Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zaślepka spryskiwacza reflektora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127083)

photos 29-03-2011 15:21

Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Witam. Mam taki oto problem. Zakupiłem zderzak RS przód do mojego mondka. Jako że ma on otwory na spryski, a moje mondeo nie ma tego na pokładzie to postanowiłem że oddam zderzak do przeróbki, czyli tam gdzie je naprawiają, aby zakleili mi te otwory. Nie lubię imitacji, jak czegoś nie ma to niech nikogo nie myli. Ale dziś dzwonią do mnie i mówią, że nie mogą niczym tego pokleić....?? Jestem w szoku. Miał ktoś z tym jakiś problem?? Inne zderzaki często u nich robiłem i zawsze było ok, a tu mówią że wszystko odpada. Po prostu nie chce się trzymać. No i nie wiem co z tym fantem zrobić. A może kupić już w końcu te zaślepki. Ale tu powstaje pytanie, bo w sklepach internetowych widzę zaślepki do mondeo ale nie ma opisane czy ST czy zwykłe, czy RS...one wszystkie są takie same?? No i ostatnie pytanie. Nie przewiduje montować spryskiwaczy (brak ksenonów więc nie widzę potrzeby tego bajeru) czy w takim przypadku jest jakaś możliwość montażu tych zaślepek?? A może ktoś ma takie na zbyciu w razie czego??

a_iverson 29-03-2011 16:34

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Znajomy dorabiał uchwyty do zderzaka RS, po tym jak pękły przy stłuczce i nie było żadnego problemu. Było to z 2 lata temu i trzymają do dzisiaj. Dlatego dziwie się, że nie dają rady z zaślepieniem otworów... Może mają jakąś kiepską chemię??
Zapytaj w innym warsztacie.
Co do zaślepek to wszystkie do MK3 są takie same. Z malowaniem wyjdą Ci drożej niż zaklejenie otworów, chyba że trafisz używki w Twoim kolorze. Zamocować je możesz jedynie za pomocą kleju (najlepiej żywicą epoksydową)

RECONDO 29-03-2011 18:41

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Hmm.. znacznie lepiej będzie dołożyć spryskiwacze niż bawić się w klejenie zwłaszcza że nawet przy zwykłych lampach się sprawdzają. Zaślepki warto w ASO - tanie, spryski jak już to na allegro.

photos 29-03-2011 19:08

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
wiesz malowanie mnie nie kosztuje bo maluje caly zderzak. Poszukam jeszcze innego speca od klejenia.

RECONDO 29-03-2011 19:12

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Problem w tym że zderzaki RS i ST są wykonane z innego, trwalszego, bardziej elastycznego i droższego materiału niż ABS = seryjny.

photos 29-03-2011 19:38

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1628061)
Problem w tym że zderzaki RS i ST są wykonane z innego, trwalszego, bardziej elastycznego i droższego materiału niż ABS = seryjny.

No dokładnie. Ten zderzak jak jest luzem to wygina się na wszystkie strony. Nie wiesz co to jest za tworzywo??
Znalazłem jeszcze jedną firme w moich okolicach i jutro zadzwonię bo dziś nikt nie odbiera.
Wkleję linka do ich ogłoszenia. Myślisz że sobie poradzą??
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RECONDO 29-03-2011 19:51

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Materiał to PUR, doskonały na zderzak - zresztą sam się przekonasz - gdy pęka seryjny, RS czy ST wygina się i dzięki temu jest trudniejszy do uszkodzenia. Polecam jednak montaż sprysków lub zaklejenie otworów zaślepkami spryskiwaczy.

photos 29-03-2011 21:03

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
jednak sprobuje najpierw zakleic. Jak się nia da to dopiero bede myslał o zsąlepkach

jendrekmak 30-03-2011 08:26

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Cytat:

Napisał photos (Post 1628086)
Nie wiesz co to jest za tworzywo??

PUR-GF (GF to dodatek włókna szklanego)

eng 30-03-2011 08:59

Odp: Zaślepka spryskiwacza reflektora
 
Da się to na 100% zakleić tylko trzeba wiedzieć jak. Jeżeli Twoi fachowcy tego nie potrafią to widocznie nie mieli do czynienia z takim tworzywem. Proponuje poszukać innych lakierników.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.