-2010 09:05

Odp: czy warto kupic ???
 
Z tym trzeszczeniem i piszczeniem to chyba zależy jak się trafi - u mnie nic nie słychać, nawet "standardu" jakim jest w vanach tyna klapa czy roleta, rudej też nie zauważyłem. A z minusów to faktycznie altek i przycisk klapy na bank muszę polecieć.
Co do jakości materiałow tapicerki - faktycznie zalatuje tandetą, przypomina mi mojego Uno z 93r.....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.