Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jaki Drążek Stabilizatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79751)

heon 30-09-2009 14:30

Jaki Łącznik Stabilizatora
 
Witam panowie i panie jakiś czas temu podczas zawracania usłyszałem okropny dźwięk jakby koło zaczepiało i o jakiś plastiki tarło, do tego dziwne skrzypienie podczas jazdy zdoiłem prawe koło i okazało się ze są już pęknięte gumy na łączniku stabilizatora i zaczął skrzypiec przesmarowałem go olejem w sprayu ale teraz zaczął się już tłuc.

No i tu moje pytanie jakiej firmy łącznik polecicie żebym nie musiał za pół roku znów go wymieniać, no i czy a jeśli tak to jakie ma znaczenie czy będzie to łącznik aluminiowy czy zwykły stalowy.

Przykładowe feny i firmy:

Optimal: stalowy 40 zł - aluminium 65 zł
Delphi : Aluminiowy 58 zł
TRW : stalowy 104 zl
SWAG: aluminiowy 80zl
HANS PRIES: stalowy 25zł - aluminiowy 50zl
ADPolska: aluminiowy 88zl
Febi: aluminiowy 85 zl

mkaminski100 30-09-2009 15:16

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Robisz sam czy u mechanika? Ja zalozylem najtanszy stalowy i po 5000km jest cicho. Jezeli wytrzyma rok a nie 1.5 to za polowe ceny i tak zyskuje, a wymiana trwa po 30 minut.
Jezeli sam mialbym wybierac to wybralbym Delphi,.

Dietih 30-09-2009 18:07

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
chodzi C o łączniki stabilizatora ...

ja polecam Ci FEBI tradycyjny, o nr 04585 (chyba) jest przeznaczymy do BMW 5serii, ale jest IDENTYCZNY z naszymi, ale podobno mocniejszy, bo do dużo cięższego samochodu

pozdrawiam.

galowy 30-09-2009 18:30

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Polecam Febiego albo delphi

Jakoob 30-09-2009 18:53

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Wymieniałem już w swoim aucie łączniki stabilizatora, fabryczne wytrzymały nieco ponad 80 tys km. Na początku założyłem TRW i wielkie rozczarowanie. Po 2 tys były gorsze niż fabryczne a na bank nie wpadłem w żadną dziurę, nie najechałem na coś etc. Na szczęście w sklepie uznali mi reklamacje, zatem TRW kategorycznie odradzam.

Po tej akcji zdecydowałem się na inną firmę, wybrałem Lemfordera, cena około 60zł za sztukę. Jestem z nich naprawdę zadowolony i jeszcze raz bym śmiało je wybrał. Co prawda zrobiłem na nich dopiero kilkanaście tys km, ale co dla mnie ważne zima nie dała im w kość, a w czerwcu na badaniu technicznym poprosiłem diagnostę żeby specjalnie baczniej im się przyjrzał i zero oznak luzu. Wiem, że niecały rok to może nie szmat czasu, ale zdecydowanie polecam Lemfordera.

heon 01-10-2009 08:24

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Tak właśnie zastanawiałem się nad Delphim a czy wiecie jaka jest różnica miedzy aluminiowym a stalowym nie licząc tego ze są wykonane z innych materiałów.

galowy 01-10-2009 09:03

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
orginalnie montowany był aluminiowy więc proponuje takowy zamontować.

mkaminski100 01-10-2009 09:15

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Stalowy jest minimalnie dluzszy (2-3mm). Poza tym z tego co wiem to aluminiowe padaly i chyba nawet sam ford przeszedl na stalowe (tansze i masywniejsze glowki)

heon 01-10-2009 09:27

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Łącznik w Focusie powinien mieć 238 mm, i nie wiem czy dobrze tak zakładać trochę dłuższe lub trochę krótsze czy to nie ma na nic wpływu ??? Musze jeszcze sprawdzić jaki mam po drugiej stronie powiem tam być oryginalny wiec chyba aluminiowy, po stronie pasażera był zmieniany po wypadku dostało zawieszenie po prawej stronie a no i założyli jakiś badzie no i po 30 tys. trzeba wymieniać a oryginał już 130 tys ma.

mkaminski100 01-10-2009 09:37

Odp: Jaki Drążek Stabilizatora
 
Moze u mnie siadlo ale robiac musialem lekko opuscic drazek. Moze dlatego, ze drazki najtansze i chinszczyzna jakas...
Oryginal pewnie bedzie z 300-400zl za komplet i to nie bedzie na pewno to samo co bylo montowane 10 lat temu ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.