Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana skrzyni biegów na co? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33824)

oldamo 26-11-2007 09:42

Wymiana skrzyni biegów na co?
 
Chciałbym poruszyć temat skrzyń biegów w sharanie lub galaxym. Słabym punktem przynajmniej w sharanie jest właśnie skrzynia biegów. Czy istnieją zamienniki (do silnika 2.0) np z passata 2.0 czy chociażby z T4 2.0 (czy przeszkodą mogą być przełożenia?). Czy do galaxa pasuje skrzynia ze skorpiaka (wieloryba) itp. Jeśli miał ktoś jakieś doświadczenia w tej materii myślę, że mogą być one interesujące dla wszystkich.
Pozdrawiam.

D245 26-11-2007 18:20

niestety zadna nie pasuje - glowny problem to chyba mocowanie poduszki na ktorej wisi skrzynia .Trzeba by rzezbic w nadwoziu albo wyprodukowac wlasna poduche.
A fordowska vxt75 wcale nie jest taka zla - jedyna jej wada/uszkodzenie to wyskakujace/ciezko wchodzace niektore biegi (z czym od biedy mozna jezdzic)
; moglismy trafic gorzej -gdyby wsadzili skrzynie z vw ktore w tamtych latach cierpialy na rozpadanie dyfra polaczone z robieniem dziury w obudowie skrzyni - a z tym juz zdecydowanie nie da sie jezdzic.

subratri 26-11-2007 18:26

Cytat:

Napisał D245
edyna jej wada/uszkodzenie to wyskakujace/ciezko wchodzace niektore biegi

DEXTRON III i po sprawie :)
a wada jest jedna powazniejsza :) synchro III biegu ale ja z tym jezdze :))

piotr14758 26-11-2007 18:52

Jeśli chodzi o zamianę to na pewno do sharana 1,9 TDI automat pasuje skrzynia z T4 automat (minimalne różnice w płycie sterującej). Co do manuala to może też...

D245 26-11-2007 20:10

zerknolem na allegro - niestety calkiem inne mocowanie poduchy , jesli w t4 sa takie same poduchy skrzyni dla automatu i manuala i automat faktycznie pasuje do galaxy to mozna by sprobowac ozenic manuala z t4 z poduszka z automata od galaxy, wtedy pozostanie jeszcze zabawa z polosiami i linkami , pewnie trzebaby wstawic caly mechanizm zmiany biegow od t4

oldamo 27-11-2007 09:40

Ja mam sharana i skrzynia działa oki, ale pod obciążeniem najbardziej na trójce (ale tylko do około 2000 obrotów) słychać taki odgłos podobny jakby przedzierać kartkę papiery. Byłem u fachmena z tym to sie tylko zaśmiał i powiedział, że z pierdołami nie przyjmuje. Podobno nawet w instrukcji jest napisane o głośniejszej pracy skrzyni biegów. Zastanawiam sie tylko ile przejadę na tym.

[ Dodano: 27-11-2007, 09:44 ]
Słyszałem właśnie, że pewien gość próbował włożyć skrzynię biegów z T4 do sharana - niestety nie znalazłem póżniej odpowiedzi, czy mu się to udało. Może nie jak nic nie napisał ...

funiole666 02-02-2008 21:26

Re: Wymiana skrzyni biegów na co?
 
witam mam taki sam problem tylko ze mi wsteczny niewchodzi na postoju tylko dopiero jak auto lekko ruszy do tylu, czy kto mial taki problei i wie co sie stalo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.